Court ruling № 29482138, 20.02.2013, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine)

Approval Date
20.02.2013
Case No.
5002-11/97-2012(5002-7/97-2012)
Document №
29482138
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

"20" лютого 2013 р. Справа № 5002-11/97-2012(5002-7/97-2012) Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Черкащенка М.М. - головуючого, (доповідач) Жукової Л.В., Нєсвєтової Н.М.,розглянувши матеріали касаційної скаргиПриватного підприємства "Артек-Союз"на постанову та на рішенняСевастопольського апеляційного господарського суду від 06.11.2012 року господарського суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2012 рокуу справі господарського судуАвтономної Республіки Кримза позовомВійськового прокурора Херсонського гарнізону в інтересах держави в особі 1. Міністерства оборони України 2. Квартирно-експлуатаційного відділу м. Херсона доПриватного підприємства "Артек-Союз"простягнення 22 135,89 грн.

ВСТАНОВИВ:

Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

Приватне підприємство "Артек-Союз" 29.11.2012 року подало касаційну скаргу на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 06.11.2012 року та на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2012 року разом із клопотанням про відновлення строку на касаційне оскарження постанови.

Подане клопотання про відновлення пропущеного строку підлягає відхиленню, а касаційна скарга - поверненню скаржнику з таких підстав.

Відповідно до ст. 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

В силу ч.2 ст.50 ГПК України, строки для вчинення процесуальних дій визначаються точною календарною датою, зазначенням події, що повинна неминуче настати, чи періодом часу.

Перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок.

Касаційна скарга на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 06.11.2012 року набрала законної сили 06.11.2012 року, оскільки згідно ст.105 ГПК України, постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Отже, останній день строку, встановленого для оскарження її в касаційному порядку був - 26.11.2012 року.

Дана касаційна скарга, згідно штампу відділення поштового зв'язку України подана скаржником 29.11.2012 року, що не заперечується скаржником в касаційній скарзі, тобто, з пропуском встановленого ст.110 ГПК України процесуального строку.

Відповідно до ст. 53 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Виходячи зі змісту наведеної норми Закону, поважними визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Звертаючись до суду з клопотанням про відновлення пропущеного процесуального строку, скаржником не наведено жодної обставини на підтвердження поважності пропуску строку. Водночас, скаржник зазначає, що отримав копію оскаржуваної постанови 16.11.2012 року, відповідно з чим, колегія суддів дійшла висновку, що скаржник був не позбавлений права подати касаційну скаргу у визначений Законом строк, чого зроблено не було.

Крім того, як вбачається з протоколу судового засідання апеляційного господарського суду від 06.11.2012 року, представник відповідача Кордончик О.В. був присутній під час оголошення оскаржуваної постанови.

Відновлення пропущеного процесуального строку є правом господарського суду, яким суд користується виходячи із поважності причин пропуску строку скаржником.

В даному випадку, колегія суддів не вбачає підстав для відновлення скаржнику пропущеного процесуального строку для подання касаційної скарги.

Відповідно до п. 5 ст. 1113 ГПК України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, зокрема, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або таке клопотання відхилено про відновлення цього строку.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 86, 111, п. 5 ч.1 ст. 1113, Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відхилити клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку.

Касаційну скаргу приватного підприємства "Артек-Союз" на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 06.11.2012 року та на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2012 року у справі № 5002-11/97-2012 повернути скаржнику.

Повернути приватному підприємству "Артек-Союз" (код ЄДРПОУ 30741489) з державного бюджету 805,00 грн. судового збору, перерахованого відповідно до квитанції №4 від 29.11.2012 року.

Головуючий М.М. Черкащенко

Судді Л.В. Жукова

Н.М. Нєсвєтова

Часті запитання

Який тип судового документу № 29482138 ?

Документ № 29482138 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 29482138 ?

Дата ухвалення - 20.02.2013

Яка форма судочинства по судовому документу № 29482138 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 29482138 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Statistics about the court decision No. 29482138, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine)

The court decision No. 29482138, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine) was adopted on 20.02.2013. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important information conveniently.

The court decision No. 29482138 refers to case No. 5002-11/97-2012(5002-7/97-2012)

This decision relates to case No. 5002-11/97-2012(5002-7/97-2012). Organisations, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 29482135
Next document : 29482142