№ 12669672, 04.10.2010, Odesa District Administrative Court

Approval Date
04.10.2010
Case No.
7315/10/1570
Document №
12669672
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

Справа №2а- 7315/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2010 року           

          Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

секретаря судового засідання Мірзи О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеські області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1,700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт -

           В С Т А Н О В И В:

Перший заступник прокурора Малиновського району м. Одеси звернувся з позовом в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1,700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

В судовому засіданні представники прокуратури та позивача підтримали адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач заперечень на позовну заяву не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений повістками суду. Суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про час та місце розгляду судової справи, отже суд здійснив всі заходи для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивачем, 15.09.2009 року було проведено перевірку стану дотримання законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_1, якою встановлено, що Відповідачем було порушено вимоги законодавства про автомобільний транспорт. Так, в порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема надавались послуги з перевезень вантажів без оформлення документів - відсутня ліцензійна картка, не оформлений дорожній лист. Через вказану обставину у відповідача виникає відповідальність, передбачена ч.1. абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», згідно якої до правопорушників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вказане вище правопорушення було зафіксоване актом перевірки від 15.09.2009 року № 141992 (а.с.7) з яким відповідач ознайомився проте від підписання якого відмовився.

Відповідачем проігноровано пропозицію територіального управління щодо прибуття до приміщення позивача для участі в розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт за актом у зв’язку з чим розгляд справи відбувся без участі відповідача.

07 жовтня 2009 року територіальним управлінням винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 089560 (а.с.9) згідно якої до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 1700 грн.

Вказана вище постанова про застосування фінансових санкцій була направлена відповідачу 13.10.2009 року про що свідчить супровідний лист, наявний в матеріалах справи (а.с.11) однак відповідачем проігноровано вимоги контролюючого органу, оскільки до теперішнього часу фінансові санкції до державного бюджету не надійшли та до контролюючого органу відповідач жодного разу не з’явився.

З урахуванням вимог і порядку виконання рішень контролюючих органів, їх посадових осіб, що, відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Відносини між автомобільними перевізниками, юридичними та фізичними особами, відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, врегульовано Законом України «Про автомобільний транспорт».

23.02.2006р. було прийнято Закон України №3492-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт». Статтею 60 даного Закону встановлено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а також передбачено що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Зазначена ст. 60 не містить положень про передачу постанов, винесених на підставі вказаного Закону, для виконання органам державної виконавчої влади.

Враховуючи вищезазначене суд вважає за необхідне на підставі положень ч.2, 3 ст.162 КАС України винести постанову, яка б гарантувала дотримання та захист прав, свобод, інтересів особи, яка звернулась за судовим захистом.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

           П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов першого заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеські області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в сумі 1,700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт - задовольнити.                                                                      

Стягнути з ОСОБА_1 штрафні фінансові санкції у розмірі 1700 грн. на користь держави, які спрямувати на рахунок УДК в Одеській області, а саме: р/р 31117106700002, МФО 828011, отримувач: УДК в Одеській області КОД 23213460, код платежу 21081100.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Якщо апеляційну скаргу не буде подано в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя С.О. Cтефанов

04 жовтня 2010 року