ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" вересня 2010 р.
11 год.21 хв.Справа № 2-а-738/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Бабкіній О.В., за участю представника позивача Палканової-Відершпан В.В., вдіповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів,
встановив:
Херсонський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач), в якому просить стягнути з відповідача 718,22 грн. В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач з 27.11.07 року перебував на обліку у Херсонському міському центрі зайнятості та йому надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю з 27.11.07 року по 21.11.08 року. За результатами перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" акт № 446/р-2 від 10.04.2009р, встановлено, що відповідач в період перебування на обліку у Херсонському міському центрі зайнятості як безробітний виконував роботи за договором цивільно-правового характеру в 4 кварталі 2007 року та в 1-2 кварталі 2008 року. У звязку з чим відшкодуванню підлягає сума отриманої допомоги в періоди виконання тимчасової роботи безробітним, яка складає 718,22 грн.
Представник позивача в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з викладених в позові підстав.
Відповідач проти позову заперечував, пояснивши, що виконував роботи по договорам цивільно-правового характеру на протязі 10 робочих днів, просив стягнути заборгованість за вказаний період, на підставі викладеного просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: відповідно до Положення про Херсонський міський центр зайнятості, затвердженого директором обласного центру зайнятості від 28.08.2007 року, Херсонський міський центр зайнятості є місцевим органом виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що у Херсонському міському центрі зайнятості з 20.11.07 року, перебував на обліку гр. ОСОБА_2, на підставі наказу № НТ071127 від 27.11.07 року Херсонським міським центром зайнятості йому було надано статус безробітного та призначено і розпочато виплату допомоги по безробіттю. Згідно наказу Херсонського міського центру зайнятості від 21.11.08 року № НТ081121 гр. ОСОБА_2, знято з обліку і виплата допомоги по безробіттю припинена, у звязку з поданням відповідачем письмової заяви про відмову від послуг служби зайнятості.
Відповідно до акта перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 446/р-2 від 10.04.09р., листа відповіді ГБК "Залізничник" № 12 від 08.04.09р., наданих копій трудової угоди № 2 від 24.02.08р., акту про виконання та прийняття робіт від 24.03.08р.,трудової угоди № 3 від 02.04.08р., акту про виконання та прийняття робіт від 10.04.08р., трудової угоди № 4 від 25.10.07р., акту про виконання та прийняття робіт від 25.10.07р., трудової угоди №5 від 12.11.07р., акту про виконання та прийняття робіт №5 від 12.11.07р., трудової угоди №8 від 14.12.07р., акту про виконання та прийняття робіт№8 від 23.12.07р., а також наданих копій податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку і сум утриманого з них податку ГБК "Залізничник" за 4 квартал 2007 року та 1-2 квартал 2008 року, встановлено, що ОСОБА_2, виконував роботи за договором цивільно-правового характеру в 4 кварталі 2007 року та 1-2 кварталі 2008 року та водночас перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітний.
23.09.09 року директором Херсонського міського центру зайнятості прийнято наказ № 761, щодо вжиття заходів по стягненню з відповідача незаконно одержаного матеріального забезпечення-допомоги по безробіттю за періоди з 14.12.07 по 23.12.07 роки, з 24.02.08 по 24.03.08 роки та з 02.04.08 по 10.04.08 роки в сумі 718,22 грн. Листом від 19.10.09р. за № 11-11/3762 Херсонським міським центром зайнятості було запропоновано відповідачу добровільно повернути кошти, даний лист відповідач отримав 22.10.09р., але на день розгляду справ суму боргу у добровільному порядку не сплатив.
Згідно п. 20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних» затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України № 219 від 14.02.2007 року, зняття з обліку громадян, зареєстрованих державною службою зайнятості як таких, що шукають роботу, і безробітних відбувається з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час одержання допомоги по безробіттю.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», зайнятість - це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Статтею 2 цього ж Закону встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
У п.1 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідач перебуваючи на обліку в центрі зайнятості порушив вимоги ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - не надав до центру зайнятості відомості про укладання цивільно-правових договорів, щодо виконання тимчасової роботи. Згідно з п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до 5.4. "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 р. за № 915/5136, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі: приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (у тому числі за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю - на строк не менше кількості календарних днів тимчасової роботи.
Відповідач був попереджений, що в разі отримання допомоги по безробіттю незаконним шляхом (отримання заробітку, доходу, пенсії, проходження очного курсу навчання в навчальному закладу; приховування факту працевлаштування та в інших випадках) і відмови від добровільного повернення службі зайнятості суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю цю суму буде стягнено в судовому порядку.
Згідно ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надав, суд встановив, що заборгованість ОСОБА_2 перед Херсонським міським центром зайнятості складає 718,22 грн.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, (73000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Херсонського міського центру зайнятості (73027, м. Херсон, вул. Р.Люксембург 7-а, р/р 37173001004936, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код 35219574) 718 (сімсот вісімнадцять) грн. 22 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 10 вересня 2010 р.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 6.14
The court decision No. 11350310, Kherson District Administrative Court was adopted on 08.09.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find key data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 738/10/2170. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: