ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2013 р.Справа № 1522/3601/12
Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Єршова Л.С.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого Золотнікова О.С.,
суддів Осіпова Ю.В. та Скрипченка В.О.,
розглянувши в місті Одесі в порядку письмового провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 03 квітня 2012 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та Одеського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та Одеського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій Головного управління ПФУ в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії та зобов'язання названого відповідача провести перерахунок пенсії з 01 листопада 2010 року з урахуванням премії, встановленої наказом Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 у розмірі 55 % посадового окладу, а з 01 червня 2011 року з урахуванням премії, встановленої наказом Міністра оборони України від 25 червня 2011 року № 355 у розмірі 90 % посадового окладу, зобов'язання провести перерахунок пенсії з нарахуванням компенсації за втрату частини доходів по час фактичного розрахунку. Позивач також просив зобов'язати Одеський обласний військовий комісаріат надати Головному управлінню ПФУ в Одеській області довідку встановленого зразка з урахуванням положень наказу Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та наказу Міністра оборони України від 25 червня 2011 року № 355.
В обґрунтування позовних вимог зазначалось, що наказами Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та від 25 червня 2011 року № 355 збільшено розміри премій офіцерського складу до 55% та 90 % від посадового окладу відповідно, що є підставою для перерахунку пенсій. Проте, Одеським обласним військовим комісаріатом в порушення ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2008 року № 45 не надано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області належно оформленої довідки для проведення перерахунку пенсії позивача, а Головним управління ПФУ в Одеській області в свою чергу такий перерахунок пенсії не проведено.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 14 лютого 2012 року адміністративний позов ОСОБА_1 в частині вимог за період з 01 листопада 2010 року по 12 серпня 2011 року залишено без розгляду.
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 03 квітня 2012 року відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, позивач в апеляційній скарзі зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права. Так, судом не враховано вимоги ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та п. п. 2 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 щодо проведення перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною розміру не тільки посадового окладу, а і розміру премії військовослужбовців. Наказами Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та від 25 червня 2011 року № 355 збільшено розміри премій офіцерського складу до 55 % та 90 % від посадового окладу відповідно, що є підставою для перерахунку пенсій. У зв'язку з викладеним в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постановленого по справі судового рішення з винесенням нової постанови про задоволення позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію, призначену на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Останній перерахунок пенсії ОСОБА_1 було проведено у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» та постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393».
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що накази Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та від 25 червня 2011 року № 355 не змінюють розмір грошового забезпечення військовослужбовців в розумінні ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому не можуть бути підставою для перерахунку пенсії позивача.
Так, умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч. 3 ст. 63 названого Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Згідно п. 1 названого Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 2 Порядку встановлено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до п. 3 Порядку на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Як вірно зазначено судом першої інстанції, у листопаді 2010 року та у червні 2011 року Кабінетом Міністрів України не змінювався розмір грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять дійсну військову службу, Міністерство оборони України не повідомляло Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям, а тому згідно ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача.
Враховуючи, що судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції на підставі ст. 200 КАС України залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову районного суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 183-2, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Приморського районного суду м. Одеси від 03 квітня 2012 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді:
The court decision No. 30665313, Odesa Administrative Court of Appeal was adopted on 28.03.2013. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 1522/3601/12. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: