№ 2324601, 31.03.2008, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
31.03.2008
Case No.
6/157
Document №
2324601
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31.03.2008 р.                                                                                                     № 6/157

Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:

головуючого - судді Добрянської Я.І.,

секретаря судового засідання Зубко Л.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора Подільського району м. Києва Твердохліб М.Г.

доКиївська міська клінічна лікарня № 15 Подільського району м. Києва Управління охорони здоров"я Подільської районної у м. Києві державної адміністрації

про стягнення заборгованості в сумі 1700 грн.

За участю представників сторін

позивача Гончаренко О.А. (довіреність від 27.02.2008 р.)

відповідача не з’явилися

Суддя Добрянська Я.І.

Секретар судового засідання Зубко Л.П.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 31.03.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

          

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Заступник прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» з позовом до Київської міської клінічної лікарні № 15 Подільського району м. Києва Управління охорони здоров’я Подільської районної у м. Києві державної адміністрації про стягнення штрафу в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що Київська міська клінічна лікарня № 15 Подільського району м. Києва Управління охорони здоров’я Подільської районної у м. Києві державної адміністрації порушило «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів»та «Правила користування енергетичною енергією»затвердженою Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 року № 28, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 р. за № 417/1442. За порушення вказаних нормативних актів відповідачу були винесені приписи від 09.07.2007 р. № 73/2 та від 10.07.2007 р. № 74/2.

Відповідач вимоги даних приписів не виконав, що підтверджується актом перевірки від 28.08.2007 р. № 520, за що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в м. Києві застосувала штраф у розмірі 1700,00 грн. відповідно до ст.. 27 Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР. Тому, на думку позивача, штрафні санкції у розмірі 1700,00 грн. застосовані до відповідача згідно з чинним законодавством України.

Відповідач або його представник в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетику" та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7.08.1996 р. № 929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго".

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб'єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у м. Києві, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», керуючись ст. 9 Закону України «Про електро-енергетику»від 16.10.1997 р. № 575/97-ВР, «Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7.08.1996 р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.06 № 131), в ході перевірки енергогосподарства відповідача встановила порушення Правил користування електричною енергією та Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів. За результатами перевірки були складені акти обстеження від 06.07.2007 року № 145/2 та від 09.07.2007 р. № 146/2.

Вимоги приписів від 09.06.2007 року № 73/2 та від 10.07.2007 р. № 74/2 про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві відповідач не виконав, що підтверджується актом перевірки від 28.08.2007 року № 520.

Суд погоджується з застосуванням штрафу в розмірі 1700,00 грн. до відповідача з огляду на наступне.

Відповідно до ст.. 27 Закону України «Про електроенергетику», правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Правопорушеннями в електроенергетиці є:

крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку;

пошкодження приладів обліку;

розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів;

створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, порушення правил охорони електричних мереж;

порушення правил користування енергією;

насильницькі дії, які перешкоджають оперативному персоналу та посадовим особам об'єктів електроенергетики виконувати свої службові обов'язки;

незабезпечення енергією споживачів, що не допускають порушень своїх обов'язків перед енергопостачальниками.

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці:

за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві відповідно до ст.27 Закону України „Про електроенергетику" та пп. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. №1312, за ухилення від виконання приписів від 09.07.2007 року № 73/2 та від 10.07.2007 р. № 74/2, постановою від 07.11.2007 року № 285 застосувала до відповідача штраф у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.

Відповідач, Київська міська клінічна лікарня № 15 Подільського району м. Києва Управління охорони здоров’я Подільської районної у м. Києві державної адміністрації штраф в сумі 1700 грн. до Державного бюджету не перерахував, чим порушив вимоги п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Згідно із ст.2 Закону України „Про Державний бюджет на 2007 рік" до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Отже, ненадходження суми спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві не наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті, необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог позивача в повному обсязі.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Київської міської клінічної лікарні № 15 Подільського району м. Києва Управління охорони здоров’я Подільської районної у м. Києві державної адміністрації ( 04080, м. Київ, вул.. Фрунзе, 107, р/р 35422002001000 в УДК м. Києва, МФО 820019, ЗКПО 26199074) в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31119106700008, одержувач – УДК у Подільському районі м. Києва, код бюджетної класифікації 21081100, штраф у сумі 1700,00 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя                                         Добрянська Я.І.