№ 16639699, 03.06.2011, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
03.06.2011
Case No.
2а-6611/11/2670
Document №
16639699
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 червня 2011 року                     № 2а-6611/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в письмовому проваджені адміністративну справу:

за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Трансактів»

простягнення податкового боргу

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києві звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансактів» про стягнення податкового боргу 2550,00 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що ТОВ «Трансактів»заборгувало до бюджету 2550,00 грн. штрафних санкцій, нарахованих в зв'язку з порушенням податкового законодавства, яке було чинне на момент виникнення боргу.

Представник позивача звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку письмового провадження без участі представника ДПІ у Дніпровському районі м.Києва.

В судові засідання відповідач не прибув, представника свого не направив, поштова кореспонденція, яка скеровувалась судом за адресою, що міститься в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій –02183, м.Київ, вул. М. Кибальчича, 3-Б.

Зважаючи на викладене, враховуючи клопотання позивача та неявку представника відповідача у судове засідання, на підставі ч. 6 ст. 128 КАСУ, адміністративна справа розглядається у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані представником позивача документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансактів» (далі-Відповідач) зареєстроване як юридична особа Дніпровською районною в м.Києві державною адміністрацією 12.07.207р. та перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Дніпровському районі м.Києва, ідентифікаційни код 35207197.

ДПІ у Дніпровському районі м. Києва були проведені документальні невиїзні перевірки своєчасності подання податкової звітності ТОВ «Трансактів», за результатами яких були виявлені порушення податкового законодавства.

Актом про порушення законодавства від 08.04.2008р. № 1806-15/35207197, встановлено, що відповідачем не своєчасно подано декларації з податку на додану вартість за листопад, грудень 2007р., січень, лютий, березень 2008р., чим порушено пп. 4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000р.

На підставі зазначеного акту перевірки та у відповідності до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 -III від 21.12.2000, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва було прийняте податкове повідомлення-рішення №0006531520/0 від 23.04.08р. про застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування на суму 850,00 грн.

Нараховану за вищезазначеним податковим повідомленням-рішенням суму відповідач повинен був сплатити протягом 10 днів з моменту отримання. Однак, у встановлений законодавством строк, нараховану за рішеннями суму відповідач не сплатив.

Актом про порушення законодавства від 27.10.2008р. №4834-15/35207197, встановлено, що відповідачем не своєчасно подано декларації з податку на додану вартість за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2008р., чим порушено пп. 4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000р.

На підставі зазначеного акту перевірки та у відповідності до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 -III від 21.12.2000, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва було прийняте податкове повідомлення-рішення №0015171520/0 від 30.10.08р. про застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування на суму 1190,00 грн.

Нараховану за вищезазначеним податковим повідомленням-рішенням суму відповідач повинен був сплатити протягом 10 днів з моменту отримання. Однак, у встановлений законодавством строк, нараховану за рішеннями суму відповідач не сплатив.

Актом про порушення законодавства від 18.02.2009р. №1314-15/35207197, встановлено, що відповідачем не своєчасно подано декларації з податку на додану вартість за листопад, грудень 2008р. та січень 2009р., чим порушено пп. 4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000р.

На підставі зазначеного акту перевірки та у відповідності до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 -III від 21.12.2000, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва було прийняте податкове повідомлення-рішення №0004801520/0 від 04.03.09р. про застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування на суму 510,00 грн.

Нараховану за вищезазначеним податковим повідомленням-рішенням суму відповідач повинен був сплатити протягом 10 днів з моменту отримання. Однак, у встановлений законодавством строк, нараховану за рішеннями суму відповідач не сплатив.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п. 6.2.1., п.п. «б»п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 та Закону, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва до відповідача було виставлено першу податкову вимогу № 1/1270 від 28.05.2008р. на суму 850,00 грн. та другу податкову вимогу № 2/1586 від 22.07.2008р., проте, заборгованість відповідачем сплачена не була.

Як встановлює п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», у разі, коли інші, передбачені цим Законом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надсилання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 20.1.18. Податкового Кодексу передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Окружний адміністративний суд м. Києва дійшов висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які повністю підтверджуються наявними в справі доказами, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини справи, на які Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва посилається в якості їх обґрунтування.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Заступника прокурора Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової адміністрації України, підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансактів»( код ЄДРПОУ 35207197, м.Київ, вул. Миколи Кибальчича, буд. 3-Б) податковий борг в розмірі 2550 (дві тисячі п’ятсот п’ятдесят) грн. 00 коп. до Державного бюджету на р/р 34122999700005, УДК у Дніпровському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077906, банк одержувач ГУ УДК у м.Києві, МФО 820019.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

          

Суддя                                                                                 С.К. Каракашьян