№ 12553521, 22.11.2010, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
22.11.2010
Case No.
2а-13628/10/2670
Document №
12553521
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 листопада 2010 року <Час проголошення >№ 2а-13628/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Аблова Є.В.;

при секретарі Мальчик І.Ю.,

за участю сторін:

представника позивача Тарасенка О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Айбокс» до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними та скасувати рішення ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004313311 від 15.09.10 р., № 0004303311 від 15.09.10 р., № 0004293311 від 15.09.10 р., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що позивачем не порушувалась ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», оскільки ТОВ «Айбокс»не здійснює будь-якої торгівельної діяльності, а лише здійснює приймання платежів (готівки) від платників для подальшого переказу платежів на користь інших осіб, то його діяльність не підлягає патентуванню.

В позовній заяві позивач просить суд визнати протиправним рішення відповідача про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій № 0004313311 від 15.09.10 р. в сумі 103,20 грн., №0004303311 від 15.09.10 р. в сумі 41,28 грн., №0004293311 від 15.09.10 р. в сумі 20,64 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримали повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, місце та час судового засідання був повідомлений належним чином.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд дійшов наступних висновків:

Судом встановлено, що ТОВ «Айбокс»здійснює реалізацію послуг мобільного звязку, наданих мобільним оператором через мережу платіжних терміналів, здійснює реалізацію продукції не власного виробництва та не є оператором мобільного звязку в Україні.

25.08.10 р. працівниками ДПІ у Сихівському районі м. Львова проведено перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарських одиниць, що належать ТОВ «Айбокс» за адресами: м. Львів, просп. Червоної Калини, 60; м. Львів, просп. Червоної Калини, 62; м. Лівів, вул. Довженка, 5 за результатами яких складені акти перевірки №1962/13/02/23/34046074; № 1961/13/02/23/34046074; № 1959/13/02/23/34046074.

В ході перевірок програмно-технічних комплексів самообслуговування, що належить ТОВ «Айбокс»встановлені порушення ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

На підставі актів перевірок ДПІ у Сихівському районі м. Львова прийнято рішення про застосування до ТОВ «Айбокс»штрафних (фінансових) санкцій №0004293311 від 15.09.10 р., № 0004303311 від 15.09.10 р., № 0004313311 від 15.09.10 р.

В своїх поясненнях стосовно позовних вимог представник позивача зазначив, що ТОВ «Айбокс»було укладено агентські договори відповідно до яких товариство здійснює свою діяльність з проведення операцій з приймання грошових коштів із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування для подальшого переказу на підставі наявної договірної бази та не потребує застосування патентування у своїй діяльності. Однак до суду вищезазначені договори позивачем надані не були.

Постановою Національного Банку України №53 від 05.03.2008 року чітко регламентовано, що програмно-технічні комплекси самообслуговування використовуються виключно для операцій видачі та/або переказу готівки на відмінну від торговельних операцій з продажу передплачених послуг мобільного зв'язку, і ніяким чином не підпадає здійснення торгівельних операцій через програмно-технічні комплекси самообслуговування - продаж передплачених послуг, продаж кави, напоїв тощо.

Нормами статті 1 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” визначено, що об'єктом правового регулювання згідно з цим Законом є торговельна діяльність за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, діяльність з обміну готівкових валютних цінностей (включаючи операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з кредитними картками), а також діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг.

Під торговельною діяльністю слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Якщо приватний підприємець вирішив займатися торгівельною діяльністю із застосуванням наступних форм розрахунків, то, він мусить отримати торговий патент: готівкові кошти;кредитні картки;інші готівкові платіжні засоби, До пунктів продажу відносяться:

- магазини та інші торгові точки, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торговий зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

- кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців;

- автомагазини, розвозки та інші види пересувної торговельної мережі;

- лотки, прилавки, що надаються в оренду суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним особам та знаходяться в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;

- стаціонарні, малогабаритні і пересувні автозаправні станції, заправні пункти, які здійснюють торгівлю нафтопродуктами та стиснутим газом;

- фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, їдальні, ресторани, кафе, закусочні, бари, буфети, відкриті літні майданчики, кіоски та інші пункти громадського харчування;

- оптові бази, склади-магазини або інші приміщення, які використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Крім того, даний Закон також передбачає перелік видів діяльності, щодо яких відсутній обовязок з придбання патенту (ч. 3 ст.1, ч.6, 10-13 ст.3), які не передбачають діяльності позивача.

Таким чином відповідач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність прийнятих ним рішень. Позивач не надав суду належних доказів, які б свідчили про правомірність заявлених позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При розгляді справи, суд перевіряє відповідність оскаржуваного рішення принципам, визначеним ч.3 ст.2 КАС України.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд ,-

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Айбокс»відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 26.11.10 р.

Суддя Є.В. Аблов