ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601 м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
місто Київ
30 жовтня 2013 року Справа №826/15150/13-аСуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали
за позовною заявоюОСОБА_1доКабінету Міністрів України провстановлення відсутності компетенції, визнання нормативно-правового акту у певній частині незаконним та таким, що не відповідає нормативно-правовим актам вищої юридичної сили; визнання нормативно-правового акту таким, що прийнятий з порушенням процедури прийняття,ВСТАНОВИЛА:
На виконання вимог ухвали суду від 30 вересня 2013 року, якою залишено позов без руху, ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) у встановлений строк надано на розгляд заяву від 23 жовтня 2013 року (вх. №03-4/74044 від 28 жовтня 2013 року), до якої додано: позовну заяву (в редакції від 23 жовтня 2013 року), заяву від 12 серпня 2013 року, копію листа від 13 серпня 2013 року №5346.С, клопотання від 20 вересня 2013 року (додаток до позовної заяви від 20 вересня 2013 року виправленої) та копію посвідчення серії НОМЕР_1 (з копіями для відповідача та третьої особи).
Так, станом на 30 жовтня 2013 року ОСОБА_1, звертаючись з позовом до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач), просить суд:
- встановити відсутність компетенції (повноважень) на встановлення відповідачем в абзаці третьому підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» розмір разової грошової допомоги до 5 травня у 2013 році для інвалідів війни ІІ групи в сумі 2110 гривень, замість встановленого частиною п'ятою статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розміру;
- визнати незаконним абзац третій підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» та таким, що не відповідає нормативно-правовим актам вищої юридичної сили, а саме: статтям 2, 13 (ч.5) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; статті 53 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 1 Першого протоколу до Конвенції;
- визнати незаконним абзац третій підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» та постанову в цілому, як таку, що прийнята з порушенням процедури її прийняття, передбаченої Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року №950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року №1156).
Враховуючи вимоги статей 111, 121, 122 Кодексу адміністративного судочинства України, додані до позову докази, є наявним висновок про необхідність відкриття провадження в адміністративній справі №826/15150/13-а за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про встановлення відсутності компетенції, визнання нормативно-правового акту у певній частині незаконним та таким, що не відповідає нормативно-правовим актам вищої юридичної сили; визнання нормативно-правового акту таким, що прийнятий з порушенням процедури прийняття, - а також про те, що підготовче провадження підлягає закінченню, а дана справа - призначенню до судового розгляду у судовому засіданні.
Водночас, відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, є необхідним зобов'язати Кабінет Міністрів України опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі №826/15150/13-а за позовною заявою ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про:
- встановлення відсутності компетенції (повноважень) на встановлення відповідачем в абзаці третьому підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» від 13 березня 2013 року №149 розмір разової грошової допомоги до 5 травня у 2013 році для інвалідів війни ІІ групи в сумі 2110 гривень, замість встановленого частиною п'ятою статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розміру;
- визнання незаконним абзацу третього підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» від 13 березня 2013 року №149 та таким, що не відповідає нормативно-правовим актам вищої юридичної сили, а саме: статтям 2, 13 (ч.5) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; статті 53 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 1 Першого протоколу до Конвенції;
- визнання незаконним абзацу третього підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» від 13 березня 2013 року №149 та постанови в цілому, як такої, що прийнята з порушенням процедури її прийняття, передбаченої Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року №950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року №1156).
Крім того, враховуючи предмет даного спору, положення статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України, зміст позовної заяви ОСОБА_1, є наявним висновок про необхідність залучити до участі у справі за вказаним вище позовом Міністерства соціальної політики України як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Керуючись статтями 53, 104-107, 111, 121, 122, 160, 165, 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
УХВАЛИЛА:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі №826/15150/13-а за позовною заявою ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про встановлення відсутності компетенції, визнання нормативно-правового акту у певній частині незаконним та таким, що не відповідає нормативно-правовим актам вищої юридичної сили; визнання нормативно-правового акту таким, що прийнятий з порушенням процедури прийняття.
2. Залучити до участі у справі №826/15150/13-а Міністерство соціальної політики України як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
3. Закінчити підготовче провадження та призначити справу №826/15150/13-а до судового розгляду у судовому засіданні на 14 листопада 2013 року о 14:00, яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вул. К. Каменєва, 8, корпус 1, блок «Б», 1-й поверх, зал судового засідання №1.
Справа №826/15150/13-а у судовому засіданні буде розглядатись Окружним адміністративним судом міста Києва колегією у складі трьох суддів під головуванням: судді Пісоцької О.В.
4. Про судове засідання повідомити сторін та третю особу.
5. Невідкладно направити:
- на адресу ОСОБА_1: копію даної ухвали суду, витяг з Кодексу адміністративного судочинства України стосовно процесуальних прав та обов'язків осіб, які беруть участь у справі, та повістку про виклик у судове засідання;
- на адреси Кабінету Міністрів України, Міністерство соціальної політики України: копію позову ОСОБА_1, додані до заяви документи, копію даної ухвали суду, витяг з Кодексу адміністративного судочинства України стосовно процесуальних прав та обов'язків осіб, які беруть участь у справі, та повістку про виклик у судове засідання.
6. Зобов'язати ОСОБА_1 до суду надати власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
7. Зобов'язати Кабінет Міністрів України опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі №826/15150/13-а з зазначенням інформації, яка передбачена статтею 171 Кодексу адміністративного судочинства України, у виданні, в якому оскаржуваний нормативно-правовий акт мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення має відповідати частинам 3, 4 та 5 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України.
8. Зобов'язати відповідача до 14 листопада 2013 року суду надати:
- письмові пояснення (заперечення) стосовно заявлених позовних вимог та докази на їх обґрунтування (оригінали -для огляду; належним чином засвідчені копії -до матеріалів справи);
- оригінали і належним чином засвідчені копії документів (нормативно-правових актів), які визначають зміст компетенції суб'єкта владних повноважень у спірних правовідносинах;
- докази на підтвердження опублікування оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі №826/15150/13-а;
- завірену копію оскаржуваної завірену копію оскаржуваної постанови та відповідний погоджувальний матеріал щодо видання останньої.
9. Запропонувати Міністерству соціальної політики України надати до суду письмові пояснення стосовно заявленого ОСОБА_1 позову.
10. Сторонам у справі №826/15150/13-а роз'яснити, що невиконання у визначений строк судового рішення, яке набрало законної сили (у тому числі - даної ухвали суду), тягне притягнення винних осіб до адміністративної та кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду.
Ухвала суду є обов'язковою до виконання, набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) О.В. Пісоцька
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками на ____аркушах.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
The court decision No. 34455708, District Administrative Court of Kyiv was adopted on 30.10.2013. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 826/15150/13-а. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: