№ 32123780, 27.06.2013, Alchevsk City Court of Luhansk Oblast

Approval Date
27.06.2013
Case No.
406/4877/13-а
Document №
32123780
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

27.06.2013

справа №406/4877/13-а

провадження №2а/406/114/13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2013 року Суддя Алчевського міського суду Луганської області Кудрявцев І.В., розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні Алчевського міського суду у м. Алчевську Луганської області адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснення донарахування та виплати допомоги по догляду за дитиною за період з 19.12.2012р. по дату винесення постанови,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача УПСЗН Алчевської міської ради про поновлення пропущеного строку, визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснення донарахування та виплати допомоги по догляду за дитиною. В обґрунтування свого позову посилається на те, що вона має на своєму утриманні сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в УПСЗН Алчевської міської ради та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень на місяць як незастрахована особа у системі соціального загальнообов'язкового державного страхування. 17.04.2013р. вона звернулась до відповідача з заявою про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, але отримала відповідь про відмову. Вважала такі дії відповідача неправомірними, посилаючись на ст.ст.8,46 Конституції України, Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008р. №10-рп/2008, вважала що має право на отримання допомоги до догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, та просила суд поновити їй пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів з 06.10.2011р., визнати неправомірними дії УПСЗН Алчевської міської ради щодо відмови в перерахунку та виплати їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зобов'язати УПСЗН Алчевської міської ради здійснити донарахування та виплату їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на відповідний період з моменту перебування на обліку в УПСЗН Алчевської міської ради по день винесення постанови суду з урахуванням проведених виплат.

Ухвалою Алчевського міського суду Луганської області від 27.06.2013 року ОСОБА_1 відмовлено у поновленні строку для звернення до адміністративного суду та позов до УПСЗН Алчевської міської ради про визнання неправомірними дій УПСЗН Алчевської міської ради щодо відмови в перерахунку та виплати їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 06.10.2011р. по 18.12.2012р. включно, зобов'язання УПСЗН Алчевської міської ради здійснити донарахування та виплату їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на відповідний період, з моменту перебування на обліку в УПСЗН Алчевської міської ради по 18.12.2012р. включно, з урахуванням проведених виплат залишено без розгляду.

До початку судового розгляду від сторін надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності. 27.06.2013 року постановлено ухвалу про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Судом установлено, підтверджується наявними у справі доказами і не заперечується сторонами, що позивачка ОСОБА_1 є матір'ю неповнолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.(а.с.16), перебуває на обліку в УПСЗН Алчевської міської ради і отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як непрацююча (а.с.21), зверталась до відповідача з приводу збільшення розміру виплат (а.с.18-19) і їй було відмовлено у перерахунку(а.с.20).

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Згідно ч.1 ст.5 вказаного Закону всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту.

Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року №107-VІ, частину першу ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» викладено у такій редакції: «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень». Також вказаним Законом №107-VІ пункт 3 розділу VІІІ Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» викладено у редакції: «Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмір, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року -75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсоткам прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців». Вказані зміни не визнані неконституційними та діють до теперішнього часу.

Таким чином у судовому засіданні встановлено, що позивачка отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, встановленому Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», зі змінами внесеними законом України від 28.12.2007 року, і вказані зміни не скасовані і чинні до теперішнього часу, у зв'язку з чим суд не вбачає підстав для визнання неправомірними дій УПСЗН Алчевської міської ради.

Посилання позивачки на Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», суд вважає необґрунтованим, оскільки положення цього Закону поширюються на застрахованих осіб, а позивачка сама зазначає у своїй позовній заяві, що вона не є особою застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування і у судовому засіданні було достовірно встановлено, що позивачка перебуває на обліку в УПСЗН Алчевської міської ради як непрацююча (а.с.21). Крім того відповідно до ст.9 вказаного Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», розпорядником коштів є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а не УПСЗН.

У зв'язку з викладеним суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими та у їх задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст.ст.1,5,13,14,15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», ст.ст.160, 161,162,163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснення донарахування та виплати допомоги по догляду за дитиною за період з 19.12.2012р. по дату винесення постанови - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Алчевський міський суд Луганської області шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя