Decision № 126515134, 09.04.2025, Odesa District Administrative Court

Approval Date
09.04.2025
Case No.
420/5049/25
Document №
126515134
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/5049/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області № 213050001543 від 17.01.2025 про відмову у проведенні перерахунку та виплати пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури №24-4 вих-25 від 06.01.2025;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII на підставі довідки Херсонської обласної прокуратури № 24-4 вих-25 від 06.01.2025, починаючи з 10.01.2025 та з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 10.01.2025 через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України позивач подав заяву про здійснення перерахунку моєї пенсії за вислугу років на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 06.01.2025 № 24-4 вих-25, виданої Херсонською обласною прокуратурою, відповідно до статей 81, 86 Закону «Про прокуратуру», Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р (II)/2019 та статті України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Заяву від 10.01.2025 про перерахунок пенсії за вислугу років, за принципом екстериторіальності було розглянуто, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та рішенням від 17.01.2025 № 213050001543 ГУ ПФУ в Кіровоградській області відмовлено в перерахунку пенсії за вислугу років.

Позивач вважає рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років незаконним та таким, що порушує його право на належний рівень соціального забезпечення, гарантоване Конституцією України.

Ухвалою суду від 20.02.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

До суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача вказує, що за результатами розгляду наданих документів встановлено наступне: довідка від 06.01.2025 №24-4 вих-25 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 містить підставу видачі Закон України Про Державний бюджет України на 2024 рік, що суперечить вимогам чинного законодавства. Оскільки позивач продовжує працювати на посаді прокурора, не надаючи доказів про індивідуальні зміни збільшення заробітної плати, для перерахунку пенсії немає законних підстав.

Крім того, зазначає представник відповідача, надана позивачем довідка від 06.01.2025 №24-4 вих-25 про розмір заробітної плати не може бути взята для перерахунку пенсії (тільки у випадку звільнення з посади) оскільки має недоліки у видачі. Довідка видана безпідставно, оскільки у підставі видачі посилання на Закон України Про Державний бюджет України на 2024 рік , що не може застосовуватись на 2021 рік оскільки розміри посадових окладів відрізняється.

До суду від позивача надійшла відповідь на відзив.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

ОСОБА_1 з 30.09.2018 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про прокуратуру».

10.01.2025 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про прокуратуру», до якої додав зокрема довідку Херсонської обласної прокуратури від 06.01.2025 року №24-4вих25 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.

Так, відповідно до вказаної довідки вона видана ОСОБА_1 про те, що відповідно до ст.ст. 81, 86 Закону України "Про прокуратуру", Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-p(11)/2019 та ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" розмір заробітної плати (грошового забезпечення) з якої сплачувався єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за нормами чинними на 01.01.2022р. за відповідною (прирівняною) посадою начальника відділу обласної прокуратури (начальника відділу прокуратури області) становить 88816,00 грн, з яких посадовий оклад - 58560,00 грн, надбавка за вислугу років - 17568,00 грн, матеріальні допомоги (для оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) (1/12) - 6344,00/6344,00.

Також до заяви позивачем було додано довідку Херсонської обласної прокуратури від 05.12.2024 року №07-910вих-24, відповідно до якої ОСОБА_1 дійсно працює в органах прокуратури Херсонської області на посаді прокурора відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Херсонської обласної прокуратури. ОСОБА_1 16.04.2024 досяг стажу роботи 30 років 00 місяців 01 день, необхідного для встановлення надбавки за вислугу років, що відповідно до частини 7 статті 81 Закону України «Про прокуратуру» дає право на отримання щомісячної надбавки за вислугу років у розмірі 45% посадового окладу.

За результатами розгляду заяви позивача Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області прийнято рішення від 17.01.2025 № 213050001543 про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України Про прокуратуру на підставі заяви від 10.01.2025 № 73 ОСОБА_1 , в якому зазначено: ...За результатами розгляду наданих документів встановлено наступне: довідка від 06.01.2025 №24-4 вих-25 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 містить підставу видачі Закон України Про Державний бюджет України на 2024 рік, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Також зазначаємо, що підпунктом 4 пункту 2.1 частини ІІ Порядку подання та оформлення документів для перерахунку пенсій відповідно до Закону відповідно до Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 № 2- 1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 № 1566/11846 (зі змінами) (далі Порядок), передбачено, що до заяви про перерахунок пенсії надаються документи про місце проживання особи.

Відповідно підпункту 2.22 для підтвердження інформації про місце проживання особа може надавати відомості про місце проживання, що були внесені до документів, визначених Законом України Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні.

У зв`язку з тим, що заявником не надано документ про місце проживання та надана довідка від 06.01.2025 №24-4 вих-25 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2022, не відповідає вимогам чинного законодавства, в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відмовити.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Вирішуючи спір, що виник між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 131-1 Конституції України визначено, що в Україні діє прокуратура, організація та порядок діяльності якої визначаються законом.

Правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему прокуратури України визначено Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VІІ (далі - Закон № 1697-VІІ).

Відповідно до частини 20 статті 86 Закону №1697-VІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються, у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також, у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року №76-VІІІ (набрав чинності з 01.01.2015 року, далі - Закон №76-VІІІ) внесено зміни, зокрема: частину 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015 року) викладено в такій редакції: Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України; частину 20 статті 86 Закону №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015 року) викладено у такій редакції: Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Отже, первісна редакція частини 20 статті 86 Закону №1697-VІІ та частина 17 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ містили подібний підхід до підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Проте, рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 у справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини 20 статті 86 Закону №1697-VІІ, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення частини 20 статті 86 Закону №1697-VІ визнане неконституційним втратило чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Цим рішенням Конституційного Суду України встановлено порядок його виконання: частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ підлягає застосуванню в первинній редакції: "Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Зі змісту частини 20 статті 86 Закону №1697-VІІ слідує, що перерахунок здійснюється, у зв`язку зі збільшенням заробітної плати прокурорським працівникам, однак на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу саме на момент виникнення права на такий перерахунок. Тобто, перерахунок здійснюється в разі зміни заробітної плати працівника прокуратури за відповідною посадою з урахуванням складових заробітної плати, які виплачуються за такою посадою станом на час виникнення права на перерахунок пенсії.

Слід врахувати й те, що при перерахунку пенсії законодавець з метою визначення її розміру відсилає до норми, якою врегульовано питання складових заробітної плати відповідних категорій діючих працівників прокуратури.

Відповідно до частини 2 статті 81 Закону №1697-VІІ заробітна плата прокурора складається з посадового окладу, премій та надбавок за:

1) вислугу років;

2) виконання обов`язків на адміністративній посаді та інших виплат, передбачених законодавством.

Рішенням Конституційного Суду України від 26.03.2020 № 6-р/2020 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону № 1697- VII зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Пунктом 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України у частині, передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ зі змінами застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, застосуванню підлягає частина перша статті 81 Закону № 1697- VІІ, відповідно до якої заробітна плата прокурора регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» №1928-IX від 02.12.2021 передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури з 1 січня становить 1600 грн.

Частинами 3 та 4 статті 81 Закону України від 14.10.2014 за №1697-VII "Про прокуратуру" визначено, що посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. З 1 січня 2021 року посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, а з 1 січня 2022 року - 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Посадові оклади інших прокурорів установлюються пропорційно до посадового окладу прокурора окружної прокуратури з коефіцієнтом: 1) прокурора обласної прокуратури - 1,2; 2) прокурора Офісу Генерального прокурора - 1,3.

Відповідно до ст. ст. 89 і 90 Закону № 1697-VII фінансування прокуратури здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі у випадках, передбачених міжнародними договорами України або проектами міжнародної технічної допомоги, зареєстрованими в установленому порядку.

Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності прокуратури здійснюються Офісом Генерального прокурора.

Згідно частин 1, 2 ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Забезпечення функціонування системи прокуратури за змістом ст.ст. 89, 90 Закону №1697-VII та ст.ст. 23, 48 Бюджетного кодексу України передбачає визначення у державному бюджеті України видатків на фінансування прокуратури не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення нею повноважень відповідно до закону, проте будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.

Законом України «Про прожитковий мінімум» передбачено, що розмір прожиткового мінімуму щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», який набрав чинності з 01.01.2022, прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, установлено в розмірі 1600 гривень.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, теж установлено в розмірі 1600 гривень.

Таким чином, з викладених норм вбачається, що розмір посадового окладу начальника відділу обласної прокуратури (начальника відділу прокуратури області) як станом як на 2022 рік, так і на 2024 рік не змінювався.

Водночас, відповідно до абз. 4 та 5 ч. 15 ст. 86 Закону України Про прокуратуру з 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.

Аналіз зазначеної норми свідчить, що у випадку виплати призначених пенсій особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених, серед іншого, Законом №1697-VІІ, обчислення розміру її виплати, повинно здійснюватися у урахуванням вимог Закону №1058-VІ.

Тобто пенсія призначається на підставі Закону №1697-VІІ. При цьому не відбувається ні зміна виду пенсії, ні її розміру, а лише унормовується порядок та розмір її виплати через встановлені законом умови для працюючих пенсіонерів. А після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до Закону №1697-VІІ (включаючи її розмір) поновлюється.

Вказані висновки узгоджуються з висновками, викладеними Верховним Судом у постанові від 14.02.2023 року №280/3347/19.

Частиною першою статті 9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

З урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017, п. 13-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що з 01.10.2017 пенсії, призначені після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність" у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону; після звільнення з роботи виплата пенсії, призначеної відповідно до зазначених законів, поновлюється.

Як вбачається з довідки Херсонської обласної прокуратури від 05.12.2024 року №07-910вих-24, ОСОБА_1 працює в органах прокуратури Херсонської області на посаді прокурора відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Херсонської обласної прокуратури.

З наданих до суду матеріалів пенсійної справи вбачається, що позивач до 01.03.2024 року отримував пенсію у розмірі 4167,18 грн, а з 01.03.2024 року - у розмірі 4498,89 грн як працівник прокуратури у розмірі Закону України № 1058-IV.

Відтак, з огляду на викладене, підстав для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки від 06.01.2025 року №24-4вих25, виданої Херсонською обласною прокуратурою про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, немає та рішення відповідача є правомірним.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 21,22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 262, 295, КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802, адреса: вул. Соборна, 7а, м. Кропивницький, 25009).

Суддя П.П. Марин

.