Справа № 2а-4524/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого суддіТкаченко О.Є.,
за участю секретаряМаруфенко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу,-
В С Т А Н О В И В :
30 серпня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області (далі РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернігівській області) звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1.) про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. за продаж пива особі, яка не досягла 18 років. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» 481/95-ВР від 19грудня 1995 року до відповідача застосовано штрафні санкції за продаж пива особі, яка не досягла 18 років в розмірі 6800,00 грн. Станом на 13 серпня 2010 року штраф відповідачем не сплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав та проти задоволення позовних вимог заперечував.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Судом встановлено, що 07 травня 2010 року працівниками Варвинського РВ УМВС України в Чернігівській області в магазині «Валентина», що розташований за адресою: АДРЕСА_1, який належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, встановлено факт продажу пива особі, яка не досягла 18 років.
07 травня 2010 року складено адміністративний протокол серії ЧН № 051854 про адміністративне правопорушення відносно продавця магазина «Валентина» ОСОБА_2 (а.с. 7).
За розглядом матеріалів правоохоронних органів на підставі підпункту 4 пункту «б» частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування» 01червня2010року адміністративною комісією при виконкомі Озерянської сільської ради винесено постанову, відповідно до якої на громадянку ОСОБА_3 накладено штраф в розмірі 510,00 грн. (а.с.11).
ОСОБА_2 відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення сплатила штраф в повному обсязі (510,00 грн.), що підтверджується квитанцією Ощадбанку (а.с.12).
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначається Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (Далі-Порядок № 790).
Відповідно до пункту 5 Порядку № 790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до абзацу 8 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вимог 15-3 цього Закону застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі6800 грн.
За розглядом вищевказаних матеріалів РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернігівській області прийняте рішення № 250567/05/32/133 від 07 липня 2010 року про застосування до відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. на підставі абзацу 8 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (а.с. 13).
Дане рішення було направлено фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 рекомендованим листом та отримано нею 13 липня 2010 року, що підтверджується зворотнім повідомленням з відміткою про вручення (а.с. 14).
Згідно пункту 13 Порядку № 790 рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та пункту 10 Порядку № 790 у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Вищевказане рішення в апеляційному чи судовому порядку не оскаржено та станом на 13серпня 2010 року штраф в розмірі 6800 грн. відповідачем не сплачений.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі .
Керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп. на р/р31113106700085, отримувач: Державний бюджет Варвинського району, код 22814163, Банк: ГУДК в Чернігівській області, МФО853592.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ткаченко О.Є.
The court decision No. 11618215, Chernihiv District Administrative Court was adopted on 29.09.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key information quickly.
This decision relates to case No. 2а-4524/10/2570. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: