Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
06.03.2023 м. КиївСправа № 907/1053/22
За позовом: СЛУЖБИ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ;
до: приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ПЕРША";
про: стягнення 10.926,00 грн.
В С Т А Н О В И В :
СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ звернулася до господарського суду Закарпатської області із позовом до приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ПЕРША" про стягнення 10.926,00 грн.
Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 24.01.2023 № 907/1053/22 вказану позовну заяву передано на розгляд до господарського суду м. Києва з підстав місцезнаходження відповідача у м. Києві.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 21.02.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 907/1053/22 та вирішено розгляд справи здійснювати в порядку (за правилами) спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, оскільки вказана справа є справою незначної складності та визнана судом малозначною.
Пунктом 3 резолютивної частини ухвали від 21.02.2023 № 907/1053/22 судом встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали.
Приписами частини 8 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвала господарського суду м. Києва від 21.02.2023 № 907/1053/22 отримана відповідачем 28.02.2023, що підтверджується штрихкодовим ідентифікатором (0105493211290).
Відтак, останній день строку для подання відповідачем відзиву на позов є 15.03.2023.
Відповідач звернувся до господарського суду з клопотанням про продовження строку на подання відзиву на позов, яке мотивоване неотриманням відповідачем копії позовної заяви із доданими документами.
Приписами частини 2 статті 119 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Проте, подане відповідачем клопотання про продовження строку на подання відзиву на позов є необгрунтованим та задоволенню не підлягає, оскільки:
- перевірка поданого до суду позову, зокрема, на дотримання вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, здійснена судом при вирішенні питання про відкриття провадження у справі;
- в матеріалах справи наявний опис вкладення до поштового відправлення, який підтверджує направлення на адресу місцезнаходження відповідача копії позовної заяви та документів доданих до неї;
- направлення господарськими судами на адресу місцезнаходження відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів процесуальним законом не передбачено.
Таким чином, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання відповідача про продовження строку на подання відзиву на позов, оскільки відповідачем не подано до суду доказів, які надали б суду можливість задовольнити таке клопотання та продовжити такий процесуальний строк.
Положеннями частини 7 статті 119 Господарського процесуального кодексу України визначено, що про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
Керуючись ч. 2 ст. 119, ч. 7 ст. 119, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання приватного акціонерного товариства "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ПЕРША" про продовження строку на подання відзиву на позов - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст.ст. 255, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Cуддя Сергій Балац
The court decision No. 109394012, Commercial Court of Kyiv was adopted on 06.03.2023. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 907/1053/22. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: