Court ruling № 36918826, 22.01.2014, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
22.01.2014
Case No.
826/599/14
Document №
36918826
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

22 січня 2014 року № 826/599/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до 1. Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, 2. Державного підприємства «Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку України, 3. Державного підприємства «Запорізький державний центр науки, інновацій та інформатизації»про визнання недійсним наказу від 05 березня 2013 року № 49 та акту прийому-передачі від 18 березня 2013 року, -

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Державного підприємства «Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку України, Державного підприємства «Запорізький державний центр науки, інновацій та інформатизації» про визнання недійсним наказу від 05 березня 2013 року № 49 та акту прийому-передачі від 18 березня 2013 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Водночас, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Судом з позовної заяви вбачається, що позивачем заявлені позовні вимоги до Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Державного підприємства «Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку України, Державного підприємства «Запорізький державний центр науки, інновацій та інформатизації», втім ним до позовної заяви в порушення вказаних вище норм не додано копій позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Окрім цього, позивачем також не додано до позовної заяви доказу інвалідності ІІ групи, на який він посилається як на підставу звільнення його від сплати судового збору та який зазначено в переліку доданих до позовної заяви документів.

Факт відсутності вказаних вище документів підтверджується Актом про нестачу або недоліки у формуванні справи від 20 січня 2014 року № 27.

Водночас, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах ( п. 6 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Згідно п. 9 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до ч. 3 ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом

Пунктом сьомим ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З адміністративного позову вбачається, що позовні вимоги стосуються Державного підприємства «Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку України, Державного підприємства «Запорізький державний центр науки, інновацій та інформатизації», які в силу зазначених вище норм закону не є суб'єктоми владних повноважень, що суперечить вимогам процесуального законодавства.

Водночас, суд також звертає увагу, що відповідно до ст. 15 Кодексу адміністративного судочинства України мова адміністративного судочинства визначається статтею 14 Закону України «Про засади державної мовної політики».

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики» від 03.07.2012 року № 5029-VI судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, за згодою сторін суди можуть здійснювати провадження цією регіональною мовою (мовами).

Статтею 10 Конституції України визначено, що державною мовою в Україні є українська мова.

Сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, допускається подача до суду письмових процесуальних документів і доказів, викладених цією регіональною мовою (мовами), з перекладом, у разі необхідності, на державну мову без додаткових витрат для сторін процесу (ч. 3 ст. 14 вказаного Закону).

Позивачем до суду адміністративний позов подано російською мовою, що є порушенням вказаних вище норм чинного законодавства, та у зв'язку із чим останній підлягає приведенню у відповідність до вказаних норм.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись ст. 106, п. 3 ч. 1 ст. 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу п'ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви з дня отримання вказаної ухвали суду.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.М. Погрібніченко