ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
16 червня 2014 р. Справа № 802/1567/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Альчука Максима Петровича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи
за позовом: державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні"
до: приватного підприємства "Шана"
про: стягнення штрафу
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" до приватного підприємства "Шана" про стягнення штрафу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення законодавства про електроенергетику не сплачено застосований постановою про накладення санкцій штраф за правопорушення з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії у встановлений законом строк.
Справа розглядається в порядку скороченого провадження, оскільки в силу п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.
Ухвалою суду від 15.05.2014 року відкрито скорочене провадження у справі. Копію ухвали направлено відповідачу. Повідомлення про вручення поштового відправлення повернулося до суду із відміткою поштового відділення зв'язку: "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, оцінивши надані докази, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль)" - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Частиною 1 ст. 9 закону України "Про електроенергетику" визначено, що державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею, розподілом та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж.
Згідно з ч. 5 ст. 9 цього ж Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства; видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт. Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
Згідно з ч. 7 ст. 7 цього ж Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 8 закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків.
Як встановлено з матеріалів справи позивачем у відповідності до норм чинного законодавства України про електроенергетику та державного нагляду у сфері господарської діяльності проведено перевірку з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії відповідача.
В ході даної перевірки виявлені порушення законодавства про електроенергетику, які зафіксовані в акті № 06/11-04-19-А від 21.06.2013 року, а саме: на ПП "Шана" відсутня належним чином організація та підготовка персоналу, який повинен відповідати за електрогосподарство споживача, порушення з приводу стану обслуговування, ремонту та модернізації електроустаткування, недотримано правил техніки безпеки з приводу експлуатації електрообладнання, відсутність документації щодо проведення чергових профілактичних лабораторних випробувань і вимірювань розподільчого устаткування, грубі порушення правил техніки безпеки та режимів споживання електричної енергії у виробничому цеху, які є небезпечними для працівників, відсутня технічна документація та журнал обліку захисних засобів /а.с. 6-11/. На піставі даного акту позивачем видано припис № 06/11-04-11-ПР від 21.06.2013 року, яким зобов'язано відповідача усунути всі виявлені під час перервірки порушення щодо організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії /а.с. 12/. Граничний термін виконання якого встановлений до 21.09.2013 року, однак у встановлений термін відповідачем даний припис не виконано. Акт обстеження та припис отримані уповноваженою особою відповідача під особистий підпис.
Позивачем 25.10.2013 року під час перевірки з виконання припису виявлено, що останній відповідачем не виконується, про що складено акт № 06/13-04-2-АП, який вручено уповновженій особі відповідача під підпис.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" № 1312 від 21.07.1999 року штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 27 закону України "Про електроенергетику" передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: зокрема за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На виконання вищевказаних норм, та враховуючи невиконання припису за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання позивачем у відношенні ПП "Шана" винесено постанову № 06/13-01-36-ПШ від 08.11.2013 року про накладення штрафу в розмірі 1700 грн., яку вручено відповідачу під розписку /а.с. 15/.
Станом на момент звернення позивача до суду відповідачем даний штраф не погашено, постанова не оскаржена та не скасована.
Згідно із ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, на час розгляду справи за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафу в сумі 1700 грн. за невиконання припису ДП "НЕК "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні".
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються..
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністартивний позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Шана" до Державного бюджету України (р/р 31115106700354 УДКСУ у Мурованокуриловецькому районі, МФО 802015, код ЄДРПОУ 37619070, код платежу 21081100) 1700 грн. штрафних санкцій.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя/підпис/ Альчук Максим Петрович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар:
The court decision No. 39255265, Vinnytsia District Administrative Court was adopted on 16.06.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 802/1567/14-а. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: