Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30393/25-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Козачок В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 вчинила 2 епізоди корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.
ОСОБА_1 (протокол № 71/2025 від 23.06.2025), обіймаючи посаду головного спеціаліста сектору персоналу Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві, несвоєчасно, без поважних причин, 30 жовтня 2024 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, за наступних обставин:
Відповідно до наказу РСЦ ГСЦ МВС в м. Києві від 09.08.2024 N? 2/10/85-кп, ОСОБА_1 , з 15.08.2024, призначена на посаду головного спеціаліста сектору персоналу регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві.
Так, 15.08.2024, ОСОБА_1 , на виконання ч. 1 ст. 36 Закону України «Про державну службу», склала присягу державного службовця в РСЦ ГСЦ МВС в м. Києві.
Згідно «Форми-інструктажу з основних положень Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 15.08.2024 була ознайомлена, під підпис, з основними засадами національного антикорупційного законодавства. Наказом РСЦ ГСЦ МВС в м. Києві від 02.09.2024 № 2/10/94-кп, ОСОБА_1 , у відповідності до ч. 2 ст. 86, ст. 89 Закону України «Про державну службу» та ст. 24 Закону України «Про відпустки», 10.09.2024 була звільнена з займаної посади.
В останній робочій день - 10.09.2024, ОСОБА_1 було вручене під підпис «Попередження суб?єкту декларування перед звільненням з державної служби».
Відповідно до п. п. «в», п. 1, ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», головний спеціаліст сектору персоналу Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві ОСОБА_1 є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов?язаного з корупцією.
Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов?язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, має в обов?язковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави.
Відповідно, до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в»-«г» п. 2 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Декларація при звільненні не подається у таких випадках:
- особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;
- особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.
Втрата статусу суб?єкта декларування у зв?язку із внесенням змін до закону або статусу юридичної особи публічного права не вважається припиненням діяльності та не зобов?язує особу подавати декларацію будь-якого виду.
Водночас в абз. 1 п. 2 Порядку перевірки факту подання суб?єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 539/21 від 20.08.2021 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1303/36925 від 06.10.2021, визначено, що припиненням діяльності, пов?язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб?єктом декларування зазначених функцій.
Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (15.08.2024 - 10.09.2024), подана ОСОБА_1 о 12 годині 40 хвилині 30 жовтня 2024 року (яка є у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/documents/f6d7108e-91cc-41d1-827a-dOac0da079d9), тоді, коли повинна була подати вказану декларацію до 23 години 59 хвилини 10 жовтня 2024 року включно, тобто вказана декларація подана несвоєчасно.
Дата вчинення правопорушення 30.10.2024.
Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 72/2025 від 23.06.2025), обіймаючи посаду головного спеціаліста сектору персоналу Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві, не своєчасно, без поважних причин, 01 квітня 2025 року, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення).
Дата вчинення правопорушення 01.04.2025.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин епізодів невчасного подання нею декларацій, повністю визнала, підтримала письмові пояснення від 02.06.2025,
Прокурор Козачок В.В. в судовому засіданні підтримала протоколи про адміністративне правопорушення, долучила письмовий висновок та просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень за двома протоколами та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення № № 71/2025, № 72/2025 від 23.06.2025, визнавальним усними та письмовими поясненнями ОСОБА_1 , інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова
The court decision No. 133402425, Pecherskyi District Court of Kyiv City was adopted on 18.09.2025. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary information easily.
This decision relates to case No. 757/30393/25-п. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: