Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/692/25
Провадження № 3/375/606/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Банах-Кокус О.В., розглянувши матеріали справ про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління патрульної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та фактично проживає на АДРЕСА_1 ,
за частиною 5 статті 126 та частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
6 березня 2025 року близько 12 год 12 хв ОСОБА_1 перебуваючи по вул. Піщана, 1, у селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області, керував транспортним засобом Audi A4 Avant з державним номерним знаком НОМЕР_1 , при цьому будучи обмеженим у праві керування транспортним засобом від 3 жовтня 2022 року ВП №49692578 постановою Рокитнянського відділу ДВС у Білоцерківському районі в Київській області та керував транспортним засобом без посвідченян водія відповідної категорії, тобто не маючи права керування таким транспортним засобом. Вчинив правопорушення повторно протягом року.
Постановою Рокитнянського районного суду Київської області від 23.08.2024 накладено адміністративне стягненян на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП (справа № 375/900/24), постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовано не в автоматичному режимі серії ЕНА № 2363534 від 11.06.2024 накладено адміністративне стягненян на ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Працівниками поліції дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 5 ст. 126 КУАП.
ОСОБА_1 будучи особою, яка протягом року піддавалась адміністративному стягненню заст. 130 КУпАП, 6 березня 2025 року близько 12 год 12 хв ОСОБА_1 перебуваючи по вул. Піщана, 1, у селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області, керував транспортним засобом Audi A4 Avant з державним номерним знаком НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився у встановленому законом порядку на місці зупинки за допомогою приладу газоаналізатор Драгер ARLM-0298, тест № 1211, результат 2,95 проміле, з результатомо гляду погодився.
Працівниками поліції дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 2 ст. 130 КУАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день, час та місце слухання справи повідомлявся шляхом направлення повістки за місцем проживання та шляхом направлення смс-повідомлення в додаток "Viber" з АСДС "Д-3", яке отримав.
Також дата судового засідання відображалась на веб-сайті Рокинянського районного суду Київської області в рубриці список справ, призначених до розгляду.
Враховуючи, що згідно ч.2 ст. 268 КУпАПсправи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.126, ст.130 КУпАП, відносяться до категорії справ, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою, судом вживалися заходи щодо викликуОСОБА_1 , однак останній в судове засідання не з`явився та клопотань про відкладення розгляду справи не направив, суддя вважає за можливе проводити розгляд справи за відсутності останнього.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 8листопада 2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч.1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду об`єктивно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Вирішуючи питання про доведеність винуватостіОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст.245,280 КУпАПпровадження у справах про адміністративні правопорушення має забезпечувати повне, всебічне й об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, що сприяє постановленню законного та обґрунтованого рішення, яке виключало б його двозначне тлумачення і сумніви щодо доведеності вини певної особи у вчиненні адміністративного правопорушення.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд з урахуванням вимогст. 252 КУпАПоцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до положеньКУпАПобов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Положеннямистатті 9 КУпАПвизначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог п. 2.1аПДРводій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідальність за ч. 2 ст. 126 КУпАП настає за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Відповідальність за ч. 3ст. 126 КУпАПнастає за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до ч. 5ст. 126 КУпАПадміністративна відповідальність настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Відповідно до п. 2.9 аПДРводієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозиція ч. 1ст. 130 КУпАПпередбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Диспозиція ч.2ст. 130 КУпАПпередбачає відповідальністьза повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, у відповідності до положеньст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до рішення від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерії доведеності «поза розумним сумнівом». Така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумпцій факту.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, яке з урахуванням положеньст. 9 Конституції України, а такожст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»є частиною національного законодавства, зазначив що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі держави.
Судом досліджені докази, які містяться в матеріалах справи, а саме:
за частиною 2статті 130 КУпАП: протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№263709 від 06.03.2025; копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№263689від 06.03.2025; направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння від 06.03.2025; копію роздруківки тесту Драгер №1211 від 06.03.2025; акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів; розписку ОСОБА_2 від 06.03.2025; довідку щодо наявності посвідченян водія від 10.03.2025; довідку щодо кваліфікація адміністративного правопорушення від 10.03.2025; витяги з бази АРМОР; копію постанови Рокитнянського районного суду Київської області від 23.08.2024 про накладення на ОСОБА_1 стягненняза ч.3ст.126КУпАП тач.1ст.130КУпАП;рапорт працівникаполіції В.Кацалапа від06.03.2025;диски з відеозаписом з нагрудної камери працівника поліції на підтвердження зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин;
за частиною 5статті 126 КУпАП:за частиною 5 статті 126 КУпАП: протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№263689 від 06.03.2025; копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№263709 від06.03.2025; копію направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння від 06.03.2025; копію розписки ОСОБА_2 від 06.03.2025; копію акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів; копію роздруківки тесту Драгер №1211 від 06.03.2025; довідку щодо наявності посвідченян водія від 10.03.2025; довідку щодо кваліфікація адміністративного правопорушення від 10.03.2025; витяги з бази АРМОР; копію постанови про накладення адміністративного стягнення по справі серії ЕНА №2363534 від 11.06.2024; копію постанови Рокитнянського районного суду Київської області від 23.08.2024 про накладення на ОСОБА_1 стягненняза ч.3ст.126КУпАП тач.1ст.130КУпАП;копію рапортупрацівника поліціїВ.Кацалапа від06.03.2025;диски з відеозаписом з нагрудної камери працівника поліції на підтвердження зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин.
Перевіркою матеріалів також не встановлено порушень при складанні протоколів про адміністративне правопорушення, оскільки дії особи, уповноваженої на складання адміністративних протоколів, відповідають вимогамКУпАП.
Так, за результатам перегляду відеозапису з нагрудної камери поліцейського, судом встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, при цьому будучи позбавленим права керування транспортним засобом, після виявлення у нього ознак алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота. поведінка, що не відповідає обстановці, тремтіння пальців рук), на вимогу поліцейського пройшов огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, результат якого показав наявність у ОСОБА_1 стану алкогольного сп`яніння 2,95 проміле. З результатом огляду останнійпогодився, поставив свій підпис у акті огляду тароздруківці тесту Драгер № 1211 від 06.03.2025.
Дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.126та ч. 2 ст.130 КУпАП.
Відповідно до вимогстатті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер вчинених адміністративних правопорушень, ступінь вини, обставини, які пом`якшують відповідальність та відсутність обставин, які її обтяжують, та з урахування того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є застосування до нього адміністративного стягнення за більш серйозне правопорушення з числа вчинених в межах санкції частини 5статті 126 КУпАПу виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 років.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, 126, 130, 221, 247, 284 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України"Про судовий збір" суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 130 КУпАП та частиною 5статті 126 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5статті 126 КУпАП, у виді штрафу на користь держави у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років.
Реквізити для сплати штрафу - (рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету: 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати судового збору (рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.
Відповідно до частин 1-3 статті 307 КУпАП, якими встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно зі ст. 308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 цього Кодексу (п`ятнадцять днів з дня вручення постанови), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої службиза місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Олена БАНАХ-КОКУС
Дата набрання постановою законної сили _______
Строк пред`явлення постанови до виконання _____
The court decision No. 126320521, Rokytne District Court of Kyiv Oblast was adopted on 03.04.2025. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data easily.
This decision relates to case No. 375/692/25. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: