ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
03 березня 2014 року м. Київ № 826/2540/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Приватного підприємства «Властелин-01»
до
Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
про
встановлення відсутності компетенції, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Приватне підприємство «Властелин-01» з позовом до Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві, в якому просить:
- встановити відсутність компетенції (повноважень) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки позивача;
- визнати протиправним та скасувати наказ від 14.11.2013 року №842, виданого ДПІ у Солом’янському районі м. Києва;
- визнати протиправними та скасувати повністю податкові повідомлення-рішення ДПІ у Солом’янському районі м. Києва від 17.12.2013 року №0008682208 та від 17.12.2013 року №0008692208.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі в частині позовних вимог щодо встановлення відсутності компетенції (повноважень) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки позивача, суддя виходить з наступного.
Так, завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Приписами п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень – це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Компетенцію органу чи посадової особи становлять їхні повноваження, визначені законом. Спори, визначені у п. 3 ч. 2 ст. 17 КАС України, можуть виникати внаслідок різного тлумачення суб’єктами владних повноважень законодавства щодо їхньої компетенції на вирішення певних питань у сфері управління. Також спори з приводу компетенції виникають у разі виявлення привласнення повноважень іншого суб’єкта владних повноважень або перевищення власних повноважень.
З огляду на викладене вище вбачається, що позивачем у компетенційних спорах є суб'єкт владних повноважень, якщо він вважає, що інший суб'єкт владних повноважень – відповідач – своїм рішенням або діями втрутився у його компетенцію або у випадку, коли прийняття такого рішення чи вчинення дій є його прерогативою.
При цьому, суд зауважує, що адміністративний позов, згідно п. 6 ч. 4 ст. 105 КАС України, може містити вимогу про відсутність компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, проте, відповідно до вищезазначеного, такі вимоги можуть мати місце лише у спорі між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Враховуючи те, що позивач у даних правовідносинах не здійснює жодних управлінських функцій та не є суб’єктом владних повноважень у розумінні п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про встановлення відсутності компетенції суб’єкта владних повноважень у спірних правовідносинах не відповідають завданням КАС України, оскільки юрисдикція адміністративних судів з розгляду вказаних вимог, встановлена ст. 17 КАС України, на даний спір не поширюється.
Таким чином, позовна вимога Приватного підприємства «Властелин-01» про встановлення відсутності компетенції (повноважень) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки позивача не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки спір щодо відсутності компетенції (повноважень) допускається виключно між суб'єктами владних повноважень.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи все вищевикладене, а також висновок, що позовна вимога Приватного підприємства «Властелин-01» про встановлення відсутності компетенції (повноважень) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки позивача не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, суддя дійшов висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в цій частині.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Приватному підприємству «Властелин-01» у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про встановлення відсутності компетенції (повноважень) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки позивача.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.
3. Роз’яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок
The court decision No. 37545849, District Administrative Court of Kyiv was adopted on 03.03.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.
This decision relates to case No. 826/2540/14. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: