ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
01.11.06 Справа№ 1/555-21/143
За позовом: КП “Нерухомість та майно”, м.Львів
до відповідача: Управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської обласної держадміністрації, м.Львів
про спонукання до внесення змін до договору оренди.
Суддя Масловська Л.З
Представники:
від позивача - Приймич І.М.-ю/к
від відповідача - Кукоцький В.О. –нач.організ.відділу управ.
Суть спору:
Позовні вимоги заявлено Комунальним підприємством Львівської обласної ради “Нерухомість та майно” до Управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської обласної держадміністрації, м.Львів про спонукання до внесення змін до договору оренди №1/339 від 21.03.01року.
Представник позивача в судове засідання з”явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує, зіславшись на те, що підприємство відповідача фінансується з обласного бюджета, а тому внесення змін до договору оренди, щодо збільшення орендної плати з 1,20 грн. за рік до 1грн. за 1 кв.м. є неправомірним. Відповідач в підтвердження своїх заперечень надав суду довідку №1118/10-05 від 13.10.06р. про те, що підприємство відповідача фінансується за рахунок коштів державного бюджета і знаходиться на розрахунково-касовому обслуговуванні в Управлінні державного казначейства у Львівській області.
Відповідно до ст.75 ГПК України спір розглядається по наявних в справі матеріалах.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників сторін, суд встановив.
Між комунальним підприємством Львівської обласної ради “Нерухомість та майно” та управлінням з питань надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації укладено договір оренди №1/339 від 21.03.2001року.
У відповідності до ч.1 ст.638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Підтвердженням укладення договору є волевиявлення сторін (надання та прийняття товару, послуг).
У відповідності до ч.1,2 ст.639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Таким чином договір між сторонами укладений в письмовій формі та по своїй правовій природі містить ознаки договорів оренди (найму), та по якому сторонами досягнуто згоди з усіх істотних умов відповідно до вимог ст.638 ЦК України.
Відповідно до вказаного договору, відповідач орендує нежитлові приміщення у будинку №90 по вул.Шевченка у м.Львові загальною площею 447,3кв.м., які знаходяться у спільній власності територіальних громад області, управління яким здійснює Львівська обласна рада.
Пунктом 2.1 договору сторони визначили розмір орендної плати, який становить 1,20грн. в рік (в тому числі 0,20грн. ПДВ).
Термін дії договору зазаначений сторонами до 01.03.02 року.
У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором (ст.17 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”). Сторонами такі заяви не подавалося, тому термін дії договору пролонговувався.
24 березня 2005 року Львівська обласна рада своїм рішенням №326 “Про орендну плату бюджетних організацій за користування нежитловими приміщеннями спільної власності територіальних громад області” постановила, що орендна плата бюджетних установ та організацій, що фінансуються з державного бюджета встановлюється з 01.04.05року з розрахунку 1грн. за 1кв.м. Розрахунок орендної плати визначається відповідно до Методики, затвердженої рішенням обласної ради від 10.01.02року №537 з наступними змінами та доповненнями. Окрім цього, рішенням від 24.03.05року №326 визначено, що такий розрахунок застосовується при укладені нових договорів оренди, а також при продовженні терміну дії чинних договорів оренди, що відповідає п.4 ст.10 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”.
07 лютого 2006 року позивач направив на адресу відповідача повідомлення №95 про прийняте рішення Львівської обласної ради №326 від 24.03.05р., щодо розміру орендної плати та про продовження дії договору оренди №1/339 від 21.03.01 року лише за умови внесення змін, щодо розміру орендної плати. Крім того, позивач направив на адресу відповідача проект договору про внесення змін та доповнень до договору оренди №1/339 від 21.03.01р. для підписання, який останній залишив без відповіді.
У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладені договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов”язання (ст.652 ЦК України). Пунктом 7.1 договору сторони передбачили, що орендодавець-позивач залишає за собою право внесення змін в умови договору, які можуть виникнути внаслідок виходу нових законодавчих документів, пов”язаних з використанням та експлуатацією нежитлового майна, а також при зміні орендованих площ. Крім того, ст.21 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, зазначено, що розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів та в інших випадках, передбачених законодавством.
У відповідності до вимог ст.188 ГК України встановлено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозицію про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одрежання пропозиції повідомліє другу сторону про результати її розгляду, у разі відсутності такої відповіді сторона яка направила пропозицію про зміну або розірвання договору має право звернутися до суду.
В порядку ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення.
Судові витрати покласти на відповідача у відповідності до вимог ст.49 ГПК України.
Керуючись ст.188 ГК України, ст.21 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, ст.ст.638,639,652 ЦК України, ст.ст.35,43,49,82,84,85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Зобов”язати Управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації укласти договір про внесення змін та доповнень до договору оренди №1/339 від 21.03.2001 року в частині зміни орендної плати в розмірі 1грн. за 1 кв.м. з 01 березня 2006 року.
3. Стягнути з Управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації, м.Львів, вул.Шевченка, 90 (р/р 35217001000171 в УДК у Львівсбкій області, МФО 825014, ЗКПО 14372975) на користь комунального підприємства Львівської обласної ради “Нерухомість та майно”, м.Львів, вул.Винниченка,8 (р/р 26007601273191 в ЛОФ АКБ Укрсоцбанку м.Львова, МФО 325019, ЗКПО 33358550) –85грн. держмита та 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати.
Суддя Масловська Л.З.
The court decision No. 307331, Commercial Court of Lviv Oblast was adopted on 01.11.2006. The procedural form is Economic, and the decision form is Decision. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful data quickly.
This decision relates to case No. 1/555-21/143. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: