№ 2275, 08.06.2006, Commercial Court of Kherson Oblast

Approval Date
08.06.2006
Case No.
13/177-АП-06
Document №
2275
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

____________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"08" червня 2006 р. Справа № 13/177-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Закуріна М. К. при секретарі Фінаровій О.Л., у відкритому судовому засіданні розглянувши справу

за позовом Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України

до Приватного підприємця ОСОБА_1

за участю представників:

позивача -Кушнір Г.А. (головний державний податковий інспектор),

відповідача -не з'явився,

про стягнення з відповідача 4400 грн. нарахованих штрафних санкцій,

в с т а н о в и в:

Відповідно до позовної заяви вимоги ґрунтуються на факті несплати відповідачем зазначеної суми, котра нарахована позивачем у зв'язку із виявленими порушеннями податкового законодавства.

Відповідачем відзив на позов не надано та в судове засідання він не прибув, а тому розгляд справи проведено за наявними в ній матеріалами та без участі представника відповідача.

Згідно до положень статті 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. У зв'язку з тим, що за пунктом 1 вказаних Прикінцевих положень КАС України набрав чинності з 1 вересня 2005 року, судове рішення за даною справою винесено з дотриманням вимог КАС України, тобто винесення за результатами розгляду справи відповідної постанови суду.

З матеріалів справи слідує, що позивачем за результатами проведеної перевірки щодо контролю за здійсненням обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів позивачем складено акт № 215309/002019 від 15 грудня 2005 року, в якому зафіксовано допущені відповідачем порушення, а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії та роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби; у зв'язку з чим на підставі рішення № 210469/0021-2 від 28 грудня 2005 року застосовано штрафні санкції в сумі 4400 грн.

Станом на час розгляду справи відповідачем зазначена сума штрафних санкцій не сплачена.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі виходячи з наступного.

Порядок виробництва, обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлено Законом України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Зокрема, відповідно до розділу 5 статті 16 цього Закону контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності норм Закону та інших нормативних актів, які є обов'язковими до виконання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами покладено на регіональні управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, тобто позивача за даною справою.

Відповідно до положень статті 15 Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватись суб'єктами підприємницької діяльності тільки за наявності відповідної ліцензії. В свою чергу, статтею 17 цього Закону встановлено відповідальність за недотримання зазначених вимог, а саме: за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії нараховуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії нараховується штраф в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

В даному випадку позивачем встановлено допущені відповідачем порушення вказаних норм. Так відповідно до вказаного акту4 перевірки останнім здійснено реалізацію 1 пляшки алкогольного напою „Лонгер” на суму 3,80 грн. та 1 пачки сигарет „Він стон” по ціні 2,90 грн.

Вказані обставини свідчать про обґрунтованість застосованих до відповідача санкцій в сумі 1700 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без ліцензії та 1700 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії.

Крім того, Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 18-92 „Про акцизний збір” встановлено максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, а статтею 17 названого вище Закону передбачено відповідальність суб'єкта господарювання за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємництва тютюнових виробів, але не менше 1000 грн.

Позивачем було виявлено факт даного порушення, а тому правомірно застосовано штраф в розмірі 1000 грн.

Оскільки позовні вимоги задоволенні судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі зазначених правових норм і керуючись статтями 87, 94, 158-163, пунктом 3 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України,

п о с т а н о в и в :

1. Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особиОСОБА_1 (проживаючого за адресою:АДРЕСА_1; розрахунковий рахунок відсутній, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь:

- Державного бюджету ( код платежу 23030300, код банку 24104230, УДК в Херсонській області, розрахунковий рахунок 31119106600002, МФО 852010) - штрафні санкції в сумі 4400 грн.;

- Державного бюджету України - 44 грн. державного мита.

3.Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата підпису постанови - 9 червня 2006 року.

Суддя М.К. Закурін