№ 3539921, 12.05.2009, Cherkasy District Administrative Court

Approval Date
12.05.2009
Case No.
2а-384/09/2370
Document №
3539921
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 год. 00 хв. м. Черкаси

04 лютого 2009р.

Справа № 2-а-384/09/2370

За позовом до

Прокурор Жашківського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Жашківському районі Черкаської області Жашківської міської ради Черкаської області ОСОБА_1

про

стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів

Суддя Новікова Т.В.

Секретар Шульга О.В.

за участю представників сторін:

позивача - Горюнова І.В. - прокурор відділу прокуратури області (посв. від 07.02.2006р. №1169),

Яровенко І.В. (за дов. ДПІ у Жашківському районі від 30.09.2008р. №7645/10-030).

відповідача - не з'явилися.

 Обставини справи:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою від 22.12.2008р. №05/185 вих.08 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 370грн. 50коп. В обґрунтування позовних вимог позивач, з посиланням на Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» від 11.12.1991р. № 1963-ХІІ (далі - Закон № 1963-ХІІ), вважає, що відповідач не сплачує податок з власників транспортних засобів, чим завдає шкоду державним інтересам.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали.

Відповідач заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно довідкового листа до справи.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 04.02.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 10.02.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 має у своїй власності транспортний засіб - трактор ЮМЗ-6 з об'ємом двигуна 4940см3, про що свідчить лист Жашківської районної інспекції Держтехнагляду від ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_1 і є платником податку з власників транспортних засобів відповідно до Закону № 1963-ХІІ .

Відповідач повинен сплачувати податок з власників транспортних засобів за трактор ЮМЗ-6 кожен рік в сумі 123грн.50коп. ОСОБА_1 не сплачує даний податок протягом трьох років. Таким чином, загальна сума боргу складає 370грн.50коп.

Станом на 05.12.2008р.  відповідачем заборгованість по податку з власників транспортних засобів у розмірі 370грн.50коп. у встановлені законом терміни не сплачено, що підтверджується розрахунком розміру податку з власників транспортних засобів та особистим листом власника транспортного засобу (ОСОБА_1).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернулася до суду про стягнення податку з власників транспортних засобів у розмірі 370грн.50коп.

 Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст.1 Закону № 1963-ХІІ платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно з вимогами ст. 5 Закону № 1963-ХІІ Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. Фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2008р. №2181-ІІІ органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, штрафних санкцій (органом стягнення) є виключно податкові органи. Надходження до бюджету суми податку з власника транспортного засобу безпосереднім чином зачіпає інтереси держави, оскільки негативним чином впливає на доходну частину бюджетну та фінансування видатків держави, у тому числі й на соціальну сферу.

Беручи до уваги те, що сума не сплаченого податку з власників транспортних засобів відповідача до Державної податкової інспекції у Жашківському районі Черкаської області та Жашківсьської міської ради  становить 370 грн.50коп., і доказів сплати відповідачем боргу станом на день розгляду спору, або заперечення проти адміністративного позову до суду не надходило, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст.128, ст.ст. 158-159, ст.ст.161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_1(АДРЕСА_1)

на користь місцевого бюджету через Державну податкову інспекцію у Жашківському районі Черкаської області та Жашківську міську раду (м. Жашків, вул. Костромська,17, р/р 33217808700067 в ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 22809185) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 370грн. 50коп.   (триста сімдесят гривень п'ятдесят копійок).   

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Т.В. Новікова

Повний текст постанови виготовлено 17.03.2009 року.