ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-2693/10/1970
"25" серпня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі судді БабюкаП.М. при секретарі Михайловській Н.В.
за участю:
представника позивача Муратової С.Д.;
відповідач не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі справу за позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю “Тернополіс” про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
В С Т А Н О В И В:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( надалі позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до до Товариства з обмеженою відповідальністю “Тернополіс” (надалі відповідач) про стягнення 11964,29 грн. адміністративно - господарських санкцій та 376,95 грн. пені., оскільки відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарських санкцій, які він повинен був сплатити до 15.04.2010 року.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав і просив його задовольнити, мотивуючи тим, що відповідачем не дотримано нормативу робочих місць, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні.
Представник відповідача повторно в судове засідання не зявився, хоча про день, час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином. Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому, можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже, підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 р. № 875 ХІІ ( надалі Закон 875-ХІІ) встановлено, що для підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності працюючих.
При цьому, згідно зі ст. 20 Закону 875-ХІІ, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної зарплати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце не зайняте інвалідом.
Як слідує із матеріалів справи, а саме звіту відповідача форма № 10-ПІ перед Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів: середньооблікова кількість штатних працівників у відповідача за 2009 рік становить 56 осіб. Середньорічна зарплата працівника складає 11964,29 грн.
Кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів, які повинні працювати згідно із 4% нормативом становить 2 особи, проте, відповідачем не дотримано вказаного нормативу (працевлаштовано лише 1 особу), що і відображено у поданому ним Звіті.
Таким чином, відповідач до 15.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно - господарські санкції в розмірі 11964,29 грн. (за 1 робоче місце не зайняте інвалідом), що ним не було зроблено.
Відповідно до Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб подаються в центри зайнятості звіти про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів.
Згідно із Інструкцією щодо заповнення форми звітності N 3-ПН “Звіт про наявність вакансій”, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 року № 420 підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форми власності та господарювання повинні за наявності вакансій у повному обсязі подавати інформацію про наявність вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.
Відповідно до довідки Козівського районного центру зайнятості від 24 липня 2010 рок № 396 відповаідачем у 2009 році не подавалися звіти Ф-3-ПН про наявність вакансій для інвалідів.
Обовязок державних органів щодо працевлаштування інвалідів виникає після виконання підприємствами обовязку щодо створення робочих місць і надання, передбаченої законодавством про соціальну захищеність інвалідів, інформації про наявність вільних робочих місць та вакантних посад, на яких може використовуватися праця інвалідів. При відсутності такої інформації, органи, визначені статтею 18 Закону 875-ХІІ не можуть скористатися своїми правами.
Відповідно до ч.2 ст. 20 Закону 875-ХІІ, порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.
Згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року, пеня обчислюється виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк.
Судом встановлено, що відповідач порушив терміни сплати адміністративно - господарських санкцій на 105 днів, а тому повинен сплатити пеню в розмірі 376,95 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 128, 160-163 КАС України, ст.ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Тернополіс” на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 11964 (одинадцять тисяч девятсот шістдесят чотири) грн. 29 коп. адміністративно господарських санкцій та 376 (триста сімдесят шість) гривень 95 коп. пені на р/р 31213230700282, ГУДКУ в Тернопільській області, 50070000, МФО 838012, код одержувача 23588148.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст.ст.185-187 КАС України.
Головуючий суддяБаб'юк П.М.
копія вірна
СуддяБаб'юк П.М.
The court decision No. 11636734, Ternopil District Administrative Court was adopted on 25.08.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 2-а-2693/10/1970. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: