№ 33025921, 13.08.2013, Kherson District Administrative Court

Approval Date
13.08.2013
Case No.
821/2764/13-а
Document №
33025921
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2013 р.

08 год. 20 хв.

Справа № 821/2764/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Інспекція з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до Багатогалузеве приватне підприємство "Бонус" про прийняття рішення про заборону,

встановив:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Херсонській області (далі – Інспекція, позивач) звернулась до суду з позовом до Багатогалузевого приватного підприємства "Бонус" (далі – БПП "Бонус", відповідач), в якому просить заборонити надання продукції на ринку, а саме палива дизельного підвищеної якості з вмістом сірки до 0,1 % (Євро), марки F, вид І, ДСТУ 4840-2007, дати виготовлення: 02.2013 р., виробника: Оil Refineris Limited P.O. Вох 4 Наіfа, 3100, Ізраїль, постачальником являється ПФ "Астер".

За приписами ст. 5 Закону України від 05.04.2007 р. № 877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Згідно із п. 5 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

За таких обставин дана справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відділом ринкового нагляду Інспекції було проведено перевірку характеристик продукції відповідача, для лабораторних досліджень відібрано зазначене вище дизельне паливо та встановлено, що воно не відповідає по показнику "вміст сірки", що може привести до механічних травм.

Відповідач письмових заперечень на позов чи заяви про визнання позову до суду не надав, копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі отримав, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

За змістом п. 1 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 р. № 465/2011 (далі – Положення), Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція України) є центральним органом виконавчої влади і реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Основними завданнями Держспоживінспекції України є реалізація державної політики, зокрема у сферах державного ринкового нагляду та державного нагляду за додержанням технічних регламентів, стандартів, норм і правил (п. 3 Положення).

Держспоживінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (п. 7 Положення).

Відповідно до ст. 11 Закону України від 02.12.2010 р. № 2735-VI "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" з метою здійснення ринкового нагляду органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності, серед іншого, проводять перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування); приймають у випадках та порядку, визначених цим Законом, рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, здійснюють контроль стану виконання суб'єктами господарювання цих рішень.

20 червня 2013 р. посадовими особами відділу ринкового нагляду Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області було проведено виїзну перевірку АЗС №4 БПП "Бонус", що розташована за адресою: вул. Сімферопольська, 2-а, смт. Каланчак, Херсонська обл. (юридична адреса: вул. М. Куліша, 8, м. Цюрупинськ, Херсонська обл., 75101) та зроблено відбір зразків продукції, а саме палива дизельного підвищеної якості з вмістом сірки до 0,1 % (Євро), марки F, вид І, ДСТУ 4840-2007, дати виготовлення: 02.2013 р., виробника: Оil Refineris Limited P.O. Вох 4 Наіfа, 3100, Ізраїль, постачальником являється ПФ "Астер" (далі – дизпаливо).

За наслідками перевірки прийнято рішення про відбір зразків продукції від 20.06.2013 р. № 15, складено акт відбору зразків продукції № 34 та перевірки характеристик продукції від 20.06.2013 р. № 00000073.

Згідно з протоколом випробувань від 04.07.2013 р. № 454, проведених випробувальним центром "10 Хіммотологічний центр", зразок дизпалива за показником "вміст сірки" не відповідає вимогам ДСТУ 4840:2007 "Паливо дизельне підвищеної якості. Технічні умови".

Відповідно до сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція:

категорія споживачів: "1) Діти 2) Вагітні жінки 3) Особи похилого віку 4) Фахівці у професійній дільності";

ймовірний сценарій отримання травм: "Механічні травми (перелом, черепно-мозкова травма) виникли внаслідок транспортної аварії, спричиненої відмовою двигуна під час руху автомобіля в умовах напруженого міського руху";

наслідки: "У випадку механічної травми (перелом, черепно-мозкова травма), яка виникла внаслідок транспортної аварії, спричиненої відмовою двигуна під час руху автомобіля в умовах напруженого міського руху, всі зазначені категорії споживачів потребують надання першої медичної допомоги (2Б), стаціонарного лікування (5Б), можливий летальний випадок (10Б);

рівень загрози: "Серйозний рівень загрози".

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02.12.2010 р. № 2736-VI "Про загальну безпечність нехарчової продукції" надання продукції на ринку – це будь-яке платне або безоплатне постачання продукції для її розповсюдження, споживання (використання) на ринку України під час здійснення господарської діяльності.

Враховуючи наведені обставини та надані позивачем докази, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача про прийняття рішення про заборону надання продукції (дизпалива) на ринку відповідачем з метою попередження та недопущення виникнення вказаної загрози та уникнення ризиків суспільним інтересам.

За таких обставин суд задовольняє позовні вимоги повністю.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161 - 163 КАС України, ст. ст. 33, 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", суд

постановив:

Позовні вимоги Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до Багатогалузевого приватного підприємства "Бонус" задовольнити повністю.

Заборонити надання продукції на ринку, а саме палива дизельного підвищеної якості з вмістом сірки до 0,1 % (Євро), марки F, вид І, ДСТУ 4840-2007, дати виготовлення: 02.2013 р., виробника: Оil Refineris Limited P.O. Вох 4 Наіfа, 3100, Ізраїль, постачальником являється ПФ "Астер".

Стягнути з Державного бюджету України на користь Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області (код ЄДРПОУ 37959906) судовий збір у сумі 34,41 грн. (тридцять чотири гривні сорок одна копійка).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Попов В.Ф.

кат. 5.1.2