Court ruling № 38813939, 22.05.2014, Chernihiv District Administrative Court

Approval Date
22.05.2014
Case No.
825/1737/14
Document №
38813939
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

22 травня 2014 року Чернігів Справа № 825/1737/14

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Заяць О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Куликівський льонозавод" про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Куликівський льонозавод" про стягнення штрафу у розмірі 17 000 грн.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою та третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а також до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивачем при поданні позовної заяви не надано документу про сплату судового збору. При цьому, позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, в зв'язку з тим, що позивач є державною установою, яка фінансується з Державного бюджету України.

Питання зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат врегульовані статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Суд зазначає, що фінансування позивача за рахунок Державного бюджету України не є підставою для звільнення його від сплати судового збору. Крім того, витяг з Кошторису від 28.02.2014, який міститься в матеріалах справи, не є належним доказом, якій свідчить про незадовільний майновий стан позивача, що не дає йому можливості оплатити судові витрати.

За вказаних обставин, вищевказане клопотання не підлягає задоволенню.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Вимога про стягнення з відповідача штрафу в сумі 17 000 грн. має майновий характер, у зв'язку з чим позивачу слід сплатити судовий збір за ставкою, встановленою підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання адміністративного позову майнового характеру (2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (4872,00 грн.).

Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (частина третя статті 4 Закону України "Про судовий збір").

З урахуванням викладеного, приписів частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір", належною сплатою судового збору при поданні адміністративного позову до суду вважається сплата судового збору в розмірі 182,70 грн.

При цьому, для зарахування судового збору за розгляд справи у Чернігівському окружному адміністративному суді відкритий рахунок 31216206784002, отримувач - УК у м.Чернігові /м. Чернігів/ 22030001, код отримувача (за ЄДРПОУ) - 38054398, банк отримувача - ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО - 853592.

Крім того, до позовної заяви не додано документів, які б підтверджували наявність повноважень директора ОСОБА_1 на звернення до суду.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у строк протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали суду шляхом подання до суду: 1) оригіналу документа про сплату судового збору; 2) документів на підтвердження повноважень директора ОСОБА_1

Керуючись ст. ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Відмовити Центральному територіальному департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Позовну заяву Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Куликівський льонозавод" про стягнення штрафу - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Встановити позивачу п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, поданої позовної заяви.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачу та вважатись неподаною.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Заяць