Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/20811/21
Провадження № 2-а/161/32/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2022 року Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Кихтюка Р.М.,
секретаря Демчук Т.В.,
з участю відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до поліцейського Луцького РУП ГУНП у Волинській області Левашова Василя Олеговича, ГУНП у Волинській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідачів про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Свій позов обґрунтовує тим, що постановою від 10.05.2021 року його було визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 126 КупАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 20400 грн. за керування 10.05.2021 року транспортним засобом в с.Верхівка Луцького району, будучи позбавленим цього права.
Вказує, що про оскаржувану постанову дізнався лише під час судового зсідання 04.11.2021 року, яка винесена без нього, так як він не брав участі у вказаних подіях. Викладені обставини не відповідають фактичним обставинам справи, доказів порушення ним Правил дорожнього руху не представлено.
Вважає, що вказана постанова винесена незаконно, при відсутності події та складу правопорушення, при відсутності доказів вчинення правопорушення і його незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності.
У зв`язку з чим просив суд визнати протиправною та скасувати оскаржувану постанову.
Позивач в судове засідання не з`явився, його представник подав клопотання про слухання справи у його відсутності. Заявлені вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив, суду пояснив, що оскаржувана постанова винесена у відповідності до вимог чинного законодавства. Просив в позові відмовити.
Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно вимог частини 1 статті 2КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 статті 77КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст.222КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, частини перша, друга і третя статті 122 КАС України.Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
У відповідності до п. 4 розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2016 р. № 1395 (далі - Інструкція) у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу.
Згідно з п. 2 розділу ІІІ Інструкції, постанова у справі про адміністративні правопорушення, передбачене ст. 122 КУпАП, виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення. Поліцейський оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, поліцейський виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення (п. 1 розділу IV Інструкції).
Таким чином, працівники підрозділів Національної поліції мають право виносити постанови у справах про адміністративні правопорушення з порушення Правил дорожньогоруху (ст. 122 КУпАП) на місці вчинення такого правопорушення.
А відтак доводи позивача в цій частині не заслуговують на увагу.
Відповідно до ч. 5 ст.14Закону України«Про дорожнійрух» та п. 1.3 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КабінетуМіністрів Українивід 10.10.2001року №1306 (надалі - ПДР України) учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Як вбачається із оскаржуваної постанови про адміністративне правопорушення від 10.05.2021 року, ОСОБА_2 керував 10.05.2021 року транспортним засобом в с.Верхівка Луцького району, будучи позбавленим цього права (а.с.7).
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 252 КУпАП України встановлено, що орган(посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Отже, надані відповідачем докази та пояснення підтверджують порушення водієм Правил дорожнього руху та спростовують зазначені позивачем в позовній заяві обставини.
При цьому, як слідує з копії оскаржуваної постанови, позивач був на місці скоєння правопорушення та відмовився від отримання її копії.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Отже, за таких обставин суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.
На підставі ст.ст. 126 ч. 4, 251, 280, 288, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст.ст. 10 - 11, 70 - 77, 159 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_2 до поліцейського Луцького РУП ГУНП у Волинській області Левашова Василя Олеговича, ГУНП у Волинській області про скасування постанови від 10.05.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.126 ч.4 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн. відмовити.
Згідно зі статтями255,286,293,295 КАС Українирішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайоннийсуд Волинської області.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Повний текст судового рішення складений 10.06.2022 року.
Суддя Луцькогоміськрайонного суду Р.М. Кихтюк
The court decision No. 104875680, Lutsk City and District Court of Volyn Oblast was adopted on 10.06.2022. The procedural form is Administrative, and the decision form is Decision. On this page, you will find essential information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 161/20811/21. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: