Decision № 125443821, 26.02.2025, Chernivtsi District Administrative Court

Approval Date
26.02.2025
Case No.
600/2397/24-а
Document №
125443821
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2025 року м. Чернівці Справа № 600/2397/24-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді евицького В.К., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернівецької обласної ради про визнання протиправним та скасування рішення.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Чернівецької обласної ради (далі - відповідач), в якому просить:

скасувати рішення №179-14/23 Чернівецької обласної ради від 22.12.2023 в частині призупинення повноважень депутата Чернівецької обласної ради VIII скликання ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що заборона діяльності політичної партії не є підставою для припинення або призупинення повноважень депутата місцевої ради. У зв`язку з цим рішення Чернівецької обласної ради в частині призупинення повноважень депутата Чернівецької обласної ради VIII скликання є протиправним та підлягає скасуванню.

За вказаною позовною заявою, відкрито провадження в адміністративні справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257-262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).

Чернівецька обласна рада, заперечуючи проти позовних вимог, подало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначало, шо прийняття оскаржуваного рішення було цілковито виправданим та логічним. Внаслідок прийнятих на загальнодержавному рівні рішень, Мінрегіоном було розроблено законопроект, який пропонує запровадити нову підставу для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради у разі набрання сили рішення суду про заборону діяльності партії, якщо депутат був обраний від місцевої організації такої партії. Також ним передбачено, що повноваження депутата припиняються, якщо він входив до фракції забороненої партії. Відповідний законопроект № 7476 від 20.06.2022 було схвалено Верховною Радою України у першому читанні. При цьому наголошував, що враховуючи виклики сьогодення, в умовах війни особливо важливо своєчасно приймати рішення, що обмежують чи забороняють діяльність осіб чи організацій, які в різних формах підтримують чи виправдовують агресора. Проте, на жаль, процедура прийняття рішення органом вищої законодавчої влади часто є невиправдано затягнутою в часі в порівнянні з місцевими органами влади та місцевого самоврядування. При цьому, очевидно, що Чернівецька обласна рада в особі депутатського корпусу, маючи тісний взаємозв`язок з своїм виборцем, зобов`язана була чутливо відреагувати на події, що відбувалися в державі та врахувати суспільний запит на очищення органів влади та місцевого самоврядування від представників Політичної партії Опозиційна платформа за життя.

З`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

25.10.2020 на чергових виборах ОСОБА_1 обрано депутатом Чернівецької обласної ради VIII скликання від політичної партії "Опозиційна платформа - За життя". Вказане підтверджується рішенням №1-1/20 від 17.12.2020 І сесії VIII скликання Чернівецької обласної ради.

Рішенням Чернівецької обласної ради №179-14/23 від 22.12.2023 ХІV сесії VІІІ скликання вирішено призупинити повноваження депутатів Чернівецької обласної ради VІІІ скликання, які висувалися та були обрані за виборчими списками політичної партії "Опозиційна платформа - За життя", а саме: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в частині реалізації ними прав та обов`язків, передбачених Законами України "Про статус депутатів місцевих рад" та "Про місцеве самоврядування в Україні".

Вважаючи рішення відповідача протиправним в частині призупинення його повноважень як депутата обласної ради, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі ч. 4 ст. 140 Конституції України органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Як визначено ч. 1 ст. 141 Конституції України до складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п`ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради.

Відповідно до ч. 4 ст. 141 Конституції України статус голів, депутатів і виконавчих органів ради та їхні повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначено Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон № 280/97-ВР, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Приписами ст. 2 Закону № 280/97-ВР визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

У відповідності до ч. 2 ст. 10 Закону № 280/97-ВР обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 26 Закону № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законом.

Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 43 Закону № 280/97-ВР до питань, які вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях належить прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законодавством.

Таким чином, дострокове припинення повноважень депутата ради належить до виключної компетенції відповідної сільської, селищної, міської, районної чи обласної ради, яке реалізується шляхом прийняття рішення на її пленарному засіданні.

При цьому виключність компетенції місцевої ради полягає у тому, що повноваження, віднесені до її виключної компетенції і не можуть бути передані (делеговані) чи реалізовані іншим органом (посадовою особою) місцевого самоврядування.

Законом, що відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", інших законів України визначає правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - місцева рада) як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради є Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11.07.2002 № 93-IV (далі - Закон № 93-IV, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно ст. 2 Закону № 93-IV депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України. Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Статтею 3 Закону № 93-IV визначено, що депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування. Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону № 93-IV повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 93-IV повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону № 93-IV повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі: його відкликання за народною ініціативою у встановленому цим Законом порядку; припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України; обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень; обрання його депутатом іншої місцевої ради; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім; набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов`язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів чи активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави; його смерті.

Частиною 2 вказаної статті Закону № 93-IV передбачено, що повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв`язку: з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов`язаного з позбавленням волі; з особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень; з несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Таким чином, Законом № 93-IV встановлено вичерпний перелік підстав, за яких можуть достроково припинятися повноваження депутата місцевої ради.

Указом Президента України від 19.03.2022 № 153/2022 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18.03.2022 Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій, яким призупинено на період дії воєнного стану будь-яку діяльність в Україні, зокрема й політичної партії Опозиційна платформа - За життя та доручено Міністерству юстиції України невідкладно вжити в установленому порядку вичерпних заходів щодо заборони діяльності політичних партій, зокрема й політичної партії Опозиційна платформа - За життя.

Частини 1, 2 ст. 36 Конституції України передбачають, що громадяни України мають право на свободу об`єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров`я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Політичні партії в Україні сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах. Членами політичних партій можуть бути лише громадяни України. Обмеження щодо членства у політичних партіях встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.

Так відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про політичні партії в Україні» від 05.04.2011 № 2365-III (далі - Закон № 2365-III, у редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Згідно зі ст. 19 Закону № 2365-III у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: 1) попередження про недопущення незаконної діяльності; 2) заборона політичної партії.

Стаття 21 Закону № 2365-III визначає, що у разі виявлення порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій, встановлених Конституцією України, цим Законом та іншими законами України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об`єднань громадян, інших громадських формувань, невідкладно звертається до суду з адміністративним позовом про заборону політичної партії, у тому числі в разі виявлення фактів вчинення політичною партією дій, спрямованих на:

ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров`я населення;

пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;

порушення рівноправності громадян залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

поширення відомостей, що містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Заборона діяльності політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, припинення членства в політичній партії, а також прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об`єднань громадян, інших громадських формувань, та його територіальними органами рішень про припинення політичної партії та її структурних утворень відповідно.

У разі якщо в рішенні суду про заборону діяльності політичної партії не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії, її структурних утворень, які мають статус юридичної особи, в рішенні про припинення політичної партії, її структурних утворень визначається як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) політичної партії, її структурних утворень керівник органу управління або особа, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено рішенням суду.

У разі заборони судом політичної партії майно, кошти та інші активи політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень переходять у власність держави, про що зазначається у рішенні суду. Перехід такого майна, коштів та інших активів у власність держави забезпечує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об`єднань громадян, інших громадських формувань, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 1 ст. 25 Закону № 2365-III політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстрації в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Таким чином, заборона діяльності політичної партії фактичного одночасно припиняє її діяльність.

Рішенням Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.06.2022 у справі №П/857/8/22, яке набрало законної сили 15.09.2022, заборонено діяльність Політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» (ЄДРПОУ: 21709375, адреса: Велика Васильківська, 23Б, м. Київ, 01004) та передано майно, кошти та інші активи Політичної партії «Опозиційна платформа - За життя», її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень у власність держави.

Отже, станом на час виникнення спірних правовідносин, а також на час вирішення даного спору діяльність політичної партії «Опозиційна платформа - За життя», її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень заборонено.

Дослідженням оскаржуваного рішення № 179-14/23 Чернівецької обласної ради від 22.12.2023 Про призупинення повноважень депутатів політичної партії Опозиційна платформа - За життя встановлено, що відповідно до статті 8 Закону України Про статус депутатів місцевих рад, статті 59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, Регламенту Чернівецької обласної ради VIII скликання, затвердженого рішенням 2-ї сесії обласної ради VIII скликання від 30.03.2021 № 6-2/21, у зв`язку із введенням в дію Указу Президента України від 19.03.2022 Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій, враховуючи рішення Верховного Суду, у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 15.09.2022 (справа № П/857/8/22), та суспільний запит на очищення органів влади та місцевого самоврядування від представників політичної партії Опозиційна платформа - За життя, обласна рада вирішила вважати призупиненими повноваження депутатів Чернівецької обласної ради VIII скликання, які висувалися та були обрані за виборчими списками політичної партії Опозиційна платформа За життя, в тому числі: ОСОБА_1 , в частині реалізації ними прав та обов`язків, передбачених Законами України Про статус депутатів місцевих рад та Про місцеве самоврядування в Україні.

Отже, Чернівецька обласна рада, посилаючись на введення в дію Указу Президента України від 19.03.2022 Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій та рішення Верховного Суду від 15.09.2022 у справі № П/857/8/22, призупинила повноваження депутата Чернівецької обласної ради VIII скликання, який був обраний за виборчими списками політичної партії Опозиційна платформа За життя, в тому числі: ОСОБА_1 .

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню, суд зазначає, що заборона діяльності політичної партії не є підставою для прийняття обласною радою рішення про призупинення повноважень депутатів, вичерпний перелік яких визначений ст. 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

При цьому, поняття призупинення повноважень депутата місцевої ради ані Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" ані Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" не містить.

Більше того, оскаржуване рішення про призупинення повноважень позивача, як депутата обласної ради, не містить жодних підстав, передбачених ст. 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", за яких може бути припинено його повноваження.

З огляду на наведене, суд приходить до переконання, що повноваження позивача, як депутата обласної ради, достроково припинено оскаржуваним рішенням з підстав не передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ст. 55 Конституції, згідно яких кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно ч. 1 та 2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За змістом ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час судового розгляду справи по суті відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів належними засобами доказування правомірність оскаржуваного рішення.

З огляду на наведене, суд вважає, що оскаржуване рішення №179-14/23 від 22.12.2023 в частині призупинення повноважень позивача, як депутата обласної ради, прийнято відповідачем не на підставі Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", який регулює порядок дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради.

З урахуванням викладеного, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, обираючи належний спосіб захисту порушеного права, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Чернівецької обласної ради № 179-14/23 від 22.12.2023 в частині призупинення повноважень депутата Чернівецької обласної ради VIII скликання ОСОБА_1 .

Аналогічна позиція стосовно призупинення повноважень депутата Чернівецької обласної ради VIII скликання висловлена в постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 29.10.2024 у справі № 600/1300/24-а.

Стосовно розподілу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 1211,20 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 72 77, 90, 134, 241 - 246, 250 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення №179-14/23 Чернівецької обласної ради від 22.12.2023 в частині призупинення повноважень депутата Чернівецької обласної ради VIII скликання ОСОБА_1 .

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чернівецької обласної ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 1211,20 грн.

Згідно ст. 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до ст. ст. 293, 295 КАС України рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Повне найменування учасників процесу:

позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач - Чернівецька обласна рада (вул. Грушевського, 1, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 25081241).

Суддя В.К. Левицький