Court ruling № 29193434, 06.02.2013, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine)

Approval Date
06.02.2013
Case No.
19/20/2012/5003
Document №
29193434
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

"06" лютого 2013 р. Справа № 19/20/2012/5003 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого суддіКота О.В.суддівПопікової О.В. Саранюка В.І. - доповідача у справірозглянувши матеріали касаційної скарги Приватного акціонерного товариства "Теплицьке АТП 10553" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 20.11.2012 р. у справі господарського суду№ 19/20/2012/5003 Вінницької областіза позовомАкціонерного товариства "Ощадбанк" в особі філії - Вінницького обласного управління АТ "Ощадбанк"доПриватного акціонерного товариства "Теплицьке АТП 10553"простягнення 28 723, 20 грн.

ВСТАНОВИВ:

Подана Приватним акціонерним товариством "Теплицьке АТП 10553" касаційна скарга не відповідає вимогам розділу XII1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.

Згідно з ч. 3 ст. 105 Господарського процесуального кодексу України постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.

Перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок (ч. 3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України).

Зі змісту наведених правових норм вбачається, що перебіг процесуального строку розпочинається саме з наступного дня після набрання законної сили судовим рішенням, що оскаржується, тобто перебіг цього строку не залежить від інших обставин (тривалості поштового обігу кореспонденції, розісланої судом сторонам, необхідності часу на усунення допущених процесуальних недоліків при оформленні касаційної скарги тощо).

Предметом касаційного оскарження у даній справі є постанова Рівненського апеляційного господарського суду від 20.11.2012 р., строк на оскарження якої у суді касаційної інстанції закінчився 10.12.2012 р.

Згідно з поштовим штемпелем на конверті касаційну скаргу надіслано заявником до Рівненського апеляційного господарського суду 20.12.2012 р., тобто вже після закінчення строку, встановленого для її подання. При цьому клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження заявником не додано.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Отже, подання касаційної скарги після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення строку, враховуючи імперативні норми п. 5 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, є підставою для повернення касаційної скарги з доданими до неї матеріалами скаржнику.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено вимоги щодо форми і змісту касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема докази надіслання її копії іншій стороні у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Проте, до поданої касаційної скарги скаржником додано не засвідчені копії фіскального чеку від 20.12.2012 р. № 5325 та опису вкладення від 20.12.2012 р., що про 25.12.2012 р. канцелярією Рівненського апеляційного господарського суду складено відповідний акт.

З огляду на вимоги ст. 36 Господарського процесуального кодексу України вказані копії не можуть вважатися належними доказами надіслання копії касаційної скарги позивачу у даній справі.

Вказані обставини є підставою для повернення касаційної скарги відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, згідно з яким касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.

На підставі п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Керуючись ст. 86, п.п. 3, 5 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Теплицьке АТП 10553" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 20.11.2012 р. у справі № 19/20/2012/5003 повернути скаржнику.

Повернути Приватному акціонерному товариству "Теплицьке АТП 10553" (23800, Вінницька обл., Теплицький район, смт. Теплик, вул. Івана Франка, буд. 10, ідентифікаційний код 13330130) судовий збір в сумі 1 126 (одна тисяча сто двадцять шість) грн. 65 коп., сплачений за платіжним дорученням № 235 від 20.12.2012 р.

Головуючий суддя Кот О.В.

Судді Попікова О.В.

Саранюк В.І.

Часті запитання

Який тип судового документу № 29193434 ?

Документ № 29193434 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 29193434 ?

Дата ухвалення - 06.02.2013

Яка форма судочинства по судовому документу № 29193434 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 29193434 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Information about the court decision No. 29193434, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine)

The court decision No. 29193434, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine) was adopted on 06.02.2013. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key data easily.

The court decision No. 29193434 refers to case No. 19/20/2012/5003

This decision relates to case No. 19/20/2012/5003. Companies, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system allows searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to efficiently save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 29193349
Next document : 29193436