Court ruling № 108320656, 09.01.2023, Commercial Court of Kyiv

Approval Date
09.01.2023
Case No.
910/8718/22
Document №
108320656
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

09.01.2023Справа № 910/8718/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши заяву Моторного (транспортного) страхового бюро України від 28 грудня 2022 року № 940/21/ІНС.ЛОУ про ухвалення додаткового рішення в справі № 910/21392/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркс.Капітал" до Моторного (транспортного) страхового бюро України про стягнення 11 204,07 грн,

без виклику представників сторін (без проведення судового засідання),

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Маркс.Капітал" (далі - Товариство) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Моторного (транспортного) страхового бюро України (далі - Бюро) 11 204,07 грн пені.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12 вересня 2022 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.

22 вересня 2022 року через загальний відділ діловодства суду позивач на виконання вимог вказаної ухвали подав документи для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27 вересня 2022 року вищенаведену позовну заяву Товариства прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/8718/22 та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення/виклику представників сторін (без проведення судового засідання).

24 жовтня 2022 року на адресу суду від МТСБУ надійшла заява від 20 жовтня 2022 року № 940/21 про зупинення провадження у даній справі до закінчення касаційного перегляду справ: № 910/16820/21, № 910/16713/21, № 910/16199/21 та № 910/20281/21, - у подібних правовідносинах, на підставі пункту 7 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України). Ухвалою Господарського суду міста Києва від 9 листопада 2022 року відмовлено у задоволенні вказаної заяви. Водночас даною ухвалою суд з власної ініціативи вирішив проводити розгляд цієї справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 24 листопада 2022 року.

У судове засідання 24 листопада 2022 року сторони явку своїх уповноважених представників не забезпечили, у зв`язку з чим ухвалою Господарського суду міста Києва від вказаної дати розгляд справи відкладено на 8 грудня 2022 року.

8 грудня 2022 року на адресу суду від МТСБУ надійшла заява від 7 грудня 2022 року № 940/21 про зупинення провадження у цій справі до закінчення касаційного перегляду справи № 910/16820/21.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 8 грудня 2022 року відмовлено в задоволенні вказаної заяви та в зв`язку з повторною неявкою сторін відкладено розгляд справи на 22 грудня 2022 року.

12 грудня 2022 року через систему "Електронний суд" позивач подав клопотання про розгляд справи без участі його представника. У своєму клопотанні Товариство вказало, що підтримує позовні вимоги в повному обсязі.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 22 грудня 2022 року в задоволенні позову відмовлено.

2 січня 2022 року через загальний відділ канцелярії суду надійшла заява Бюро від 28 грудня 2022 року № 940/21/ІНС.ЛОУ, в якій останнє просило суд поновити строк для подачі вказаної заяви та стягнути з відповідача 2 000,00 грн понесених витрат на правничу допомогу.

До вказаної заяви представником відповідача було надано копії: договору про надання послуг у сфері права від 12 жовтня 2021 року № 4.1/12-10/2021, додаткової угоди від 28 грудня 2021 року та додаткової угоди від 8 вересня 2022 року № 802.

Відповідно до частин 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) відповідач повинен подати докази разом з поданням відзиву. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї (частина 8 статті 80 ГПК України).

Судом встановлено, що вищенаведені документи не були подані відповідачем разом з відзивом та заявами про зупинення провадження в справі.

Згідно з приписами пункту 3 частини 1 статті 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

За частиною 8 статті 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Оскільки у процедурі спрощеного провадження стадія судових дебатів відсутня, то вимога частини 8 статті 129 ГПК України про подання доказів щодо розміру понесених судових витрат до закінчення судових дебатів не може розповсюджуватись на сторін у справі, яка розглядається у спрощеному провадженні.

Водночас у даному випадку до правовідносин сторін підлягає застосуванню інша вимога частини 8 статті 129 ГПК України про подання доказів щодо розміру понесених судових витрат протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 6 жовтня 2020 року в справі № 922/376/20.

З матеріалів справи вбачається, що повний текст рішення у цій справі було складено та підписано 22 грудня 2022 року. Відтак, останнім днем для подачі доказів щодо розподілу понесених судових витрат було 27 грудня 2022 року.

Проте із вказаною заявою Бюро звернулося до суду лише 28 грудня 2022 року, тобто з пропуском встановленого п`ятиденного строку, передбаченого частиною 8 статті 128 ГПК України.

У своїй заяві від 28 грудня 2022 року № 940/21/ІНС.ЛОУ відповідач просив суд поновити строк для її подачі.

Згідно зі статтею 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Разом із тим, у своїй заяві відповідач не навів жодних поважних причин пропуску вказаного процесуального строку.

У своїй заяві Бюро зазначило, що дізналося про рішення в цій справі з моменту його оприлюднення в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Проте відповідач не вказав конкретної дати ознайомлення з цим рішенням.

Крім того, суд зазначає, що розгляд даної справи відбувався в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Проте у судове засідання 22 грудня 2022 року Бюро явку свого уповноваженого представника не забезпечило, хоча про дату, час і місце розгляду справи було повідомлене належним чином та у встановленому законом порядку, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення ухвали суду від 8 грудня 2022 року.

Враховуючи викладене, клопотання відповідача про поновлення процесуального строку для подачі заяви про стягнення з позивача витрат на правову допомогу є необґрунтованим, у зв`язку з чим не підлягає задоволенню.

Згідно з частиною 8 статті 129 ГПК України, у разі неподання протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду доказів, які підтверджують розмір понесених судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, відповідна заява залишається без розгляду.

Враховуючи вищенаведені обставини, беручи до уваги, те що докази на підтвердження понесених судових витрат подані відповідачем з пропуском встановленого законом строку, і останній не навів жодних поважних причин пропуску строку для їх подачі, тому суд дійшов висновку про залишення без розгляду відповідної заяви відповідача про стягнення з позивача витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись статтями 80, 118, 129, 233-234, 244 ГПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву Моторного (транспортного) страхового бюро України від 28 грудня 2022 року № 940/21/ІНС.ЛОУ залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.

Дата підписання: 9 січня 2023 року.

СуддяЄ.В. Павленко

Часті запитання

Який тип судового документу № 108320656 ?

Документ № 108320656 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 108320656 ?

Дата ухвалення - 09.01.2023

Яка форма судочинства по судовому документу № 108320656 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 108320656 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Data about the court decision No. 108320656, Commercial Court of Kyiv

The court decision No. 108320656, Commercial Court of Kyiv was adopted on 09.01.2023. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important data easily.

The court decision No. 108320656 refers to case No. 910/8718/22

This decision relates to case No. 910/8718/22. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment:


Our platform allows searching by various criteria, such as region or court name. In addition, detailed customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for data. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 108320655
Next document : 108320657