№ 25530839, 06.08.2012, Odesa District Administrative Court

Approval Date
06.08.2012
Case No.
1570/3820/2012
Document №
25530839
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 1570/3820/2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2012 року м. Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Кочмар М.І.

за участю сторін:

представника позивача - Байдан О.Г. (по довіреності)

представника відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся Науково-дослідницький експертно-криміналістичний центр при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси форми «Ш» №0002281502/0 від 27.03.2009 року.

Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав з підстав, викладених в позовній заяві, оскільки позивачем не порушено термін сплати податкового зобов'язання за податковою декларацією з податку на додану вартість, а тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи (аркуш справи 37), а тому справу розглянуто за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Науково-дослідницьким експертно-криміналістичним центром при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області 30.07.2008 року подано до виконання в ГУ ДКУ в Одеській області платіжне доручення №218 щодо сплати податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 159716 грн., проте з незалежних від позивача причин зазначену суму перераховано до державного бюджету 31.07.2008 року (аркуші справи 9, 10), що стало підставою для нарахування позивачу штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 15971,14 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси 27.03.2009 року проведено перевірку своєчасного подання НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області платіжного доручення до установи банку на сплату ПДВ згідно декларації з ПДВ за червень 2008 року, за результатами якої складено акт перевірки №1457/15-2 від 27.03.2009 року (аркуш справи 7).

Зазначеною перевіркою встановлено порушення НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетом та державними цільовими фондами», а саме позивачем несвоєчасно сплачено суму самостійно визначеного податкового зобов'язання по податку на додану вартість, а саме кількість днів затримки становить 1 календарний день.

На підставі встановлених порушень Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м. Одеси винесено податкове повідомлення-рішення №0002281502/0 від 27.03.2009 року про застосування до НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області штрафні (фінансові) санкції у сумі 15971,14 грн. (аркуш справи 8).

Як вбачається з акту перевірки та податкового повідомлення-рішення, вони підписані директором НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_2, при цьому представник позивача наполягає, що із актом перевірки зазначену особу не могло бути ознайомлено та податкове повідомлення-рішення він не отримував, оскільки ОСОБА_2 на момент складання акту перевірки та винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення був звільнений з ОВС згідно наказів №773 о/с від 25.04.2008 року та №378 о/с від 09.07.2008 року (аркуш справи 27).

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Пунктом 1.11 Закону України №2181-III від 21.12.2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що документом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу) є податкова декларація, розрахунок, що подаються платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством.

Згідно із п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181-III 21.12.2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Підпунктом 5.1 ст. 5 Закону України №2181-III від 21 грудня 2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-III від 21.12.2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Зі змісту листа ГУ ДКУ в Одеській області №15-20-03/7926 від 16.12.2008 року та згідно реєстру зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (аркуші справи 10, 11) вбачається, що 30.07.2008 року позивачем подано платіжне доручення щодо виконання свого податкового зобов'язання щодо перерахування суми, проте визначена сума перерахована ГУ ДКУ в Одеській області фактично 31.07.2008 року.

Таким чином, перерахування 31.07.2008 року самостійно визначеного НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області податкового зобов'язання до державного бюджету здійснено не з вини позивача.

Відповідно до п.1.5 №2181-III від 21 грудня 2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) штрафною санкцією є плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Враховуючи, що суд не вбачає з боку позивача порушень податкового законодавства, податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси форми «Ш»№0002281502/0 від 27.03.2009 року щодо нарахування позивачу штрафних (фінансових) санкцій є неправомірним та підлягає скасуванню.

Крім того, матеріалами справи підтверджується неотримання позивачем податкового повідомлення-рішення та не ознайомлення з актом перевірки оскільки директор НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_2, підписи якого містяться в акті перевірки та податковому повідомленні-рішенні, на час їх складання в органах внутрішніх справ не працював.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено обов'язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, оскільки позивач виконав вимоги законодавства щодо строків сплати податкового зобов'язання, перерахування коштів 31.07.2008 року відбулось не з вини позивача, суд вважає, що, позовні вимоги Науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.

Судові витрати розподіляються відповідно до приписів ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси форми «Ш»№0002281502/0 від 27.03.2009 року -задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси форми «Ш»№0002281502/0 від 27.03.2009 року.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови складено та підписано 06 серпня 2012 року.

Суддя Л.І. Свида

.

.