ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" серпня 2008 р.
11:45
Справа № 3/153/08
м. Миколаїв
Позивач: Контрольно –ревізійне управління в Миколаївській області, 54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 42 а
Відповідач: Ольшанська селищна рада, 57113, Миколаївська область, смт. Ольшанське, вул. Леніна, 1 а.
Суть спору: зобов’язати скоригувати орендну плату та перерахувати кошти в сумі 500,12 грн. за скориговану орендну плату в доход місцевого бюджету.
Суддя Смородінова О.Г.
При секретарі судового засідання Вязовському М.А.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача: Бакаєва Д.В., за дорученням;
Від відповідача: Костраба Є.Д., довіреність від 15.07.08 р.;
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача в доход державного бюджету України 500,12 грн., оскільки ці кошти нараховувалися за орендну плату не повному обсязі, без коригування її на індекс інфляції.
Відповідач надав пояснення, в якому зазначив, що заперечень проти позову не має, лише просить перерахувати кошти за скориговану орендну плату в доход місцевого бюджету Ольшанської селищної ради.
В судовому засіданні 04.08.2008 р. позивач надав суду заяву про уточнення позовних вимог, а саме:
1. Визнати бездіяльність Ольшанської селищної ради стосовно відображення на рахунках бухгалтерського обліку інформації про розмір орендної плати за договором оренди індивідуально визначеного нерухомого майна без урахування індексу інфляції протиправною.
2.Зобов'язати Ольшанську селищну раду скоригувати орендну плату з урахуванням індексу інфляції за період з квітня 2005 року по грудень 2006 року та 7 місяців 2007 року та нарахувати орендарю.
3.Зобов'язати Ольшанську селищну раду, розташовану за адресою: 57113, Миколаївська область, Миколаївський район, смт. Ольшанське, вул. Леніна, 1а, код ЄДРПОУ 04375553, р/р 35418052001080, МФО 826013 в УДК в Миколаївському районі Головного управління в Миколаївській області, виконати вимогу від 23.04.2008 за № 15-14/174 в частині вжиття заходів по відшкодуванню недоотриманої орендної плати в сумі 500,12 грн.
22.07.2008 р. в судовому засіданні оголошена перерва до 04.08.2008 р.
Дослідивши надані сторонами докази, заслухавши доводи сторін у судовому засіданні, суд –
в с т а н о в и в:
Ольшанська селищна рада (надалі відповідач) є державною установою, фінансування якої здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (загального і спеціальних фондів).
На підставі повноважень, наданих частиною 1 статті 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” Контрольно-ревізійне управління в Миколаївській області (надалі позивач) з 02.11.2007 р. по 23.11.2007 р. відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи КРВ в Миколаївській області на ІV квартал 2007 р. здійснив ревізію виконання бюджету, використання бюджетних коштів і товарно-матеріальних цінностей в Ольшанській селищній раді та використання бюджетних коштів на утримання установ, що фінансуються з Ольшанського селищного бюджету, дотримання законодавства при використанні земель та комунального майна за період з 01.01.2005 р. по 01.10.2007 р.
За результатами ревізії позивач склав акт ревізії від 23.11.2007 року № 15-24/53, в якому зазначено, що 18.03.2005 р. між Ольшанською селищною радою та ПП Федоров А.Ю. укладено договір індивідуального визначеного нерухомого майна –приміщення магазину № 51.
Орендна плата встановлена 165,75 грн.
Відповідного до п. 3.2 договору орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.
Проте, позивачем встановлено, що відображення на рахунках бухгалтерського обліку інформації є прихованням і заниженням платежів, які повинні надходити до місцевого бюджету.
Так, в порушені п. 1 ст. 10, п. 3 ст. 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», п. 3.2 договору орендна плата нараховувалася не в повному обсязі, без коригування її на індекс інфляції.
Згідно з п. 6 «Методики розрахунку і порядку використання плати за орендну майна комунальної власності територіальної громади Ольшанської селищної ради», затвердженої рішенням Ольшанської селищної ради від 29.11.2005 р. розмір орендної плати встановлюється договором між орендодавцем та орендарем.
Отже, в порушенні п. 1 ст. 10, п. 3 ст. 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», вимог «Методики розрахунку і порядку використання плати за орендну майна комунальної власності територіальної громади Ольшанської селищної ради»та недотримання умов договору щодо застосування індексу інфляції, за період з квітня 2005 р. по грудень 2006 р. та 7 місяців 2007 р. місцевий бюджет Ольшанської селищної ради недоотримав орендну плату в сумі 500,12 грн.
07 грудня 2007 року на підставі статті 10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” позивач направив вимогу № 15-14/615 «Про усунення порушень за наслідками ревізії Ольшанської селищної ради»до відповідача з зазначенням порушення в сумі 3,08 тис. грн., в якій позивач вимагає вжити заходи щодо повного відшкодування виявлених фінансових порушень, яка відповідачем отримана, але кошти до державного бюджету у розмірі 500,12 грн. не перерахована і порушення станом на день звернення з позовом до суду не усунені.
Крім того, позивачем була направлена відповідачу повторна вимога від 23.04.2008 р. за № 15-14/174.
Проте, відповідачем станом на 30.05.2008 р. порушення не усунуті і кошти до місцевого бюджету Ольшанської селищної ради у розмірі 500,12 грн. не перераховані.
Пункт 10 статті 10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” надає право позивачу звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Крім того, відповідач акт про результати планової виїзної ревізії виконання бюджету та використання бюджетних коштів і товарно-матеріальних цінностей не оскаржив.
Враховуючи викладене, позовні вимоги заявлені обґрунтовано у відповідності до вимог чинного законодавства, матеріалами справи підтверджені та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ч.4 ст.94, ст.ст. 98, 158-163 КАСУ, господарський суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Визнати бездіяльність Ольшанської селищної ради стосовно відображення на рахунках бухгалтерського обліку інформації про розмір орендної плати за договором оренди індивідуально визначеного нерухомого майна без урахування індексу інфляції протиправною.
3.Зобов'язати Ольшанську селищну раду скоригувати орендну плату з урахуванням індексу інфляції за період з квітня 2005 року по грудень 2006 року та 7 місяців 2007 року та нарахувати орендарю.
4.Зобов'язати Ольшанську селищну раду, розташовану за адресою: 57113, Миколаївська область, Миколаївський район, смт. Ольшанське, вул. Леніна, 1а, код ЄДРПОУ 04375553, р/р 35418052001080, МФО 826013 в УДК в Миколаївському районі Головного управління в Миколаївській області, виконати вимогу від 23.04.2008 за № 15-14/174 в частині вжиття заходів по відшкодуванню недоотриманої орендної плати в сумі 500,12 грн.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя
О.Г. Смородінова
The court decision No. 1953421, Commercial Court of Mykolaiv Oblast was adopted on 04.08.2008. The procedural form is Economic, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find useful data quickly.
This decision relates to case No. 3/153/08. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: