Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 3-2844/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2011 року суддя Зарічного районного суду м.Суми Клімашевська І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від УДАІ УМВС України в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1, працюючого директором ВАТ ВЕК «Сумигазмаш»
за ст. 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 17.10.2011 року об 11.00 год. ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме: занижено суму бюджетного відшкодування за липень 2011 року (декларація від 19.08.2011 року № 9006995589) на суму 11054,00 грн., чим допустив порушення п.200.4,200.7 ст.200 Подткового кодексу України.
В процесі розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав та пояснив, що інспектор ДПІ не мав правових підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки має місце відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Так, відповідно до змісту ст. 163-1 КпАП України остання застосовується у випадку відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що він складений на підставі висновків акту перевірки № 7675/23-620/04542778 від 18.10.2011р.
Однак ні в акті перевірки, ні в протоколі про адміністративне правопорушення чітко не зазначено в чому саме полягає порушення посадовими особами ВАТ ВЕК «Сумигазмаш»порядку ведення податкового обліку.
Зокрема, питанням порядку адміністрування податків і зборів (в тому числі порядку ведення податкового обліку) присвячено розділ II Податкового кодексу України (ст.ст.41-132). В акті перевірки та в протоколі про адміністративне правопорушення не міститься жодного посилання на вказані норми права.
Відповідно до висновку, викладеному в акті перевірки, перевіркою виявлено факт заниження ВАТ ВЕК «Сумигазмаш»суми бюджетного відшкодування за липень 2011 р. на суму 11 054,00 грн., і цей факт кваліфіковано особисто інспектором як порушення податкового законодавства.
Однак, відповідно до другого речення пп. б) п.200.14 ст. 200 Податкового кодексу України, заниження платником податку заявленої до відшкодування суми є формою добровільної відмови платника податку від отримання бюджетного відшкодування.
Вважав, що добровільна відмова ВАТ ВЕК «Сумигазмаш»від бюджетного відшкодування (ст.200 ПКУ) не містить в собі дії, пов'язанні з порушенням порядку введення податкового обліку (ст.ст.41-132 ПКУ).
На підставі викладеного, просив суд не притягати його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративна справа підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність передбачена за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законодавством порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання, яких передбачено законами України.
В протоколі про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 не вказана суть правопорушення, не зазначено які конкретні дії директора ВАТ ВЕК «Сумигазмаш»призвели до заниження суми бюджетного відшкодування за липень 2011 року.
Враховуючи вищенаведене, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Тому провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
На підставі викладеного, куруючись ст.ст.247, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про адміністративне провопорушення щодо ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП, закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у звязку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення .
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В.Клімашевська
The court decision No. 20522001, Zarichnyi District Court of Sumy City was adopted on 15.11.2011. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find key data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 3-2844/11. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: