Decision № 1847366, 24.06.2008, Commercial Court of Lviv Oblast

Approval Date
24.06.2008
Case No.
5/103
Document №
1847366
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.06.08 Справа № 5/103

За позовом: Львівського міського комунального підприємства „Львівводоканал”, м. Львів

До відповідача: Підприємство Львівської виправної колонії №48, м. Львів

про стягнення заборгованості за договором в сумі 1 286.08 грн.

Суддя Петрик І.Й.

Секретар Печений С.

Представники

Від позивача: Кінасевич В.Л. –начальник відділу контролю,

Коваль Р.П. - юрисконсульт відділу контролю.

Від відповідача: Сапрун А.Я. - юрисконсульт.

Представникам позивача і відповідача роз’яснено їх процесуальні права та обов’язки, передбачені ст. 22 ГПК України.

Суть спору: Львівське міське комунальне підприємство „Львівводоканал" звернулася з позовом до Підприємства Львівської виправної колонії №48 про стягнення додаткової плати за скид стічних вод з порушенням вимог правил щодо їх складу і властивостей в сумі 1 286.08 грн.

Позовна заява надійшла до суду 01.04.2008р., ухвалою від 02.04.2008р. її було прийнято до розгляду та порушено провадження у справі, розгляд справи в судовому засіданні призначено на 16.04.2008 р. Розгляд справи неодноразово відкладався з підстав, зазначених в ухвалах суду від 16.04.2008р., 03.06.2008р. та 11.06.2008р.

За клопотанням сторін спір вирішено в більш тривалий строк, ніж встановлено ч.1 ст.69 ГПК України (письмове клопотання про продовження строку наявне в матеріалах справи).

Представники позивача позов підтримали з підстав, подібних до наведених у позовній заяві та викладених у поданому 16.04.2008р. поясненні на заперечення проти позову, у поданому 24.06.2008р. поясненні з врахуванням заперечень відповідача.

Позовні вимоги полягають у наступному:

Відповідач скидав до системи міської каналізації Львова використану воду з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у зв’язку із чим у відповідності до договору та нормативно-правових актів що врегульовують взаємовідносини сторін позивачем нараховано відповідачу додаткову плату в сумі 1 286.08 грн. за скид стічних вод з порушенням вимог правил щодо їх складу і властивостей. Відповідач зазначену суму в добровільному порядку не сплатив.

Представник відповідача в судових засіданнях позовні вимоги не визнав, у письмових: запереченні на позовну заяву від 08.04.2008р. №1469, доповненні до заперечення на позовну заяву від 15.05.2008р. № 1905 та в усних поясненнях вказав що Підприємство відповідача перевірці не підлягало, а проба стічних вод, на підставі аналізу якої виникли спірні правовідносини, позивачем відібрана у Львівській виправній колонії № 48, що є іншою юридичною особою, а також, що система каналізації змішана, а виявлені перевищення допустимих концентрацій забруднювальних речовин є продуктами діяльності не підприємства, а гуртожитків Львівської виправної колонії № 48.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до Договору на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізаційної мережі від 18.01.2001р. № 300257 (далі Договір), укладеного між сторонами, позивач (водоканал) надає відповідачу послуги у забезпеченні питною водою та прийманні стічних вод, а відповідач користується послугами: здійснює забір води з водопроводу та скид стічних вод у каналізацію і сплачує за надані послуги на умовах, які визначені Договором та чинним законодавством України, зокрема: „Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ України" (далі Державні правила), „Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів" (далі Інструкція), „Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова" (далі Місцеві правила).

Відповідно до п. 2.2.7 Договору, п.3.5.1 Місцевих Правил підприємство зобов’язане здійснювати систематичний контроль за фактичними концентраціями забруднювальних речовин в своїх стічних водах і не допускати щоб забруднення стічної води у контрольних колодязях перевищували допустимі концентрації (ДК), які відповідачу доведено Лімітом №504. Відповідно до п.п. 4.2.2.4, 9.2 Місцевих Правил та п. 3.6 Договору скидання стічних вод з перевищенням ДК оплачується з відповідним коефіцієнтом кратності.

З п. 2.1 Державних правил, п.п. 3.1.4, 3.1.5, 3.2.4, 3.2.5, Місцевих правил та п.п. 2.1.3, 3.6 Договору вбачається що водоканалу надано право: контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод свого абонента; здійснювати відбір проб для контролю за їх якістю, пред’являти абоненту рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності.

З акту № 1634 вбачається що позивач 14.06.2005р. здійснив відбір контрольної вибіркової проби стічних вод відповідача в його присутності. Відповідач отримав частину проби для контрольного аналізу, провів контрольний аналіз але не подав його результати. З порівнянь результатів аналізу №629 головної проби з ДК наведеними у Ліміті №504 вбачається що позивач зробив правомірний висновок про скид відповідачем стічної води з перевищенням допустимих концентрацій аміаку, БСК-5 та сухого залишку. За виявлені таким чином перевищення допустимих забруднень позивач правомірно нарахував відповідачу додаткову плату у розмірі 1 286.08 грн. Згідно з п. 4.2 Інструкції 20% плати за скид понаднормативних забруднень (221,74грн.) перераховуються до утвореного в міському бюджеті фонду охорони навколишнього природного середовища. Розрахунок додаткової плати №1785/36 від 04.08.2005р відповідає вимогам Інструкції та розділу 8 Місцевих правил.

Претензію № 1785 від 11.01.2006р. відповідач відхилив повністю.

Твердження про те, що акт № 1634 складений про контроль стічної води іншої юридичної особи не знаходить підтвердження у матеріалах справи і спростовується змістом акту, у якому є: посилання на договір між сторонами №300257, зазначено про присутність при відборі проб представника відповідача - старшого інженера з охорони праці Антоніва (наявність такого працівника у штаті відповідач не заперечує), вказано контрольний колодязь КК-1, який визначено відповідачем у Проекті Ліміту, а також спростовується письмовими поясненнями осіб що брали участь у відборі зазначеної проби.

Посилання Відповідача на те, що виявлені перевищення забруднень є продуктами діяльності іншої юридичної особи позовні вимоги не спростовують, оскільки, згідно п. 5.15 Місцевих правил підприємство, котре допускає у свою каналізаційну мережу стічні води іншого підприємства, несе перед Водоканалом відповідальність за якісні показники усієї суміші стічних вод на своїх випусках.

Відповідно до ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

У відповідності до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Виходячи із вищенаведеного, керуючись ст.68 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища" „Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів та „Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" „Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова", ст.ст. 22, 30, 33, 34, 36, 43, 49, п.4 ст.69, ст.ст. 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Підприємства Львівської виправної колонії №48 (місцезнаходження: 79617, м. Львів, вул. Хуторівка, 2, р/р2603010235 в ЛФ АБ “Укргазбанк” МФО 325967, ЄДРПОУ 08680477) на користь Львівського міського комунального підприємства „Львівводоканал (місцезнаходження: м.Львів, вул.Зелена, 64. р/р 26001308000056 в ЗРФ АКБ „Трансбанк" м. Львова, МФО 385435, код ЄДРПОУ 03348471) -1 064.34 грн. (одна тисяча шістдесят чотири гривні 34 копійки) основного боргу - додаткової плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями, -102.00 грн витрат по сплаті державного мита, -118 грн 00 коп - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3. Стягнути в доход міського бюджету м. Львова (Фонд охорони навколишнього природного середовища Сихівського району м. Львова, (м. Львів пл. Ринок, 1, р/р № 33115329700008 в ГУДК у Львівській обл., МФО 825014, ЄДРПОУ 26360233)) нарахування у розмірі 221.74 грн. (двісті двадцять одна гривня 74 копійки) за скид понаднормативних забруднень .

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя