Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 січня 2024 рокуСправа №160/17442/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олійника В.М., розглянувши у письмовому провадженні заяву Новоолександрівської сільської ради про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі №160/17442/21 за позовом ОСОБА_1 до Новоолександрівської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язати вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року в справі №160/17442/21 позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволено частково та вирішено:
Визнання протиправним та скасування рішення Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 29.07.2021 року № 1628-9/VIII.
Зобов`язати Новоолександрівську сільську раду Дніпровського району Дніпропетровської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01.07.2021 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га. на території Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
22 грудня 2023 року на адресу суду від представника Новоолександрівської сільської ради надійшла заява вх.№109124/23, в якій представник відповідача просить відстрочити виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №160/17442/21 від 17.01.2022 року до моменту закінчення воєнного стану в Україні.
В обґрунтування поданої заяви представник відповідача зазначив, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» від № 2698-ІХ від 19.10.2022 року розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України доповнено пунктом 27, який визначає особливості регулювання земельних відносин під час дії воєнного стану.
Так, згідно з підпунктом 5 пункту 27 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється, що унеможливлює виконання вказаного рішення, у зв`язку з чим, представник відповідача звернувся до суду з цією заявою.
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 22 грудня 2023 року, для розгляду заяви визначено суддю Букіну Л.Є.
Розпорядженням керівника апарату суду №853д від 22 грудня 2023 року, у зв`язку з перебуванням судді Букіної Л.Є. у відпустці, призначено повторний автоматизований розподіл заяви про відстрочення виконання рішення суду.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22 грудня 2023 року для розгляду заяви про відстрочення виконання рішення суду визначено суддю Олійника В.М.
Розгляд заяви призначено на 15 годину 00 хвилин 18 січня 2024 року.
Представники сторін в судове засідання не прибули, про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, що підтверджується довідками про доставку електронного листа, які містяться в матеріалах справи.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути заяву в порядку письмового провадження.
Вирішуючи заяву представника відповідача про відстрочення виконання рішення суду, суд виходить з наступного.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року по справі №160/17442/21 позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволено частково та вирішено:
Визнання протиправним та скасування рішення Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 29.07.2021 року № 1628-9/VIII.
Зобов`язати Новоолександрівську сільську раду Дніпровського району Дніпропетровської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01.07.2021 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтованою площею 2,00 га. на території Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
17 січня 2022 року на виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року в приміщенні суду позивачеві по справі видано виконавчий лист №160/17442/21.
На підставі пред`явленого позивачем виконавчого листа №160/17442/21 державним виконавцем Слобожанського відділу державної виконавчої служби у Дніпровському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Донцовою Аліною Юріївною відкрито виконавче провадження №68694629.
Відповідно до Указів Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022 на території України введено воєнний стан, який продовжено до тепер.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» №2698-ІХ від 19.10.2022 року розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України доповнено пунктом 27, який визначає особливості регулювання земельних відносин під час дії воєнного стану.
Так, згідно з підпунктом 5 пункту 27 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Відповідно до частин 1-5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Суд погоджується з доводами представника відповідача, що відповідно до положень підпункту 5 пункту 27 розділу X «Перехідних положень» Земельного кодексу України на час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації з землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Однак, з урахуванням положень частини 5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Відтак, зважаючи на те, що після ухвалення рішення суду минуло більше одного року, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для відмови в задоволенні заяви представника відповідача.
Керуючись ст. ст. 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника Новоолександрівської сільської ради про відстрочення виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 грудня 2021 року в справі №160/17442/21 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, до Третього апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М. Олійник
The court decision No. 116455278, Dnipropetrovsk District Administrative Court was adopted on 18.01.2024. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 160/17442/21. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: