Decision № 125046830, 04.02.2025, Ustynivka District Court of Kirovohrad Oblast

Approval Date
04.02.2025
Case No.
403/44/23
Document №
125046830
Form of court proceedings
Civil
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №403/44/23 провадження № 2-о/403/1/25

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 лютого 2025 року с-ще Устинівка

Устинівський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді Атаманової С.Ю.,

при секретарі судового засідання Муляві В.В.,

з участю:

прокурора Семенюк В.І.,

представника заявника Устинівської селищної ради Оковитої В.В., Новак І.М.,

представника заінтересованої особи Орешечка Є.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Устинівка в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою прокурора - першого заступника керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області, подану в інтересах держави в особі Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, заінтересована особа: виконавчий комітет Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, про визнання безхазяйним нерухомого майна та передачу його у комунальну власність,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор - перший заступник керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області в порядку ч.3 ст.56 ЦПК України, ст.23 Закону України «Про прокуратуру» звернувся до суду в інтересах держави в особі Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, про визнання безхазяйним нерухомого майна та передачу його у комунальну власність Устинівської селищної територіальної громади в особі Устинівської селищної ради.

Заявлені вимоги обгрунтовані тим, що на території Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області на водному об'єкті - річці Березівка за межами населеного пункту між смт.Устинівка та с.Криничуватка розташоване Устинівське водосховище, на якому знаходиться гідротехнічна споруда - земляна, насипна, проїжджа гребля, довжиною по гребню 268 м, шириною 8 м, висотою 6 м, 1981 року побудови, власник якої відсутній. Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за №288665952 зазначена гідротехнічна споруда 06 грудня 2021 року була взята на облік безхазяйного майна державним реєстратором Устинівської селищної ради, а 26 жовтня 2021 року (випуск №77) та 10 грудня 2021 року (випуск №90) в газеті «Трудівник Устинівщини» зроблено оголошення про взяття її на такий облік. Враховуючи, що об'єкт нерухомого майна - гідротехнічна споруда є безхазяйним майном, яке взято на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, та ту обставину, що з дня взяття на такий облік сплив один рік, протягом якого ніхто не звернувся до Устинівської селищної ради з питань належності зазначеного майна, прокурор вважав наявним підстави для передачі відповідно до вимог ст.335 ЦК України, ст.333 ЦПК України зазначеного вище нерухомого майна у комунальну власність відповідної територіальної громади.

В судовому засіданні прокурор підтримала заявлені вимоги, прохала суд їх задоволити.

В судовому засіданні представник Устинівської селищної ради, як особи, в інтересах якої прокурором до суду була подана відповідна заява, прохала суд передати у комунальну власність Устинівської селищної ради гідротехнічну споруду з метою використання її в інтересах жителів громади. Додатково зазначила, що за відсутності достатнього фінансування у 2024 році, на виконання рішень сесії Устинівської селищної ради виготовлення паспорта водного об`єкта та технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки водного фонду для рибогосподарських потреб, не здійснювалось, а було перенесене на 2025 рік.

В судовому засіданні представник заінтересованої особи: виконавчого комітету Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області прохав суд задоволити подану прокурором заяву.

На виконання вимог п.п.2, 3 ч.3 ст.265 ЦПК України суд зазначає заяви та клопотання, що подавались під час судового розгляду справи, а також процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 22 листопада 2024 року заяву прийнято до розгляду та визначено здійснювати розгляд справи в порядку окремого провадження (а.с.90 Том 1).

Ухвалою суду від 23 грудня 2024 року в порядку ч.ч.1, 2 ст.294 ЦПК України витребувано письмові докази та оголошено перерву в судовому засіданні по розгляду цивільної справи (а.с.116-117 Том 1).

Заслухавши пояснення прокурора, представників заявника та заінтересованої особи, безпосередньо дослідивши письмові докази у справі, судом встановлені наступні фактичні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.

Як вбачається із паспорта водного об'єкта - Устинівського водосховища площею 52,5077 га, розташованого за межами смт.Устинівка Устинівського району Кіровоградської області, погодженого Державним агенством водних ресурсів України 19 грудня 2016 року, водосховище було здане в експлуатацію згідно акта прийому в експлуатацію №434 від 30 грудня 1981 року. Замовник проекту будівництва водосховища - відсутній; відомча приналежність гідровузла (власник, балансоутримувач) - дані відсутні; користувачі, якими здійснюється забір води з водного об'єкта (наявність у них дозволів на спецводокористування) - відсутні. Характеристикою греблі зазначені: тип, конструкція - земляна насипна гребля; матеріал - суглинок, конструктивні параметри - ширина по гребню 8,00 м, довжина 268,30 м та максимальна висота 6,00 м.; кріплення укосів - верхового (кріплення з/б плитами), низового - біологічне кріплення; параметри переїзду, розташованого на греблі - гребля не проїжджа, дорожнє покриття відсутнє (а.с.18-26 Том 1).

На виконання розпорядження голови Устинівської районної державної адміністрації від 27 квітня 2016 року №77-р актом інвентаризації водного об'єкта (ставка, водосховища) та його гідротехнічної споруди на території Устинівської селищної ради встановлено: тип водного об'єкта - водосховище (Устинівське в-ще); площа ставка 52,5100 га; власник (балансоутримувач) греблі і водоскидної споруди - відсутній; наявність проектної (технічної документації) та рік будівництва - побудова за проектом «Укрпівдендніпроводгосп», 1977 рік, акт приймання в експлуатацію 30 грудня 1981 року за №434; наповнення: грудень 1981- квітень 1982 року; гребля матеріал - земляна; балансова вартість гідротехнічних споруд не визначена (а.с.16-17 Том 1).

Згідно з актом обстеження технічного стану гідротехнічної споруди Устинівського водосховища від 03 серпня 2020 року, встановлено, що Устинівське водосховище площею водного дзеркала 52,5077 га, збудоване в 1981 році на р.Березівка. Згідно проекту водосховище утворене земляною, насипною, проїжджою греблею довжиною по гребню 268 м, шириною 8 м та максимальною висотою 6 м. Згідно договорів оренди від 10 жовтня 2011 року, укладених з Устинівською районною державною адміністрацією та зареєстрованих у відділі Держкомзему в Устинівському районі за №352580004000222 та №352580004000223, водосховище надане в оренду для рибогосподарських потреб (а.с.14-15 Том 1).

Рішенням виконавчого комітету Устинівської селищної ради Кіровоградської області №258 від 23 листопада 2021 року затверджений акт обстеження нерухомого майна, що має ознаки безхазяйного - гідротехнічної споруди на водному об'єкті р.Березівка за межами населеного пункту між смт.Устинівка та с.Криничуватка від 28 вересня 2021 року №3 (а.с.32-33 Том 1).

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна за індексним №288665952, об'єкт нерухомого майна: гідротехнічна споруда, що знаходиться за адресою: Кіровоградська область Устинівська територіальна громада, була взята на облік, як безхазяйне нерухоме майно 06 грудня 2021 року (а.с.34 Том 1).

10 грудня 2021 року в газеті «Трудівник Устинівщини» випуск №90 було опубліковане оголошення про виявлення та початок процедури визнання безхазяйним нерухомого майна: гідротехнічної споруди на водному об'єкті р.Березівка за межами населеного пункту між смт.Устинівка та с.Криничуватка, у зв'язку з чим запропоновано у разі наявності інформації щодо можливих власників майна або наявності у власників правовстановлюючих документів на майно, звертатись Устинівської селищної ради (а.с.53-54 Том 1).

Згідно відповіді КП «Олександрійське міжміське бюро технічної інвентаризації» від 06 січня 2023 року за вих.№216-23, право власності на гідротехнічну споруду (Устинівське водосховище) в смт.Устинівка зареєстровано не було (а.с.43 Том 1).

За повідомленням Державного агенства водних ресурсів України від 04 лютого 2025 року за вих.№637/10/11, паспорт водного об'єкта «Водосховище площею 52,5077 га, розташованого за межами смт.Устинівка Устинівського району Кіровоградської області» був погоджений Державним агенством водних ресурсів України 13 грудня 2016 року. Договір оренди водойми загальнодержавного значення був укладений між Устинівською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 , погоджений 09 листопада 2011 року Кіровоградським обласним управлінням меліорації і водного господарства. Інформація щодо погодження проектів робіт та пов'язаних з будівництвом гідротехнічної споруди (греблі) на водному об'єкті - водосховищі площею 52.5077 га у Державному агенстві водних ресурсів України відсутня (а.с.150 Том 1).

Інформація щодо стану правовідносин стосовно гідротехнічної споруди водного об'єкта, в Регіональному офісі водних ресурсів у Кіровоградській області відсутня (а.с.30 Том 2).

Згідно з повідомленням Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 20 січня 2025 року за вих.№9-11-0.6-220/2-25 земельна ділянка загальною площею 58,70 га, у тому числі під ставками - 44,60 га, під пасовищами -13,08 га, під гідротехнічною спорудою -1,02 га, з кадастровим номером: 3525855100:02:000:7516, розташована на території Устинівської селищної ради Устинівського району Кіровоградської області, та Устинівською районною державною адміністрацією була передана на 10 років ОСОБА_1 для рибогосподарських потреб на підставі договору оренди землі, який зареєстрований у відділі Держкомзему у Устинівському районі від 10 жовтня 2011 року за №352580004000222 (а.с.135-142 Том 1).

Передача земельної ділянки загальною площею 58,70 га, у тому числі під гідротехнічною спорудою 1,02 га, в оренду гр-ну ОСОБА_1 строком на 10 років підтверджується змістом п.2 зазначеного вище договору оренди землі (а.с.136-138 Том 1, а.с.1-13 Том 2).

Відповідно до змісту технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для укладення строком на 10 років договору оренди земельних ділянок для рибогосподарських потреб, площа земельних ділянок становить 70,08 га, в тому числі на території Устинівської селищної ради 58,70 га, з них: 13,08 га - пасовища; 1,02 га - під гідротехнічними спорудами; 44,60 га - під ставкам. Земельні ділянки надані в оренду за рахунок земель водного фонду (а.с.158-196 Том 1).

Як вбачається з наявної в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно інформації, 23 жовтня 2021 року була проведена державна реєстрація права комунальної власності Устинівської селищної ради (код ЄДРПОУ: 04364549) на земельну ділянку площею 58,6961 га з кадастровим номером: 3525855100:02:000:7516 (а.с.47-49, 147 Том 1).

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 03 лютого 2025 року підтверджується належність земельної ділянки з кадастровим номером: 3525855100:02:000:7516 до земель водного фонду з цільовим призначенням: для рибогосподарських потреб (а.с.14-24 Том 2).

Відповідно до листа Кіровоградської обласної військової адміністрації від 20 січня 2025 року за вих.№01-29/59/0.6, в обласній військовій адміністрації відсутня інформація щодо балансоутримувачів та технічні параметри гідротехнічної споруди, розташованої на території водосховища на р.Березівка (кадастровий номер - 3525855100:02:000:7516). Одночасно зазначено про те, що відповідно до п.15 протокольного доручення т.в.о.голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 21 травня 2021 року «Про реалізацію заходів збереження навколишнього природного середовища та додержання вимог природоохоронного законодавства» міським, селищним, сільським головам було доручено взяти на баланс гідротехнічні споруди водних об'єктів до 01 липня 2023 року (а.с.27 Том 2).

Рішенням 49-ої сесії 8-го скликання Устинівської селищної ради №2656 від 21 травня 2024 року Устинівській селищній раді надано дозвіл на виготовлення паспорта водного об`єкта та технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки комунальної власності площею 58,6961 га, кадастровий номер: 3525855100:02:000:7516 із цільовим призначенням - для рибогосподарських потреб (а.с.148 Том 1).

Рішенням 54-ої сесії 8-го скликання Устинівської селищної ради №2887 від 15 листопада 2024 року Устинівській селищній раді надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельної ділянки водного фонду за кадастровим номером: 3525855100:02:000:7516 для рибогосподарських потреб, яка розташована на території Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області (а.с.149 Том 1).

Виконуючи приписи ч.1 ст.264, ч.4 ст.265 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) та даючи мотивовану оцінку аргументам, наведеним учасниками справи щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення заявлених прокурором в інтересах держави вимог, а також доказам, якими вони підтверджуються, зазначаючи норми права, які були застосовані судом та мотиви їх застосування, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

За змістом ч.1 ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.56 ЦПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, та у разі звернення до суду в інтересах держави обгрунтовує в позовній заяві, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу (ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру»).

Згідно листів Устинівської селищної ради від 01 грудня 2022 року за вих.№02-12/335/1 та від 16 грудня 2022 року за вих.№02-12/348/1 першого заступника керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області повідомлено про відсутність звернення до суду органу місцевого самоврядування стосовно передачі у комунальну власність безхазяйного майна (гідротехнічної споруди, розташованої на р.Березівка Устинівського водосховища) (а.с.37, 40 Том 1).

23 січня 2023 року Устинівську селищну раду було повідомлено про підготовку Знам'янською окружною прокуратурою заяви про передачу безхазяйної нерухомої речі (гідротехнічної споруди на водному об'єкті р.Березівка за межами населеного пункту між смт.Устинівка та с.Криничуватка Устинівської територіальної громади) у комунальну власність Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області (а.с.55 Том 1).

Отже, судом встановлено дотримання прокурором вимог ч.4 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» щодо повідомлення позивача про здійснення представництва інтересів держави в суді.

Відповідно до п.7 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність. Річчю є предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов'язки (ст.179 ЦК України).

До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (ч.1 ст.181 ЦК України).

Згідно зі ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі по тексту - Закон) право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

За змістом ч.1 ст.60 Закону територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Відповідно до п.1.3 розділу І «Правил безпеки при експлуатації каналів, трубопроводів, інших гідротехнічних споруд у водогосподарських системах», затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 03 квітня 2012 року №661, гідротехнічна споруда - інженерна споруда, призначена для керування водним режимом, використовування водних ресурсів або для запобігання шкідливій дії вод.

Як вбачається з Додатку А Державних будівельних норм В.2.4-3:2010 «Гідротехнічні споруди. Основні положення», які набрали чинності 01 січня 2011 року (далі - ДБН В.2.4-3:2010), гідротехнічні споруди - споруди, що підпадають під вплив водного середовища, призначені для використання і охорони водних ресурсів, а також для захисту від шкідливого впливу вод.

До основних гідротехнічних споруд відносяться греблі (Додаток В ДБН В.2.4-3:2010).

Відповідно ч.1 ст.5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення, меліоративні мережі, складові частини меліоративної мережі.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом (ч.2 ст.60 Закону).

Відповідно до положень ч.ч.1 та 2 ст.335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Відповідно до ст.333 ЦПК України суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також якщо сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.

Отже, нормами ЦК України та ЦПК України передбачена можливість звернення до суду із заявою про передачу у комунальну власність лише нерухомих речей та лише у випадку вчинення всіх, передбачених законодавством дій (правовий висновок, викладений в постанові Верховного Суду від 07 червня 2023 року у справі №314/552/22).

Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, такими засобами: письмовими доказами, висновками експертів, показаннями свідків.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів). На підставі викладеного, надавши оцінку зібраним у справі доказам в цілому, а також кожному доказу окремо, судом встановлена передбачена законом сукупність умов, необхідних та достатніх для передачі гідротехнічної споруди - греблі, розташованої на території Устинівського водосховища на водному об`єкті - річці Березівка за межами населеного пункту між с-щем Устинівка та с.Криничуватка Устинівської територіальної громади Кропивницького району Кіровоградської області, у комунальну власність, а саме: 1) взяття державним реєстратором Устинівської селищної ради 06 грудня 2021 року зазначеного об'єкта нерухомого майна на облік як безхазяйного, про що внесені відповідні відомості в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, номер запису: 19642; 2) опублікування 26 жовтня 2021 року та 10 грудня 2021 року в газеті «Трудівник Устинівщини» оголошення про початок процедури визнання безхазяйним цієї гідротехнічної споруди та взяття її на облік; 3) сплив одного року з дня взяття на облік даного нерухомого майна; та 4) відсутність (не встановлення) будь-яких відомостей про його власника.

Оскільки визначений ст.335 ЦК України порядок набуття права власності на безхазяйну річ заявником був дотриманий, що безпосередньо підтверджується матеріалами цивільної справи, суд приходить до висновку про задоволення заяви прокурора в частині передачі у комунальну власність Устинівської селищної територіальної громади в особі Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області безхазяйного нерухомого майна - гідротехнічної споруди, а саме: проїжджої греблі довжиною по гребню 268 м, шириною 8 м, висотою 6 м, 1981 року побудови, розташованої на території Устинівського водосховища на водному об`єкті - річці Березівка за межами населеного пункту між с-щем Устинівка та с.Криничуватка Устинівської територіальної громади Кропивницького району Кіровоградської області.

В задоволенні заяви прокурора в частині визнання судом зазначеної вище гідротехнічної споруди безхазяйним майном слід відмовити, оскільки зазначений спосіб захисту не передбачений нормами чинного законодавства (зокрема, ст.16 ЦК України, ч.2 ст.293 ЦПК України), а зазначений об'єкт нерухомого майна набув правового статусу безхазяйної нерухомої речі згідно зі ст.335 ЦК України. Відповідно до п.2 ч.5 ст.265 ЦПК України у резолютивній частині рішення зазначається розподіл судових витрат. Згідно ч.1 ст.133 ЦПК України судові витрати, складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Судом встановлено, що прокурором при зверненні до суду сплачено судовий збір в розмірі 1342 грн. 00 коп., що підтверджено належним письмовим доказом по справі (а.с.1). Разом з тим, відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України при ухваленні судом рішення у справах окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом. З огляду на викладене, судові витрати у виді сплаченого прокурором судового збору, відшкодуванню не підлягають. Керуючись ст.ст.2, 5, 12, 13, 76, 81, 89, 133, 258, 259, 263, 265, 268, 273, 293, 294, 333, 354 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Заяву прокурора - першого заступника керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області, подану в інтересах держави в особі Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, заінтересована особа: виконавчий комітет Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, про визнання безхазяйним нерухомого майна та передачу його у комунальну власність - задоволити частково.

Передати у комунальну власність Устинівської селищної територіальної громади в особі Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області безхазяйне нерухоме майно - гідротехнічну споруду, яка є проїжджою греблею довжиною по гребню 268 м, шириною 8 м, висотою 6 м, 1981 року побудови, розташовану на території Устинівського водосховища на водному об`єкті - річці Березівка за межами населеного пункту між с-щем Устинівка та с.Криничуватка Устинівської територіальної громади Кропивницького району Кіровоградської області.

В задоволенні заяви в іншій частині - відмовити.

Судові витрати у виді сплаченого прокурором судового збору в сумі 1342 грн. 00 коп. відшкодуванню не підлягають.

Повне найменування учасників справи:

Заявник: Устинівська селищна рада Кропивницького району Кіровоградської області, місцезнаходження: вул.Ювілейна, буд.№2 с-ще Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області, поштовий індекс 28600, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04364549.

Прокурор, який діє в інтересах держави в особі Устинівської селищної ради та який має процесуальні права та обов`язки особи, в інтересах якої він діє (заявника): перший заступник керівника Знам`янської окружної прокуратури Кіровоградської області, адреса місцезнаходження: вул.Братів Лисенків, буд.№5 м.Знам`янка Кіровоградської області, поштовий індекс 27400.

Заінтересована особа: виконавчий комітет Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, місцезнаходження: вул.Ювілейна, буд.№2 с-ще Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області, поштовий індекс 28600, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04364549.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Кропивницького апеляційного суду шляхом подання протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складення) апеляційної скарги.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне рішення суду складено 10 лютого 2025 року.

Суддя С.Ю.Атаманова