ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 118/7194/12
22.11.2012 рокум. Сімферополь
Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим Докучаєва В.Ю., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: м. Сімферополь вул. Балаклавська, 105, директора ПрАТ «Сільгосп-техніка»; про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Громадянин ОСОБА_1, будучи директором ПрАТ «Сільгосп-техніка», за місцем проведення перевірки, згідно акту документальної невиїзної перевірки від 01.10.2012 року № 1668/22-0/00905267 за період 01.01.2009-31.09.2012 р.р. встановлено ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку в частині вчинення правочинів, які не спрямовані на реальне настання правових наслідків, а саме, підпункту 3.1.1, п. 3.1 ст. 3 п. 4.1, ст. 4 п. 7.2.1, п. 7.2, ст. 7 п. 7.2.3, п. 7.2, п. 7.2.6, п. 7.2 п. 7.4.1, п. 7.4.5, п. 7.4, ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», ст.ст. 185, п. 188.1, ст. 188 п.198.2, ст. 198, 200 Податкового Кодексу України, про що складено протокол № 57/22-0 про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Громадянин ОСОБА_1 в судове засідання зявився, свою вину в скоєні адміністративного правопорушення не визнав.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 не міститься ознак правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку ведення податкового обліку.
Згідно з частинами 3 та 4 статті 216 ЦК України, правові наслідки недійсності нікчемного правочину не можуть змінюватися за домовленістю сторін. Вимога про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину можу бути предявлена будь-якою заінтересованою особою. Суд може застосувати наслідки недійсності нікчемного правочину з власної ініціативи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) вбачається протиправна, винна (умисна необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року №509Х1, завданням податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством: внесення у встановленому законом порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб платників податків та Єдиного банку даних про платників податків юридичних осіб; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Так, з матеріалів справи вбачається, що зазначені в акті результати документальної позапланової виїзної перевірки ПрАТ «Сільгосп-техніка» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток та податку на додану вартістю при здійснені фінансово-господарських операцій були складені у письмовій формі, як передбачене чинним законодавством України. Оскільки зазначені угоди є оспорюваними, надання правової оцінки зазначеним угодам не входить до компетенції податкової інспекції, отже відсутність судового рішення щодо юридичної оцінки правочинів субєктів господарювання ставить під сумнів висновки акту про нікчемність господарських операцій і доведеність факту правопорушення.
Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає, що на час розгляду справи судом відсутні дані, які б підтверджували або заперечували правильність ведення податкового обліку ПрАТ «Сільгосп-техніка», у зв'язку з чим, провадження по справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає закриттю, через відсутність події і складу адміністративного правопорушення згідно з частиною 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити у звязку із відсутністю в його діях складу злочину.
Постанову|розв'язання,вирішення,розв'язування| може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови, апеляційної скарги.
Суддя
The court decision No. 27701513, Simferopol Raion Court of the Autonomous Republic of Crimea was adopted on 22.11.2012. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 118/7194/12. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: