Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
17.08.2012 р. Справа № 2а-3618/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Малих О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справі за
адміністративним позовом: Прокурора Центрального району м. Миколаєва (вул. Нікольська, 73, м. Миколаїв, 54001)
в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (пр. Перемоги, 14, м. Київ) Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54042)
до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
про: стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Центрального району м. Миколаєва в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністрерства транспорту та зв'язку України в особі Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області у Миколаївській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1 700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій № 141976 від 28.02.2012 року.
Прокурор та представник позивач надали клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримують в повному обсязі (арк. спр. 29, 30).
Відповідач у судове засідання не з'явився. Ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі і призначення справи до судового розгляду від 04.07.2012 року та повістка про виклик від 27.07.2012 були направлені за адресою відповідача, зазначеною у позовній заяві, та без вручення адресату повернулись (арк. спр. 14-17, 26-28).
У суду відсутні відомості щодо зміни місцезнаходження відповідача та внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в порядку, передбаченому ст.ст. 19, 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають з'ясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.
Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Відповідно до п. 1 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 4 пп. 2 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», одним з основних завдань територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб'єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
10.01.2012 року державними інспекторами Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 при наданні послуг з перевезення вантажів.
За результатами перевірки був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 10.01.2012 року, згідно якого було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: у водія автомобіля не оформлена індивідуальна контрольна книжка водія (арк. спр. 6).
28.02.2012 року постановою № 141976 про застосування фінансових санкцій начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області за вищевикладені порушення до відповідача застосовано штраф в сумі 1700,00 грн. (арк. спр. 5).
01.03.2012 року Постанова № 141976 від 28.02.2012 року була надіслана відповідачу.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідач постанову № 141976 про застосування фінансових санкцій не оскаржив, добровільно штраф не сплатив.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 128, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету Центрального району м. Миколаєва на рахунок 33218896700006, ЄДРПОУ 37992781, КЕКД 22011800 в ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, нараховані фінансові санкції в сумі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.В. Малих
The court decision No. 27536708, Mykolaiv District Administrative Court was adopted on 17.08.2012. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important information quickly.
This decision relates to case No. 2а-3618/12/1470. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: