Єдиний державний реєстр судових рішень
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 січня 2025 року м. Житомир справа № 240/27355/22
категорія 111030600
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Токаревої М.С., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крігер Енергія" до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Крігер Енергія" звернулося до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Головного управління ДПС у Житомирській області від 01.08.2022 року №00037431807 за порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування податкових накладних.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що оскільки суми спірного штрафу оскаржуються позивачем, а отже не є узгодженими, не сплачені, враховуючи, що штраф нарахований позивачу за період з 01 січня 2017 року до 23 травня 2020 року у зв`язку із несвоєчасною реєстрацією податкових накладних, які не надаються отримувачу, вважає, що до спірних правовідносин підлягає застосуванню пункт 73 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПК України.
Ухвалою суду відкрито провадження у справі та вирішено її розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач подав відзив на позов, згідно якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Вказує, що п. 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України застосовується до періоду нарахування штрафу за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної з 01.01.2017 до 23.05.2020, строк сплати грошових зобов`язань за якими не настав або грошові зобов`язання за якими неузгоджені станом на 23.05.2020. Натомість в даних правовідносинах нарахування штрафу згідно оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 01.08.2022 року №00037431807 здійснювалось після набрання чинності Законом №466(23.05.2020).
Відповідачем було подано до суду клопотання про розгляд справи у порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про розгляд справи у порядку загального позовного провадження відмовлено.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Головним державним інспектором Житомирського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Житомирській області на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст. 20 розділу І, п.57.2 ст.57 розділу ІІ, п.200.10 ст.200 розділу V Податкового кодексу України, у порядку п.п.75.1.1 п.75.1 статті 75, статті 76 глави 8 розділу ІІ ПКУ проведено камеральну перевірку ТОВ «Крігер Енергія».
За результатами камеральної перевірки встановлені порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних за грудень 2019 року, та складено акт №1739/06-30-18-07 від 08.02.2022 про результати перевірки термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Крігер Енергія» (код ЄДРПОУ 36427583) за звітні періоди грудень 2019 року.
Акт ТОВ «Крігер Енергія» отримало 05 липня 2022 року.
Не погоджуючись з актом від 08.02.2022 року за № 1739/06-30-18-07, ТОВ «Крігер Енергія», скориставшись своїм правом, передбаченим п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України, подало заперечення до вищевказаного акту.
За результатами розгляду заперечень на акт перевірки Головне управління ДПС в Житомирській області листом від 29.07.2020 року за №8163/06-30/18-03-19 повідомило, що висновки акту перевірки залишені без змін.
На підставі висновків Акта перевірки ГУ ДПС у Житомирській області прийняло податкове повідомлення- рішення за №00037431807 від 01 серпня 2022 року, за яким встановлені порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201 Податкового кодексу України, та згідно з пунктом 120(1).1 статті 120(1) Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних застосовано штраф у сумі шістдесят сім тисяч двісті сорок сім грн 59 коп.
Відповідно до розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, який є додатком до податкового повідомлення-рішення від 01.08.2022, позивачем порушено терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування:
- №20 від 02.12.2019, кількість днів порушення терміну - 9, сума ПДВ - 9103,58, розмір штрафу 10%, сума ШС 910,36;
- №31 від 20.12.2019, кількість днів порушення терміну - 15, сума ПДВ - 143082,6, розмір штрафу 10%, сума ШС 14308,26;
- №30 від 20.12.2019, кількість днів порушення терміну - 14, сума ПДВ - 18227,49, розмір штрафу 10%, сума ШС 1822,75;
- №24 від 19.12.2019, кількість днів порушення терміну - 15, сума ПДВ - 136804,65, розмір штрафу 10%, сума ШС 13680,47;
- №32 від 19.12.2019, кількість днів порушення терміну - 15, сума ПДВ - 8971,09, розмір штрафу 10%, сума ШС 897,11;
- №23 від 19.12.2019, кількість днів порушення терміну - 15, сума ПДВ - 96893,83, розмір штрафу 10%, сума ШС 9689,38;
- №1 від 20.12.2019, кількість днів порушення терміну - 14, сума ПДВ - 19704,89, розмір штрафу 10%, сума ШС 1970,49;
- №27 від 19.12.2019, кількість днів порушення терміну - 15, сума ПДВ - 38473,48, розмір штрафу 10%, сума ШС 3847,35;
- №29 від 20.12.2019, кількість днів порушення терміну - 14, сума ПДВ - 695,28, розмір штрафу 10%, сума ШС 69,53;
- №13 від 12.12.2019, кількість днів порушення терміну - 30, сума ПДВ - 87745,54, розмір штрафу 20%, сума ШС 17549,11;
- №28 від 19.12.2019, кількість днів порушення терміну - 14, сума ПДВ - 3457,19, розмір штрафу 10%, сума ШС 345,72;
- №22 від 03.12.2019, кількість днів порушення терміну - 29, сума ПДВ - 10785,31, розмір штрафу 20%, сума ШС 2157,06.
Не погоджуючись з даним податковим повідомленням-рішенням, ТОВ «Крігер Енергія», скориставшись своїм правом передбаченим ст. 56 Податкового кодексу України, 12 серпня 2022 року звернулося до ДПС України зі скаргою на податкове повідомлення-рішення від 01.08.2022 №00037431807.
За результатами розгляду скарги Державною податковою службою України прийнято рішення про результати розгляду скарги від 12.10.2022 №12556/6/99-00-06-03-01-06, на підставі якого позивачу повністю відмовлено в задоволенні скарги.
Вважаючи оскаржуване податкове повідомлення - рішення протиправним, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 201.1 ст. 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Таким чином, приписами зазначених норм встановлено обов`язок платника податків скласти в установлені терміни податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у строки, які визначені п. 201.10 ст. 201 ПК України.
Відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Отже, порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу.
Як вбачається з матеріалів справи, камеральною перевіркою по ТОВ «Крігер Енергія» встановлено порушення cт. 201 ПК України, а саме: несвоєчасна реєстрація в ЄРПН 12 податкових накладних за грудень 2019 року, за результатами якої складено акт від 08.02.2022 №1739/06-30-18-07/36427583.
На підставі вказаного Акту, Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області було винесено податкове повідомлення - рішення №00037431807 від 01.08.2022 про сплату ТОВ «Крігер Енергія» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 67247,59 грн за порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних.
Суд зазначає, що факт несвоєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних позивачем не оспорюється та підтверджується обставинами справи.
Судом встановлено, що податкові накладні, при реєстрації яких позивачем порушено строк реєстрації та притягнуто до відповідальності, одночасно не відповідають умовам, визначеним пунктом п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України, для звільнення від відповідальності за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, оскільки хоча й не надавалися отримувачу (покупцю), але не були складені за операціями, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Разом з тим, 23.05.2020 набули чинності положення Закону України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон № 466-ІХ).
Цим законодавчим актом доповнено підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України пунктом 73.
Так, відповідно до змісту пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, штрафи за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2019 року, грошові зобов`язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов`язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", застосовуються в розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 гривень.
У подальшому, до пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України внесено зміни, якими передбачено, що штрафи за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", строк сплати грошових зобов`язань за якими не настав або грошові зобов`язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов`язання за ними не сплачено) станом на дату набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", застосовуються в розмірі 1 відсотка обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 510 гривень.
Питання застосування пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України було предметом неодноразового розгляду Верховним Судом, за висновками якого: 1) законодавець передбачив ретроспективну дію положень пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України в частині порядку застосування штрафів за порушення платниками податку на додану вартість порядку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, за операціями, визначеними таким пунктом, яка проявляється в тому, що такі положення поширюють свою дію на всі штрафні санкції, нараховані платникам податків протягом періоду з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності Законом №466-ІХ, у разі, якщо відповідні податкові повідомлення-рішення перебувають у процедурі адміністративного або судового оскарження (без обмеження інстанційності судового розгляду) та грошові зобов`язання за ними не сплачено станом на дату набрання чинності цим Законом; 2) законодавцем для цілей пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України закріплено відмінне від загального (пункт 56.18 статті 56 ПК України) розуміння неузгодженого грошового зобов`язання, а саме - для цілей цієї норми грошове зобов`язання є неузгодженим протягом всієї процедури судового оскарження (без обмеження в суді якої інстанції знаходиться спір) за умови, що грошове зобов`язання за ними не сплачено.
Наведений підхід висловлено, зокрема, в постановах Верховного Суду від 17 липня 2020 року у справі № 640/5138/19; від 5 серпня 2020 року у справі № 580/1424/19; від 10 серпня 2020 року у справі № 640/6528/19; від 10 вересня 2020 року у справі № 520/3188/19; від 21 жовтня 2020 року у справі № 1.380.2019.001225; від 11 листопада 2020 року у справі № 160/1553/19; від 6 серпня 2020 року у справі № 200/7002/19-а, від 11 січня 2021 року у справі №480/3000/19, від 21 квітня 2022 року у справі № 580/5563/20.
Таким чином, для здійснення перерахунку штрафних санкцій за правилами пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України необхідно, щоб таке зобов`язання відповідало наступній сукупності умов: 1) штрафні санкції мають бути нараховані за несвоєчасну реєстрацію або відсутність реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних за операціями, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість, операціями, що оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою, операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), а також податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної, податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу; 2) штрафні санкції мають бути нараховані у період з 01 січня 2017 року до дати набрання чинності Законом №466-ІХ; 3) відповідне податкове повідомлення-рішення станом на 23 травня 2020 року перебуває у процедурі адміністративного або судового оскарження (без обмеження в суді якої інстанції знаходиться спір); 4) грошове зобов`язання за таким податковим повідомленням-рішенням не сплачено станом на 23 травня 2020 року.
У постанові від 09 червня 2021 року у справі № 620/2436/19, на яку міститься посилання в позовній заяві, Верховний Суд також застосував пункт 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, який був чинним на час розгляду справи судом касаційної інстанції. У цій постанові висловлено висновок про те, що законодавцем для цілей пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України закріплено відмінне від загального (пункт 56.18 статті 56 ПК України) розуміння неузгодженого грошового зобов`язання, а саме - для цілей цієї норми грошове зобов`язання є неузгодженим протягом всієї процедури судового оскарження (без обмеження в суді якої інстанції знаходиться спір) за умови, що грошове зобов`язання за ними не сплачено станом на дату набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».
Однак, такий висновок висловлено у справах, предметом спору у яких були податкові повідомлення-рішення, прийняті до моменту набрання чинності Законом №466-ІХ. При цьому саме така умова є однією із обов`язкових для застосування пункту 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України і здійснення перерахунку вже застосованих штрафних санкцій. Законодавець дійсно впровадив ретроактивну дію закону у відповідних правовідносинах. Однак, щодо штрафів, нарахованих платникам податків протягом періоду з 01 січня 2017 року до дати набрання чинності Закону № 466-ІХ, за наведених у цій же нормі умов.
Згідно з пунктом 11 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Період, за яким у платника податків є право на перегляд застосування штрафних санкцій, розпочинається з 01.01.2017 і закінчується 23.05.2020 (датою набрання чинності Законом України № 466 від 16.01.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»).
У спірних правовідносинах нарахування штрафу здійснювалось у серпні 2022 року за порушення строку реєстрації податкових накладних за грудень 2019, тому зазначені строки не охоплюються строками, визначеними пунктом 73 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Тобто, штрафні санкції у даній справі застосовані вже після 23.05.2020 (після набрання чинності Законом № 466-ІХ), тому застосування п. 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України до даних правовідносин неможливе.
У постанові Верховного Суду від 19.10.2022 у справі № 600/2658/20-а також зазначається про те, що застосування штрафних санкцій після набрання чинності Закону № 466-ІХ виключає можливість застосування пункту 73 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, який стосується перерахунку вже застосованих станом на 23 травня 2020 року штрафних санкцій.
Таким чином, застосування до позивача штрафних санкцій 01 серпня 2022 року за порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування за операціями, що не передбачають надання податкової накладної отримувачу (покупцю), які не підпадають під виключення, встановлені пункту 120-1-1 статті 120-1 ПК України відповідає нормам чинного законодавства.
Частиною 1 та 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідачем доведено правомірність своїх дій, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Згідно вимог ст.139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючисьстаттями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Крігер Енергія"(вул. Покровська, 81,Житомир,10000. РНОКПП/ЄДРПОУ: 36427583) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, Житомир, 10003. РНОКПП/ЄДРПОУ: 44096781) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.С. Токарева
06.01.25
The court decision No. 124236513, Zhytomyr District Administrative Court was adopted on 06.01.2025. The procedural form is Administrative, and the decision form is Decision. On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful information conveniently.
This decision relates to case No. 240/27355/22. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: