Court ruling № 11638199, 30.09.2010, Kyiv Administrative Court of Appeal

Approval Date
30.09.2010
Case No.
2а-2268/10/0270
Document №
11638199
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2268/10/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Альчук М.П.

Суддя-доповідач: Костюк Л.О.

У Х В А Л А

Іменем України

"30" вересня 2010 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Костюк Л.О.;

суддів:Шостака О.О., Троян Н.М.;

при секретарі:Бундукову С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

В червні 2010 року позивач Вінницьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, в якій просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро», 22451, с. Кіровка, Калинівський район, Вінницька область (код ЄДРПОУ 34272202, банківські реквізити: р/р: 2600665864, «Райффайзен банк Аваль», МФО 380805) на користь Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (одержувач: Держбюджет Калинівський район, р/р 31210230700222, код ЄДРПОУ 34701007, банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015, символ звітності 230, код бюджетної класифікації 50070000, призначення платежу: «платежі до Фонду соціального захисту інвалідів за 2009 рік») адміністративно-господарські санкції в розмірі 12760,42 грн., пеню в розмірі 183,84 грн. (а.с. 2-3).

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року адміністративний позов задоволено, а саме: стягнено з Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»(22451, с. Кіровка, Калинівський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 34272202, р/р: 2600665864, «Райффайзен банк Аваль», МФО 380805) на користь Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (Держбюджет Калинівський район, р/р 31210230700222, код ЄДРПОУ 34701007, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015, символ звітності 230, код бюджетної класифікації 50070000) адміністративно-господарські санкції в сумі 12760 грн. 42 коп. та 183 грн. 84 коп. пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році (а.с. 34-36).

Не погоджуючись з прийнятим по справі судовим рішенням, представник відповідача по справі ТОВ «Турбів-Агро» подав заяву про апеляційне оскарження постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року у справі № 2-а-2268/10/0270 (а.с. 37) та апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року у справі № 2-а-2268/10/0270 за позовом Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з ТОВ «Турбів-Агро»адміністративно-господарських санкцій в сумі 12760, 42 грн. та пені 183,84 грн. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів залишити без задоволення, обґрунтовуючи це тим, що судом першої інстанції не повністю та не обєктивно досліджені обставини справи, постанова суду винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню (а.с. 39-41).

Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги, та, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»було подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік за формою 10-ПІ. Згідно даного звіту на підприємстві протягом 2009 року середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 48 осіб, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»- 2 особи, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність становить 1 особа (а.с. 4).

Таким чином, невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить одне робоче місце.

А відповідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якою передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Виходячи з того, що річний фонд оплати праці штатних працівників за 2009 рік складає 612,5 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника 12 760,33 грн., тому відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» сума коштів адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 12 760,33 грн. (а.с. 4).

Так як на момент звернення позивача до суду з вимогою про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені з відповідача, суми адміністративно-господарських санкцій до Державного бюджету сплачені не були, то відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 року та Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року Вінницьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів нарахувало пеню у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки НБУ за кожний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Розмір пені на день подання позовної заяви склав 183,84 грн.

Тому до стягнення підлягає сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 12760, 42 грн. + пеня в сумі 183,84 грн. (а.с. 8).

Задовольняючи позовні вимоги позивача, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем не виконані вимоги Постанови Кабінеті Міністрів України № 70 від 31.01.2007 р. «Про реалізацію статей 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо подання інформації про занятість і працевлаштування інвалідів, що підтверджується листом Калинівського районного центру зайнятості від 14.05.10 р. № 06-23/592 (а.с. 6).

Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому? числі призначених для працев?лаштування інвалідів, та про п?рацівників, які працюють непо?вний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв?'язку з простоєм виробництва з? не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх п?рийнятих працівників у поряд?ку, встановленому законодавс?твом. Несвоєчасна реєстрація? або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Відповідачем зазначені вимоги були виконані не в повному обсязі, оскільки відповідач подавав звіти про наявність вакацій не кожного місяця, як це передбачено чинним законодавством.

Частиною 3 пункту 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70, передбачено, що інформація про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Відповідно до інструкції щодо заповнення форм звітності № 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики від 19.05.2005 року № 420, підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форм власності та господарювання повинні за наявності вакансій у повному обсязі подавати інформацію про наявність вільних робочих місць (вакансій).

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до поданого відповідачем річного звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік (Форма № 10-ПІ), затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 року № 42, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 48 осіб, з них: середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність становить 1 особа; кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»становить 1 особа, фонд оплати праці штатних працівників складає 612,5 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника складає 12760,33 грн. (а.с. 4).

Отже, Товариство з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»в 2009 році наполовину виконав норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», за що позивач відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 року та Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року правомірно застосував до відповідача адміністративно-господарські санкції в сумі 12760,42 грн. та на день подання позовної заяви нарахував пеню в сумі 183,84 грн. (а.с. а.с. 2-3, 8).

Отже, враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду погоджується з висновком суду першої інстанції, який відповідно до матеріалів даної справи встановив правомірність застосування позивачем адміністративно-господарських санкцій та нарахування пені до відповідача за невиконання останнім нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2009 році.

В звязку з цим, колегія суддів приходить до висновку, що наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.

Отже, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Зважаючи на те, що Вінницький окружний адміністративний суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд, -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Турбів-Агро»залишити без задоволення, постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 17 червня 2010 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 05 жовтня 2010 року.

Головуючий суддяЛ.О. Костюк

Судді:О.О. Шостак

Н.М. Троян

Ухвалу виготовлено в повному обсязі: 04.10.10.