ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
29 січня 2014 року Справа № 912/909/13 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого:Полякова Б. М.,суддів:Коваленка В. М., Короткевича О. Є. (доповідач у справі)розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_4на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13.11.2013 рокуу справі№ 912/909/13за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Петрівське-плюс"доПетрівської сільської ради Петрівського району Кіровоградської областіпроВизнання недійсними та скасування рішеньВ С Т А Н О В И В :
Подана ОСОБА_4 касаційна скарга б/н від 09.12.2013 року не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з наступних підстав.
Відповідно до ст. 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Оскаржувана в касаційному порядку постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду була прийнята 13.11.2013 року, отже останнім днем строку для подання касаційної скарги є 03.12.2013 року.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, заявником пропущено строк на касаційне оскарження, про що свідчить відмітка штемпелю на конверті, в якому до Дніпропетровського апеляційного господарського суду надійшла скарга, а саме - 11.12.2013 року.
До скарги не було додано клопотання про відновлення пропущеного строку, заявленого в порядку ст. 53 ГПК України. Та не надано доказів щодо наявності поважних причин пропуску процесуального строку.
А посилання в тексті касаційної скарги, на отримання скаржником повного тексту постанови лише 26.11.2013 року, не може вважатися клопотанням про відновлення пропущеного процесуального строку в розумінні ст.53 ГПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або таке клопотання відхилено про відновлення цього строку.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 ГПК України перебіг процесуального строку, обчислюваного днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок.
За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Керуючись ст. 50, 86, 110, п. 5 ч. 1 ст. 1113, Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу ОСОБА_4 б/н від 09.12.2013 року на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13.11.2013 року у справі № 912/909/13 повернути заявнику.
Головуючий Б. М. Поляков
Судді В. М. Коваленко
О.Є. Короткевич
The court decision No. 36991856, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine) was adopted on 29.01.2014. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 912/909/13. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: