Court ruling № 33037913, 14.08.2013, Commercial Court of Odesa Oblast

Approval Date
14.08.2013
Case No.
916/1236/13
Document №
33037913
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

УХВАЛА

про затвердження звіту ліквідатора

та припинення провадження у справі про банкрутство

"14" серпня 2013 р. Справа № 916/1236/13

За заявою: ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" ( 65017, м. Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079 ), про порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( в подальшому Закон України № 2343-ХІІ).

Господарський суд Одеської області у складі:

судді - РОВИНСЬКОГО О.Ю.

секретаря судового засідання - Щерблюка О.М.

за участю представників сторін:

ліквідатор : гр. Карпюк Ю. М. на підставі постанови суду від 12.06.2013 р., особа підтверджена паспортом;

від кредитора : не з'явився, не зважаючи на те, що був повідомлений належним чином;

СУТЬ СПОРУ: 14.05.2013 р. голова ліквідаційної комісії ТОВ „ПРО КОНТРОЛ", звернувся до господарського суду Одеської області із заявою про визнання ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" банкрутом, в порядку передбаченому ст. 95 Закону України № 2343-ХІІ, оскільки в процедурі самостійної ліквідації, виявлена неможливість виконання своїх грошових зобов'язань перед кредитором на загальну суму у розмірі 120 000 грн. 00 коп. у зв'язку з відсутністю майнових активів для їх задоволення та прийняття 07.05.2013 р. рішення про звернення до господарського суду Одеської області із відповідною заявою.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.05.2013 р. заяву голови ліквідаційної комісії ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" про порушення провадження у справі про банкрутство, прийнято до розгляду, справі присвоєно № 916/1236/13.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 29.05.2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Одеської області від 12.06.2013 р. ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" визнано банкрутом, відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором гр. Карпюка Юрія Миколайовича, якого зобов'язано провести дії відповідно до ст.ст. 37 - 46, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та після завершення усіх розрахунків із виявленими кредиторами надати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс в порядку ст. 46 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на розгляд та затвердження.

21.06.2013 р. в офіційному друкованому органі - газеті "Урядовий кур'єр" № 111, відповідно ч. 3 ст. 95 та ч.1 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" опубліковано відомості про визнання банкрутом ТОВ „ПРО КОНТРОЛ", відкриття відносно нього ліквідаційної процедури призначення ліквідатором - гр. Карпюка Юрія Миколайовича та прийняття претензій кредиторів протягом місяця з дня опублікування оголошення.

22.07.2013 р. до господарського суду Одеської області надійшла заява (вх. № 3-946/13) Товариства з обмеженою відповідальністю „СК Універсал" про визнання кредиторських вимог до Банкрута - ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" на загальну суму у розмірі 120 000 грн. 00 коп.

Ухвалою господарського суду від 07.08.2013 р. ТОВ „СК УНІВЕРСАЛ" визнано кредитором до ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" у сумі заявлених грошових вимог, з черговістю задоволення - четверта черга відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

26.07.2013 р. до господарського суду Одеської області, на виконання п. 7 постанови суду від 12.06.2013 р., відповідно до ст. 46 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на розгляд та затвердження надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс (вх. № 22718/13) банкрута - ТОВ „ПРО КОНТРОЛ".

Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута, господарський суд встановив :

З наданого до господарського суду письмового звіту ліквідатора та його аналізу, вбачається, що в ході здійснених ліквідатором ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" заходів, затверджених протоколом засідання ліквідаційної комісії ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" № 1 від 26.07.2013 р., спрямованих на виявлення майнових активів банкрута, шляхом проведення інвентаризації майна та формування ліквідаційної маси Банкрута рухоме та нерухоме майно відсутнє. Дебіторської заборгованості не виявлено, про що 26.07.2013 р. складено акт інвентаризації майна банкрута. Розрахункові рахунки у банківських та фінансових установах закриті. Згідно з ліквідаційним балансом банкрута станом на 26.07.2013 р. у ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" відсутні будь-які активи (код рядка 260 ) та вбачаються виключно пасиви підприємства у формі непогашеної кредиторської за товари, роботи, послуги у розмірі 120 тис. грн. ( код рядка 530 ). У зв'язку з відсутністю майнових активів та грошових коштів на ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" розрахунки з кредиторами не проводились.

З метою отримання відомостей, щодо зареєстрованого за Банкрутом рухомого та нерухомого майна, для встановлення об'єктивного майнового стану підприємства ліквідатором було направлено запити до : Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області, ВРЕР ДАІ з обслуговування м. Одеси № 2 УДАІ ГУМВС України в Одеській області та отримано відповіді :

Відповідно до довідки ВРЕР ДАІ з обслуговування м. Одеси № 2 УДАІ ГУМВС України в Одеській області від 21.06.2013 р. за № 7/2-665 за ТОВ „ПРО КОНТРОЛ", станом на 21.06.2013 р. транспортні засоби, згідно бази даних РІІС та НАІС „Автомобіль" не зареєстровані.

Рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції Одеської області від 24.07.2013 р. № 4290568 відмовлено ліквідатору у наданні інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно у формі витягу, у зв'язку з відсутністю в Державному реєстрі зареєстрованих за ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" прав та нерухоме майно та їх обтяження.

Відповідно до довідки ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" від 23.07.2013 р. за вих. № Р2-В4/58-513 поточні та розрахункові рахунки у національній та іноземній валютах закриті, залишок грошових коштів відсутній.

В процесі ліквідаційної процедури заяв від інших кредиторів до суду та ліквідатору ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" не надходило.

Скарг на дії ліквідатора ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" за час його роботи до господарського суду не надходило.

Відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Згідно ч. 5 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів менший, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.

У відповідності з ч.6 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

У частині 7 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Відповідно до ч.6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим законом.

Згідно ч. 4 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

За таких обставин, господарський суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора по справі № 916/1236/13 ліквідаційний баланс банкрута - ТОВ „ПРО КОНТРОЛ", та зобов'язати державного реєстратора у порядку, передбаченому ст.ст. 33, 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців " від 15.05.2003 р. № 755-ІV, провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - ТОВ „ПРО КОНТРОЛ" й внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи банкрута у порядку ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності божника або визнання його банкрутом", припиняє провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 37 - 46, п. 6 ст. 83, ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності божника або визнання його банкрутом", ст. ст. 85, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-

У Х В А Л И В:

1. Затвердити звіт ліквідатора по справі № 916/1236/13 про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" (65017, м. Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079) - банкрутом .

2. Затвердити ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" (65017, м. Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079).

3. Вимоги кредиторів, незадоволені за відсутністю майна банкрута, вважати погашеними.

4. Відповідно до п. 4 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

5. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою господарського суду від 29.05.2013 р.

6. Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції провести державну реєстрацію припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" (65017, м. Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079), та внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" (65017, м. Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079).

7. Ліквідатору повідомити державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.

8. Припинити ліквідаційну процедуру та повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" (65017, м.Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079).

9. Провадження у справі № 916/1236/13 - припинити.

10. Ліквідатору, відповідно до п. 7 ст. 46 Закону України (№ 2343-ХІІ), виконувати свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю „ПРО КОНТРОЛ" (65017, м. Одеса, вул. Косовська 2, код ЄДРПОУ 32971079).

11. Копію ухвали надіслати: кредиторам, ліквідатору, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Одеській області, Головному управлінню статистики в Одеській області.

Ухвала про припинення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Ровинський О.Ю.