ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань процесуального правонаступництва
28 лютого 2013 року Справа № 2а-0870/1139/11м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі колегії суддів: головуючого судді Прасова О.О., суддів Лазаренко М.С., Кисіль Р.В., при секретарі Шаповаловій К.І., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт)
треті особи на стороні відповідача: прокуратура Запорізької області, Управління у справах захисту прав споживачів у Запорізької області
про поновлення на роботі, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) про поновлення на роботі як начальника Запорізького обласного управління у справах захисту прав споживачів з 14.08.2009.
Виходячи з приписів ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Судом з'ясовано, що Указом Президента України від 06.04.2011 №370/2011 внесено зміни до Схеми організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, затвердженої Указом Президента України від 09.12.2010 №1085/2010, зокрема, абзац «Державна служба технічного регулювання України» виключено, та доповнено пункт абзацом такого змісту: «Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів».
Указом Президента України від 13.04.2011 №465/2011 затверджено «Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів».
Як зазначено у п.1 «Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів», Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Згідно з пп.«б» п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.1994 №423 «Про деякі питання практики застосування статей 4, 15, і 27 Закону України «Про державну службу» без конкурсного відбору або стажування можуть прийматися: державні службовці, які перебували на відповідних посадах у державних органах та виконавчих органах Рад, у тому числі тих, що ліквідуються, до новостворених органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.
У постанові Кабінету Міністрів України від 29.06.2011 №775 «Про утворення територіальних органів Державної інспекції з питань захисту прав споживачів» зазначено наступне: «Кабінет Міністрів України постановляє: 1) Утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції з питань захисту прав споживачів за переліком згідно з додатком 1. 2) Ліквідувати територіальні органи Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики за переліком згідно з додатком 2. 3) Установити, що територіальні органи Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам, які утворюються згідно з пунктом 1 цієї постанови».
Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2011 №206, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.11.2011 за №1337/20075, затверджено «Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі».
Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт України) №8655-8-7/16 від 14.12.2011, передбачено, що з метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів необхідно забезпечити звільнення працівників територіальних органів Держспоживстандарту України за переведенням для подальшої роботи в територіальних органах Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів або відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України до 30.12.2011.
Враховуючи вище зазначене, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів та її територіальні органи мають ідентичні завдання і функції як і ліквідований Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт).
Таким чином, встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) особи, що ліквідується, не виключає, а передбачає зобов'язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи (аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 16.10.2012 у справі №21-267а12).
Згідно з ст.55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Оскільки, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів є правонаступником прав і обов'язків Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт), а Інспекція з питань захисту прав споживачів у Запорізькій області є правонаступником прав і обов'язків Управління у справах захисту прав споживачів у Запорізької області, суд вважає за можливе, допустити заміну відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (Управління у справах захисту прав споживачів у Запорізької області) їх правонаступниками.
Керуючись ст.ст.55, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Допустити заміну відповідача - Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт) його правонаступником - Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів (ідентифікаційний код юридичної особи 37641677).
Допустити заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління у справах захисту прав споживачів у Запорізької області його правонаступником - Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Запорізькій області (ідентифікаційний код юридичної особи 38024536).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.О. Прасов
Судді М.С. Лазаренко
Р.В. Кисіль
The court decision No. 29633014, Zaporizhzhia District Administrative Court was adopted on 28.02.2013. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key information easily.
This decision relates to case No. 2а-0870/1139/11. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: