№ 18848721, 20.10.2011, Lviv District Administrative Court

Approval Date
20.10.2011
Case No.
2а-8171/11/1370
Document №
18848721
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2011 р. № 2а-8171/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Кавки Н.І.,

представника позивача Цапа П.-А. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Пріоритет»про стягнення податкової заборгованості -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова (далі - ДПІ у Галицькому районі м. Львова) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Пріоритет»(далі-ТзОВ «Компанія Пріоритет») до бюджету коштів в сумі 2678,80 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті податку на додану вартість, яку в добровільному порядку не сплачує, а тому такі кошти підлягають стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 22.07.2011 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 20.10.2011 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, 25.06.2005 року ТзОВ «Компанія Пріоритет»зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа.

Згідно довідки ДПІ у Галицькому м. Львова б/н станом на 14.06.2011 року за ТзОВ «Компанія Пріоритет»рахується заборгованість по сплаті податку на додану вартість в сумі 2678,80 грн.

Податкове зобовязання Відповідача виникло внаслідок неподання декларацій по податку на додану вартість, що відображено в Актах перевірок та податкових повідомленнях рішеннях, зокрема:

- Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 23.09.2010 року № 5284/15-2/32483258 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 11.10.2010 року № 0011991521/0 на суму 340,00 грн.;

- Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 08.11.2010 року № 5805/15-2/32483258 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 19.11.2010 року № 0013091521/0 на суму 170,00 грн.;

- Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 07.12.2010 року № 5982/15-2/32483258 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 24.12.2010 року № 0013901521/0 на суму 170,00 грн.;

- Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 17.01.2011 року № 53/17/15-2/32483258 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 02.02.2011 року № 0000411521/0 на суму 170,00 грн.;

- Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 14.02.2011 року №177/69/15-2/32483258 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 18.03.2011 року № 0001291521/0 на суму 1020,00 грн.;

- Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 14.03.2011 року №301/118/15-2/32483258 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 21.04.2011 року № 0001851521/0 на суму 1020,00 грн.

Загальна сума прийнятих податкових повідомлень-рішень становить 2 890,00 грн. Згідно даних ДПІ у Галицькому районі м. Львова Відповідач переплатив до бюджету кошти в сумі 211,20 грн. Таким чином, заборгованість ТзОВ «Компанія Пріоритет»перед бюджетом становить 2678,80 грн.

Спірні правовідносини на момент їх виникнення регламентувались Конституцією України, Законами України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно вимог ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 9 цього ж Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі-Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.

Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Суд встановив, що позивач направляв відповідачу першу податкову вимогу №1/1562 від 05.11.2010 року.

Суд бере до уваги те, що під час розгляду справи відповідачем заборгованість не погашена, а також ним не представлено доказів оскарження у встановленому чинним законодавством порядку рішень позивача, на підставі яких йому визначені податкові зобовязання. А відтак, вказане свідчить про узгодження податкових зобовязань.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Пріоритет»(79013, м. Львів, вул. Політехнічна, 7/1, ЄДРПОУ 32483258) до Державного бюджету України заборгованість в сумі 2 678 (дві тисячі шістсот сімдесят вісім) гривень 80 (вісімдесят) копійок.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 24 жовтня 2011 року.

Суддя Сакалош В.М.