Court ruling № 130429698, 22.09.2025, Odesa District Administrative Court

Approval Date
22.09.2025
Case No.
420/27126/25
Document №
130429698
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/27126/25

У Х В А Л А

22 вересня 2025 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши клопотання представника відповідача про продовження строку для подання відзиву на позов у справі №420/27126/25,-

ВСТАНОВИВ:

11 серпня 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надіслана засобами поштового зв`язку 08.08.2025 року) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо застосування при нарахуванні пенсії з 01.03.2025 обмеження пенсії, встановленого відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1 від 03.01.2025 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану»;

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо проведення з 01.03.2025 року перерахунку та виплати пенсії, з урахуванням індексації, передбаченою постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 р. № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році»;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії з 01.03.2025 року без застосування обмежувальних коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2025 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням індексації, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 р. № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році», без обмеження її максимального розміру, з урахуванням виплачених сум.

Копія позову доставлена до «Електроного кабінету» відповідача 11.08.2025 року

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалами суду:

- від 15.08.2025 року позовну заяву залишено без руху;

- від 03.09.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі; постановлено, що справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (ст.262 КАС України); витребувано у відповідача копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 , у тому числі докази на підтвердження обмеження пенсії позивача з 01.01.2025 року та з 01.03.2025 року шляхом застосування понижуючих коефіцієнтів та непроведення перерахунку пенсії із застосуванням постанови КМУ №209; встановлено, зокрема, відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія ухвали суду про відкриття провадження у справі отримана відповідачем 03.09.2025року, 18.11год. та згідно п.5 ч.6 ст.251 КАС України вважається врученою ГУПФ України в Одеській області 04.09.2025 року.

Отже строк для подання відзиву спливав 19.09.2025 року.

18.09.2025 року надійшло повідомлення ГУПФ України в Одеській області про відсутність матеріалів у електронній справі (сформоване в системі «Електронний суд» 17.09.2025 року), у якій представник просить суд:

направити на електронну адресу Головного управління upr@od.pfu.gov.ua позовну заяву ОСОБА_1 з доданими до неї документами;

продовжити Головному управлінню строк на надання відзиву на позовну заяву ОСОБА_1 у справі №420/27126/25.

У клопотанні зазначено, що на адресу Головного управління 03.09.2025 надійшла ухвала Одеського окружного адміністративного суду про відкриття провадження від 03.09.2025 по справі №420/27126/25 за позовною заявою ОСОБА_1 , відповідно до якої встановлено Головному управлінню п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Позовна заява з додатками по справі №420/27126/24 на адресу Головного управління (через підсистему електронний суд) направлено некоректно, а саме направлено лише перших 8 сторінок позовної заяви в якої відсутня резолютивна частина позову з додатками, тому не зрозуміло з якими вимогами звернувся позивач, та на які докази він посилається для доказу своїх вимог.

Розглянувши клопотання, зазначає наступне.

Згідно ст.118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

Відповідно до ч. ч. 2-6 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Судом встановлено, що в КП «Діловодство спеціалізованого суду» прикріплено неповну копію позовної заяви, а лише 7 перших аркушів з дев`яти фактично поданих.

Саме в такому вигляді позовна заява ОСОБА_1 отримана відповідачем в його «Електронний кабінет», що свідчить про поважність причин неподання суду відзиву на позов у встановлений судом строк.

Тому суд вважає за необхідне задовольнити клопотання, надіслати на електронну адресу ГУПФ України в Одеській області повну копію тексту позовної заяви ОСОБА_1 з додатками та продовжити відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву до 03.10.2025 року.

Керуючись ст.ст. 118, 121, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Надіслати на електронну адресу upr@od.pfu.gov.ua Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області копію тексту позовної заяви ОСОБА_1 з додатками.

Продовжити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Одеській області строк для подання відзиву на позовну заяву у справі №420/27126/25 до 03.10.2025 року включно.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала окремо від кінцевого судового рішення оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя М.М. Аракелян

Часті запитання

Який тип судового документу № 130429698 ?

Документ № 130429698 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 130429698 ?

Дата ухвалення - 22.09.2025

Яка форма судочинства по судовому документу № 130429698 ?

Форма судочинства - Administrative

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 130429698 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Data about the court decision No. 130429698, Odesa District Administrative Court

The court decision No. 130429698, Odesa District Administrative Court was adopted on 22.09.2025. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data conveniently.

The court decision No. 130429698 refers to case No. 420/27126/25

This decision relates to case No. 420/27126/25. Firms, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, detailed customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for data. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 130429691
Next document : 130429699