№ 1483097, 25.02.2008, Commercial Court of Kirovohrad Oblast

Approval Date
25.02.2008
Case No.
3/1
Document №
1483097
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"25" лютого 2008 р.

Справа № 3/1

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар розглянув у судовому засіданні 25.02.08 об 11:45 адміністративну справу № 3/1

за позовом: Заступника прокурора Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні";

до відповідача: Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда;

про стягнення 5 100 грн. штрафу,

за участю:

секретаря судового засідання - Кузьмичової О.О.;

представників

прокурора - прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області - Гребенюк Т.Г., посвідчення № 457, наказ Генеральної прокуратури України № 6 гн від 29.11.06;

позивача - провідного юрисконсульта відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" ДП "НЕК "Укренерго" Скрипаль О.С., довіреність № 271 від 16.01.08;

відповідача - Шумського О.О., довіреність № 143 від 06.12.07.

Заступник прокурора Кіровоградської області звернувся до господарського суду в порядку адміністративного судочинства в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" з позовною заявою, у якій просить стягнути з об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда до державного бюджету штраф у сумі 5 100 грн. за порушення законодавства про електроенергетику.

Відповідач вимоги заявника не визнав, посилаючись

на тяжкий матеріальний стан та наявність заборгованості по заробітній платі, в підтвердження викладеного надав довідку від 22.02.08 про наявність заборгованості із заробітної плати;

неможливість виконання всіх пунктів припису через відсутність коштів;

не взяття позивачем до уваги того, що тарифи на послуги з утримання будинків, споруд, прибудинкових територій для ОЖБК затверджені рішенням виконкому міської ради 26.12.06 і введені в дію по такому підприємству з 01.02.07, однак у таких тарифах не передбачено проведення робіт з промивки вузлів вводу та опалювальних систем, гідравлічне обпресування теплопроводів вузлів вводу та опалювальних систем, гідравлічне випробування водонагрівальних установок, теплове випробування водонагрівальних установок на продуктивність;

вимоги, визначені у п. п. 8,9, 10, 12 припису № 41 Т від 02.03.07 не мають відношення до ОЖБК, а мають відношення до водопостачального підприємства - ТОВ "Водне господарство" та теплопостачального - ДП "Кіровоградтепло";

п. 2.8.2 Правил утримання житлових будинків, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.05 № 76.

Представники прокурора, позивача у судовому засідання наполягають на наявності підстав для задоволення позову; представник відповідача - на відсутності таких підстав.

При дослідженні обставин справи, письмових доказів, заслуховуванні пояснень представників прокурора і сторін господарський суд встановив наступне.

11.0107 державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області проведено перевірку виконання об'єднанням житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда приписів від 07.11.05 № 276 Т та № 277 Т, за результатами якої встановлено ухилення останнього від виконання у повному обсязі вимог таких приписів, про що складений акт обстеження № 8 Т, отриманий суб'єктом господарювання у цей же день та підписаний без зауважень.

Особою, якою складався та підписувався акт обстеження, з посиланням на ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" 12.03.07 переданий керівнику об'єднання житлово-будівельних кооперативів припис № 41 Т від 02.03.07, яким приписано виконати роботи у всіх будинках, які знаходяться на балансі ОЖБК м. Кіровограда, надати план заходів щодо виконання такого припису до 20.03.07, про виконання припису в цілому повідомити до 25.04.07.

За актом перевірки від 26.07.07, актом обстеження № 116 Т від 26.07.07 підписаних в цей же день державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та отриманого керівником відповідача 26.07.07, здійснена перевірка дотримання законодавства про електроенергетику, встановлено ухилення від виконання у повному обсязі припису від 02.03.07 № 41 Т.

Начальником інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області 16.08.07 підписана постанова № 139/07 про накладення на об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровоград штрафу за правопорушення законодавства про електроенергетику відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" у сумі 5 100 грн. Постанова отримана відповідачем 20.08.07.

В зв'язку з несплатою об'єднанням житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда 5 100 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику заступник прокурора Кіровоградської області звернувся до господарського суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" про стягнення такої суми в судовому порядку.

Господарський суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством;

державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові до виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів, приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці, приписи щодо недопустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів та застосовувати в установленому законодавством порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

За частиною третьою ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення у сфері електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензії у вигляді штрафу в розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

"Положення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику" затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312.

Як встановлено названим Положенням штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії;

старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарської діяльності за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, штраф у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії;

рішення про накладення штрафу оформляється постановою.

Об'єднання житлово-будівельних кооперативів є суб'єктом господарювання. Докази виконання ним вимог припису № 41 Т, в тому числі і про надання письмової інформації про виконання кожного пункту припису, виконання припису у встановлений термін відсутні, тобто наявним є факт ухилення від виконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформлено постановою. Начальник Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області - старший державний інспектор з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яким підписана постанова № 139/07 від 16.08.07, є особою, що має право накладати на суб'єкт господарювання штраф за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99 № 1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення; у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Докази оскарження об'єднанням житлово-будівельних кооперативів у встановленому законодавством порядку дій особи, якою проводилася перевірка додержання , складався припис, або/чи положень та вимог припису, постанови про накладення штрафу за порушення у сфері законодавства від 16.08.07 № 139/07 відсутні.

Відповідач не виклав і не довів господарському суду з посиланням на норми закону свої заперечення на позов в тій частині, яким чином відсутність коштів, прийняття органом місцевого самоврядування про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд, особа, що приймала постанову про накладення штрафу зобов'язана була враховувати.

Господарський суд визнав позовні вимоги щодо стягнення 5 100 грн. штрафу обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 162, ст. 163, п. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда (адреса: 25013, м. Кіровоград, проспект Правди, 2, корпус 3; і. к. 20641037) на користь Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" ( 69015, м. Запоріжжя, вул. Генераторна, 5; і. к. 34190764 ), в доход державного бюджету (р/р 31112106700002 банк одержувача УДК у м. Кіровограді, МФО 823016, код одержувача 24145329, одержувач ГУДК у Кіровоградській області) 5 100 грн. штрафу.

3. Виконавчий лист видати за заявою позивача після набрання судовим рішенням законної сили .

4. Копії постанови надіслати прокуратурі Кіровоградської області, сторонам (позивачу за адресою відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні"), Державній інспекції за енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області (адреса: 25026, м. Кіровоград, вул. Севастопольська, 9 а).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя

 

Н. В. Болгар

підписана 28.02.08