Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 листопада 2012 року Справа № 2а/1270/8441/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Захаровій Ю.О.
за участю сторін:
представника позивача - ДПІ в м. Сєвєродонецьку
Луганської області Державної податкової служби: не з'явився,
представника відповідача - КП «Житлосервіс Ритм»: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 42668,00 грн., суд -
В С Т А Н О В И В:
31 жовтня 2012 року о 15 год. 36 хв. до Луганського окружного адміністративного суду надійшло подання Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 42668,00 грн.
В обґрунтування подання про стягнення коштів за податковим боргом зазначено, що станом на 31.10.2012 в результаті несплати поточних податкових зобов'язань податковий борг Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм» з податку на додану вартість складає 42668,00 грн. Підприємству було направлено податкові вимоги від 04.07.2005 № 1/226 та від 16.08.2005 № 2/234 з повідомленнями про податковий борг. 11.03.2011 до Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено запис про реєстрацію податкової застави КП «Житлосервіс Ритм». У зв'язку з несплатою податкового боргу в добровільному порядку позивач звернувся до суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 42668,00 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явися, про дату, час та місце проведення розгляду справи був повідомлений, в резолютивній частині подання про стягнення коштів за податковим боргом просив розглядати подання за відсутності представника ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату та час судового розгляду подання був повідомлений (а. с. 25-27), ані заяви про визнання позовних вимог, ані заперечень до суду не надходило, про причини неявки суду невідомо.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Розглянувши подання, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає вимоги подання такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, Комунальне підприємство «Житлосервіс Ритм» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області 27.05.2005 за № 13831210000000961 (а. с. 7-9), знаходиться на обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області з 31.05.2005 за № 131, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 31.05.2005 за № 131 (а. с. 10).
Станом на 02.07.2012, згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, державну реєстрацію відповідача не скасовано (а. с. 7-9).
На виконання пункту 54.1 статті 54 та статті 285 Податкового кодексу України Комунальне підприємство «Житлосервіс Ритм» подало до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року, в якій визначило суму податку на додану вартість в розмірі 42668,00 грн. (а. с. 17-18).
ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби України уповноваженому представнику боржника були особисто вручені перша податкова вимога від 04.07.2005 № 1/226 з повідомленням про податковий борг (а. с. 12), яка була отримана 11.07.2005, про що свідчить підпис посадової особи боржника в графі «Податкову вимогу отримав» (а. с. 12), та друга податкова вимога від 16.08.2005 № 2/234 з повідомленням про податковий борг відповідно (а. с. 13), яка отримана 30.08.2005 (а. с. 13).
Як вбачається з облікової картки платника, долученої позивачем до матеріалі в подання, за Комунальним підприємством «Житлосервіс Ритм», станом на 31.10.2012 значиться податкова заборгованість в загальній сумі 42668,00 грн. (а. с. 15).
Крім того з матеріалів справи вбачається, що 11.03.2011 у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна внесено запис про реєстрацію податкової застави Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм», що підтверджується витягом № 30590749 від 11.03.2011 (а. с. 16).
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 180 Податкового Кодексу України, платниками податку є:
1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу;
2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку;
3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також:
особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством;
особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено.
Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7 статті 197 цього Кодексу;
4) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи;
5) особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.
Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів;
6) особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 172 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством;
7) особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач КП «Житлосервіс Ритм» є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом № 16633236 від 01.09.2005 (а. с. 11).
В судовому засіданні встановлено, що в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України КП «Житлосервіс Ритм» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2012 року, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.
Станом на 31.10.2012 податковий борг в загальній сумі 42668,00 грн., платником податків в добровільному порядку не сплачений.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
У судовому засіданні судом встановлено, що ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби ТОВ «Хімпромбуд» були вручені податкові вимоги від 04.07.2005 № 1/226 та від 16.08.2005 № 2/234 з повідомленнями про податковий борг.
Оскільки зазначені податкові вимоги є чинними, доказів про відкликання податкових вимог суду не надано, суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Приймаючи до уваги те, що Комунальне підприємство «Житлосервіс Ритм» станом на дату розгляду та вирішення подання у добровільному порядку податковий борг в сумі 42668,00 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення зазначених коштів за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, суд визнає обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 42668,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм» (юридична адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 26, код ЄДРПОУ 33503196, р/р 26054003964001 АТ «Сведбанк» (публічне), МФО 300164; р/р 26043003964001 АТ «Сведбанк» (публічне), МФО 300164; р/р 26023403964041 АТ «Сведбанк» (публічне), МФО 300164, р/р 26000303964001 АТ «Сведбанк» (публічне), МФО 300164; р/р 26008261128 «РАЙФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ м. Київ», МФО 380805; р/р 26005261132 «РАЙФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ м. Київ», МФО 380805) на користь Держави (р/р 31111029700080, код платежу 14010100, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, отримувач УДКСУ у м. Сєвєродонецьку, код 24046627) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 42668,00 грн. (сорок дві тисячі шістсот шістдесят вісім гривень 00 копійок) за рахунок коштів, які перебувають у власності Комунального підприємства «Житлосервіс Ритм» з рахунків у банках, обслуговуючих його.
У відповідності із частиною 7 статті 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено та підписано у повному обсязі 05 листопада 2012 року.
СуддяВ.В. Матвєєва
The court decision No. 27259607, Luhansk District Administrative Court was adopted on 01.11.2012. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key information quickly.
This decision relates to case No. 2а/1270/8441/2012. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: