П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
33/0190/836/2012
14 серпня 2012 року м. Сімферополь
Суддя Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Гриценко Ю.Ф., за участю прокурора Слєпцова В.В., апелянта ОСОБА_1 та його захисника ОСОБА_2, розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 22 червня 2012 року якою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Сімферополя, одруженого, маючого вищу освіту, працюючого начальником Красноперекопської об'єднаної Державної податкової інспекції АР Крим, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, паспорт серія НОМЕР_1, виданий 14.10.1998 р. РВ Сімферопольського ГУГУ МВС України в АР Крим
притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 172-2 ч. 2 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 2550 грн. з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру
В С Т А Н О В И В:
Постановою суду від 22 червня 2012 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 172-2 ч. 2 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 2550 грн. з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру за те, що він перебуваючи на посаді начальника Джанкойської об'єднаної Державної податкової інспекції Державної податкової Адміністрації в АР Крим, порушив встановлені п.1 ч.І ст.6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження щодо використання свого службового становища та пов'язаних з цим можливостей, з метою сприяння посадовим особам ВАТ «Новатор» в одержанні неправомірної вигоди, - при наступних обставинах:
Так, 08.12.2011 року в Джанкойськую ОДПІ поступив запит ВАТ' «Новатор» за №3517 з проханням надати довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом, для її надання до Міністерства АПП АР Крим.
З метою виконання цього запиту посадові особи Джанкойської ОДПІ підготували та видали за належністю довідку за №4467/24-0 від 08.12.2011р. «Про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами Джанкойської ОДПІ», в якій було зазначено, що у відповідності до постанови КМУ від 12.05.1999 р. №805 за підприємством ВАТ «Новатор» значиться борг в сумі 141149,21 грн. При цьому, довідку підписали ОСОБА_1 та начальник відділу ППЗ Джанкойської ОДПІ ОСОБА_3, а також був вказаний виконавець - ОСОБА_4
Між тим, в той же день ОСОБА_1 особисто підготував, завірив печаткою Джанкойської об'єднаної Державної податкової інспекції ДПА в АР Крим №23191959 та видав представнику ВАТ «Новатор» іншу довідку за №4467/24-0 від 08.12.2011 року «Про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами Джанкойської ОДПІ», в якій зазначив, що станом на 08.12.2011р. підприємство не має заборгованості до бюджету зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), та свідомо не відобразив, що у відповідності до постанови КМУ від 12.05.1999 р. № 805 за підприємством ВАТ «Новатор» рахується борг в сумі 141149,21 гри., оскільки відомості про наявність зазначеної заборгованості не надавали можливості посадовим особами ВАТ «Новатор» одержати компенсацію з державного бюджету України.
В подальшому довідку від 08.12.2011 року №4467/24-0 посадові особи ВАТ «Новатор» представили до Міністерства аграрної політики та продовольства АР Крим, для отримання права, на підставі Постанови КМУ від 11.10.2010 р. №794, на компенсацію з державного бюджету відсоткової ставки за короткостроковим кредитом в розмірі 25465,04 грн.
Між тим факт надання посадовими особами ВАТ «Новатор» недостовірної інформації щодо відсутності у підприємства вищевказаної заборгованості був виявлений 08. 12.11р. в ході засідання конкурсної комісії Міністерства АПП АР Крим з визначення переліку підприємств агропромислового комплексу АР Крим для отримання права на компенсацію за кредитами, де встановили, що у цієї довідки від 08.12.2011 року про відсутність заборгованості з податків та зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами Джанкойської ОДПІ, також була відсутня інформація щодо наявності за ВАТ «Новатор» по коду бюджетної класифікації 14010110 - заборгованості по спеціальному рахунку, передбаченому для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам в сумі 141149,21 грн. А далі, після підтвердження наявності цієї заборгованості, рішенням комісії від 12.12.2011 року було відмовлено ВАТ «Новатор» в праві на включення до реєстру підприємств для отримання вищеназваної компенсації.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати із закриттям провадження по справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, мотивуючи тим, що постанова суду винесена з порушенням норм процесуального та матеріального права, ніякого корупційного правопорушення, як державний службовець, він не скоював, що видно з пояснень свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та запереченнями на протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення. В постанові суду не вказано, в чому саме полягав мотив, мета, тобто в чому саме полягав його умисел в підписанні довідки, яка відповідає за своєю суттю вимогам діючого законодавства, контролюючого Джанкойською ОДПІ. Крім того довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, обов'язкових платежів, що контролюється органами Джанкойською ОДПІ підписує не начальник, а його заступник.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, заслухавши апелянта ОСОБА_1 та його захисника ОСОБА_2, підтримавших апеляцію, прокурора, який заперечував в задоволенні скарги, вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 6 ч.1 п.1 ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» особам забороняється використовувати свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв'язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі: неправомірно сприяти фізичним або юридичним особам у здійсненні ними господарської діяльності, одержанні субсидій, субвенцій, дотацій, кредитів, пільг, укладанні контрактів (у тому числі на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти);
Вина ОСОБА_1 у скоєнні корупційного правопорушення підтверджується зібраними доказами, а саме:
- протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за № 20-б від 28.05.2012 р. (а.с. 1-8);
- рапортом працівника СБУ Лях О. від 19.04.12р. (а.с. 11);
- копією заяви ВАТ «Новатор» за №3517 від 08.12.11р в Джанкойську ОДПІ з проханням надати довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом для її надання до Міністерства АПП АР Крим. На даному листі є резолюція ОСОБА_1 для виконання ОСОБА_3 (а.с.41);
- копією довідки за №4467/24-0 від 08.12.2011р. «Про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами Джанкойської ОДПІ», в якій було зазначено, що у відповідності до постанови КМУ від 12.05.1999 р. №805 за підприємством ВАТ «Новатор» значиться борг в сумі 141149,21 грн. (а.с. 40);
- копією довідки за №4467/24-0 від 08.12.2011 року «Про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами Джанкойської ОДПІ», в якій зазначено, що станом на 08.12.2011р. підприємство не має заборгованості до бюджету зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). (а.с.89)
- протоколами засідань конкурсної комісії Міністерства АПП АР Крим з визначення переліку
підприємств агропромислового комплексу АР Крим для отримання права на компенсацію за
кредитами (а.с. 69-85);
- поясненнями ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 (а.с. 16-18, 22-25, 31-33);
- копіями документів, наданих ВАТ "Новатор" в Міністерство аграрної політики та
продовольства АР Крим на участь в конкурсі для отримання права на часткову компенсацію
відсоткової ставки за залученим короткостроковим кредитом. (а.с.43-67,68).
Доводи апелянта про те, що він не вчиняв адміністративного корупційного правопорушення є безпідставні, оскільки спростовуються вище зазначеними матеріалами справи, які були ретельно досліджені судом першої інстанції та котрим він дав відповідну оцінку.
Протокол про адміністративне правопорушення складено у відповідності до ст. 256 КУпАП України. Стягнення за адміністративне правопорушення накладено на ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.
Таким чином, матеріали справи мають достовірні дані про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, тому підстав для задоволення апеляції і скасування постанови суду не вбачається.
На підставі вище зазначеного та керуючись ст.ст. 172-2 ч.2, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 22 червня 2012 року, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.172-2 ч.2 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 2550 грн. з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру - без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду Автономної Республіки КримГриценко Ю. Ф.
The court decision No. 25634513, Court of Appeals of the Autonomous Republic of Crimea (Simferopol City) was adopted on 14.08.2012. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 105/1151/12. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: