№ 317939, 19.12.2006, Commercial Court of Vinnytsia Oblast

Approval Date
19.12.2006
Case No.
13/480-06
Document №
317939
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2006 р. Справа № 13/480-06

Господарський суд Вінницької області у складі:

Головуючий суддя С. Тісецький

Секретар суду Л.Новожилова

Представники :

позивача : Балтянський В.С., за дорученням

відповідача: не з’явився

інші:

Місце розгляду справи : приміщення суду, кімн.№1115

розглянувши справу за позовом: Вінницького відділення Фонду соціального захисту інвалідів до СВК «Надія»про стягнення грн. – 1638,57 адміністративно-господарських санкцій, -

В С Т А Н О В И В :

Фіксація судового процесу шляхом звукозапису не здійснювалась в зв’язку з неподанням клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, відзив на позовну заяву та доказів витребуваних ухвалою суду від 31.10.2006 р. не надав.

Ухвалу суду від 31.10.2006 р. направлено відповідачу рекомендованим листом і тим самим судом вжиті всі можливі заходи для повідомлення його належним чином про час і місце судового засідання.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, надавши юридичну оцінку поданих до справи доказів, суд з’ясував:

Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік складеного відповідачем загальна чисельність працівників, які працювали на підприємстві в 2005 р. складала 70 чол.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що становить 3 робочих місця. Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, у відповідача працювало 3 інваліда. Однак один з інвалідів (Коверняга О.А.) працював лише 5 місяців. Відповідно до п.п.3.3.1 –3.3.3 Інструкції із статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві, затвердженої наказом Мінстату України від 07.07.1995 р. №171, яка визначає кількість працюючих на підприємстві інвалідів шляхом ділення кількості відпрацьованих інвалідами місяців за звітний рік на кількість місяців в році, у відповідача в 2005 році працювало 2 інваліди (29 міс/ 12 = 2 чол.)

Відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць для інвалідів, тоді як відповідно до п.5 Постанови Кабінету Міністрів України №314 від 03.05.1995 р. «Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів»підприємства мають розробити заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформувати центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно листа Піщанського районного центру зайнятості №286 від 11.05.2006 р., відповідач з проханням про працевлаштування інвалідів в 2005 р. не звертався. Статтею 20 Закону України від 21.03.1991 р. № 875-ХП “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік середньорічна заробітна плата штатного працівника, який працює на підприємстві –відповідача складає 1638,57 грн.

Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем за період 2005 року за не створення 1 робочого місця для інвалідів складає 1638,57 грн.

Відповідач доказів щодо проведення розрахунків з позивачем, суду не надав.

Отже позовні вимоги позивача про стягнення адміністративно-господарської санкції за не створення робочих місць для інвалідів в розмірі 1638,57 грн., підлягають задоволенню.

Керуючись, ст.19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»п.5 Постанови Кабінету Міністрів України №314 від 03.05.1995 р. «Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів»ст.158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з СВК «Надія», Вінницька область, Піщанський район, с. Чорномин (інформація про реквізити: р/р260071274 ВОД АППБ «Аваль»МФО 302247, код 03731141) на користь Вінницького відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Вінниця, вул..Пирогова, 135-а (інформація про реквізити: Держбюджет м.Вінниці р\р31217230600002 код 21727686 в УДК у Вінницькій області, м.Вінниця МФО 802015) 1638,57 грн. –адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Тісецький С.С.