Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 686/24472/24
Провадження № 2-а/686/240/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2024 р. м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді Продана Б.Г., за участю секретаря судового засідання Боднар А.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому адміністративну справу №686/24472/24 за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області
про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
10 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області про скасування постанови про адміністративне правопорушення. На обґрунтування вимог вказує, що 01.09.2024 року винесено постанову серії НА №2961162, якою позивача визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121-3 КУпАП та накладено адміністративне стягнення в розмірі 1 190 грн. за недотримання вимог п. 2.9 «в» ПДР України та ЗУ «Про дорожній рух», за керування тз, в якого не освітлювався в темну пору доби номерний знак. ОСОБА_1 не погоджується з винесеною постановою, вважає що не порушував вимоги ПДР України, оскільки під час початку руху, номерний знак його тз освітлювався, доказів на підтвердження протилежного, інспектором до постанови не долучено. Також інспектор не надав йому можливості продовжити рух до місця ремонту, щоб усунути виниклу несправність, тому просить постанову по справі про адміністративне правопорушення скасувати.
12.09.2024 року по справі відкрито провадження, призначено підготовче засідання.
23.09.2024 року представником відповідача надано відзив на позов, проти позовних вимог заперечує, вважає їх безпідставними та необґрунтованими, а посилання позивача на п. 31.5. ПДР України помилковими, оскільки п. 2.9 «в» не відноситься до розділу 31 ПДР, а саме у переліку несправностей ТЗ, не міститься несправності освітлення номерного знаку.
В судове засідання позивач не з`явився, подав заяву про слухання справи у його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених у позові, просить їх задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, заяв чи клопотань до суду не направляв.
Вивчивши матеріали справи, надані докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 01.09.2024 року винесено постанову серії НА №2961162, якою ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121-3 КУпАП та накладено адміністративне стягнення в розмірі 1 190 грн. за недотримання вимог за п. 2.9 «в» ПДР України та ЗУ «Про дорожній рух», за керування тз Hyundai Santafe д.н.з. НОМЕР_1 на А/М М-30 Стрий-Ізварине 2016 км Хмельницькій області, в якого не підсвічувався номерний знак в темну пору доби, що не дає можливості визначити символи з відстані 20 м.
Дані обставини підтверджуються копією постанови, наявною в матеріалах справи.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадській порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений КУпАП.
Відповідно до ст. 283 КУпАП України розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року № 580-VIII.
Згідно п. 11 ст. 23 ЗУ "Про Національну поліцію" регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про національну поліцію" у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.
Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України "Про дорожній рух" учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватись вимог цього Закону. Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Так, ч. 1 ст. 121-3 КУпАП передбачена відповідальність за керування або експлуатація транспортного засобу без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака.
Положеннями ч.1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.
За нормою ч.2 цієї статті, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Позивач в своїх поясненнях вказує, що номерний знак його тз було видно, під час початку руху всі освітлювальні прилади були справні, а доказів на підтвердження протилежного, інспектором до постанови не долучено, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
Представником відповідача надано відзив на позов, однак, твердження позивача не спростовано, належних та допустимих доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 інкримінованого правопорушення, не надано.
Таким чином, оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого правопорушення, а тому позовна заява є підставною та обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 241, 242, 243, 244, 246, 250 КАС України, ст.ст. 22, 258, 278, 279, 280, 293 КУпАП, ЗУ «Про національну поліцію», суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву задоволити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії НА №2961162 від 01.09.2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 121-3 ч. 1 КУпАП.
На рішення суду може бути подана апеляція до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня складання повного тексту судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, ЄДРПОУ 40108824, адреса: 29008, м. Хмельницький, пров. Коцюбинського 35/2.
Суддя
The court decision No. 123777163, Khmelnytskyi City and District Court of Khmelnytskyi Oblast was adopted on 12.12.2024. The procedural form is Administrative, and the decision form is Decision. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 686/24472/24. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: