2-a-3219/09/2270/02
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2009 року Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого - судді Боровицького О. А.
при секретарі Лоборчук Л. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "А-95" до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Хмельницької області про визнання незаконними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 та №0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "А-95" (надалі ТОВ "А-95") звернулося в суд з позовом до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Хмельницької області про визнання протиправними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 та №0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715. Позовні вимоги вмотивовані тим, що 07.10.2008 року відповідачем прийнято відносно ТОВ "А-95" рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., підставою для прийняття вказаного рішення відповідно до його змісту є акт про результати перевірки ТОВ "А-95" №0705/22/10/23/33709867/0276 від 17.09.2008 року. 07.10.2008 року відповідачем прийнято відносно ТОВ "А-95" рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007292303/0/8520 на суму 340 грн., підставою для прийняття вказаного рішення відповідно до його змісту є акт про результати перевірки ТОВ "А-95п №0093/22/08/23/33709867/0277 від 20.09.2008 року. 13.10.2008 року відповідачем прийнято відносно ТОВ "А-95" рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.10.2008 року №0007582303/0/8715 на суму 595 грн., підставою для прийняття вказаного рішення відповідно до його змісту є акт про результати перевірки ТОВ "А-95" №0736/22/10/23/33709867 від 29.09.2008 року.
Позивач вважає, що відповідачем протиправно прийнято вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, оскільки відомості викладені в актах перевірки не відповідають дійсним обставинам справи, суперечать вимогам ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
На підставі вищенаведеного, позивач просить суд протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 на суму 595 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини на які посилається у позовній заяві, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, подав суду письмові заперечення та пояснив, що працівниками Красилівської та Ізяславської МДГО проводились перевірки суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", з питань дотримання вимог Законів України від 01.06.2000 року №1776-111 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Проведеними перевірками встановлено порушення вимог ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за результатами розгляду матеріалів перевірок ДТП у М.Хмельницькому прийнято оскаржувані рішення про
застосування штрафних (фінансових) санкцій. Рішення від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 та №0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № ООО7582303/0/8715 відповідачем прийнято правомірно та у відповідності до законодавства України.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
17 вересня 2008 року працівниками Красилівської МДГП проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №30" за адресою Красилівський район автодорога Хмельницький-Красилів-Теофіполь з питань дотримання вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За наслідками перевірки складено акт №0705/22/10/23/33709867/0276 від 17.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами розгляду акта перевірки , ЩП у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн.
29 вересня 2008 року працівниками Красилівської МДГП проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №31" за адресою Красилівський район с Щиборівка з питань дотримання вимог Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". За наслідками перевірки складено акт №0736722/10/23/33709867 від 29.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами розгляду акта перевірки ДНІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.10.2008 року №0007582303/0/8715 на суму 595 грн.
20 вересня 2008 року працівниками Ізяславської МДГП проведено перевірку суб'єкта господарської діяльності ТОВ "А-95", а саме "АЗС №32" за адресою Ізяславський район с Білеве з питань дотримання вимог Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". За наслідками перевірки складено акт №№0093/22/08/23/33709867/0277 від 20.09.2008 року, відповідно до змісту акту перевірки, встановлено порушення позивачем вимог п. 9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами розгляду акта перевірки ДНІ у м. Хмельницькому прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно вимог п. 9, 10, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно з ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем при прийняття спірних повідомлень рішень не враховано особливості роботи АЗС позивача, в тому числі їх цілодобову роботу, на АЗС позивача щоденно друкуються фіскальні звітні чеки, один раз на добу, у момент завершення робочої зміни, що підтверджусться саме роздрукованими фіскальними звітними чеками.
Судом встановлено, що висновки викладені в актах перевірки, що до не зберігання позивачем контрольних касових стрічок протягом встановленого трьох річного строку не відповідають дійсним обставинам справи, спростовується оглянутими в судовому засіданні контрольними касовими стрічками за період визначений представником відповідача, під час проведення перевірки перевіряючими не було встановлено прийнято до уваги твердження позивача про зберігання вказаних стрічок у іншому місті, а не на АЗС яка перевіряється.
Відповідно до роздруківки режиму попереднього програмування доданого відповідачем до актів перевірки суд вважає, що позивачем в повній мірі застосовується режим попереднього програмування товару по найменуванню і ціні, а отже висновки про не використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості позивачем є такими, що не відповідають дійсним обставинам справи.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає що висновки відповідача про порушення позивачем вимог п. 9, 10, 11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", є помилковими та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 на суму 595 грн. до ТОВ "А-95" є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.
Керуючись Законами України "Про державну податкову службу в Україні", "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст.ст. 7, 8, 9, 11, 71, 86, 99, 158, 159, 161, 162, 163, 167 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю "А-95" до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Хмельницької області про визнання протиправним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 та №0007292303/0/8520, від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.10.2008 року №0007282303/0/8519 на суму 595 грн., від 07.10.2008 року №0007292303/0/8520 на суму 340 грн., від 13.10.2008 року № 0007582303/0/8715 на суму 595 грн.
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі 13 травня 2009 року.
The court decision No. 10596331, Khmelnytskyi District Administrative Court was adopted on 06.05.2009. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary information quickly.
This decision relates to case No. 2-а-3219/09/2270/02. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: