Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 396/1555/21
Провадження № 3/396/8/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.04.2022 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Русіна Алла Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Новоукраїнського РВП ГУНП України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , непрацюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ :
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 056276 від 10.11.2021 року відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 130 КУпАП України, вбачається, що ОСОБА_1 10.11.2021 року о 16:25 год. в с. Рівне по вул. Центральна, керував транспортним засобом МТЗ-80Л д.н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп"яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу, із застосуванням газоаналізатора приладу Драгер, тест № 1938 від 10.11.2021 р., з результатом огляду 0,83% проміле, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовомузасіданні вину в інкримінованому правопорушенні не визнав в повному обсязі. Пояснив, що керував трактором, але той зламався, він викликав товариша ОСОБА_2 , і той відбуксирував його на тракторну бригаду для ремонту. Після чого, вказав, що в той день, пока чекав запчастини до трактора він випив, оскільки був в пригніченому стані та мав працювати в полі на тракторі до ранку. Однак, вподальшому більше не керував транспортним засобом.
Представник ОСОБА_1 ,адвокат ЄльніковаН.О.під часрозгляду справиобставини викладенів протоліне визнала, факт керування транспортним засобом МТЗ-80Л д.н.з. НОМЕР_2 , 10.11.2021 року в в с. Рівне по вул. Центральна, ОСОБА_3 в стані алкогольного сп`яніння заперечила, пояснивши, що того дня ОСОБА_1 дійсно вживав алкогольні напої, але не керував транспортним засобом, оскільки той перебував у несправному стані, жодних доказів про те, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом 10.11.2021 року матеріали адміністративної справи не містять. Просила закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Свідок ОСОБА_2 , в судовому засіданні пояснив, що йому зателефонував знайомий ОСОБА_1 з проханням допомогти відбуксирувати трактор, який зламався. Він близько 13-14 год. під`їхав на місце та побачив, що двигун трактора працює, але транспортний засіб не рухався, намагалися його полагодити, але при огляді виявили, що заклинив передній міст у звязку з чим транспортний засіб не рухається. В подальшому зламаний трактор відбуксирували трактором ОСОБА_2 для подальшого ремонту.
Свідок ОСОБА_4 , в судовому засіданні пояснив, що йому зателефонував сусід ОСОБА_1 з проханням допомогти привезти запчастини до зламаного трактора, вони разом з ОСОБА_1 поїхали цого автомобілем по запчастини та трішки випили, після чого він привіз ОСОБА_1 , а сам поїхав.
Відповідно до оглянутого в судовому засіданні відеозаписів працівник поліції підходе до транспортного засобу МТЗ-80Л д.н.з. НОМЕР_2 , який знаходиться на узбіччі дороги з увімкненим двигуном, пропонує водієві, що перебуває в кабіні даного трактора, надати документи та страховий поліс. Працівник поліції повідомив водія, що причина зупинки перевірка документів, проводиться в межах операції «Урожай». Під час перевірки документів, поліцейським ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на визначення стану сп`яніння за допомогою приладу Драгер, або проїхати до медичного закладу. ОСОБА_1 погодився, продув прилад «Драгер», результатсклав 0,83% проміле, з результатом огляду останній не погодився, про що зазначив під час складання протоколу. Після чого працівником поліції було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`янінні в медичному закладі, від якого останній відмовився. При цьому, ОСОБА_1 жодним чином не заперечував факт керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, більш того, в розмові з поліцейським ОСОБА_1 повідомив, що він випив сто грам з товаришем, оскільки їде на цілу ніч працювати в поле. ОСОБА_1 намагався уникнути відповідальності та прохав поліцейського не складати протокол. В подальшому працівником поліції було роз`яснено ОСОБА_1 права та обов`язки, а також складено протокол про адміністративне правопорушення. Після складання протоколу ОСОБА_1 було ознайомлено зі змістом даного протоколу про, що останній поставив свій підпис, зробивши відмітку про свою незгоду з результатами огляду на визначення стану сп`яніння приладом "Драгер".
Від допиту ОСОБА_5 інспектора СРПП Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції, ОСОБА_1 відмовився.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280КУпАП, суд зобов`язаний повно та всебічно з`ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
Вина ОСОБА_1 в порушенні Правил дорожньогоруху встановлена матеріалами адміністративної справи.
Відповідно до ч.1 ст.130КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян..
Диспозицією частини першоїстатті 130 КУпАПвстановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено уст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015№ 1452/735 (надалі - Інструкція).
Відповідно до порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду:
- огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
-у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
- огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.
- огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
На підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення 10.11.2021 року, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП, працівниками поліції до суду надано протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 056276 від 10.11.2021 року. Письмові пояснення свідка ОСОБА_2 відповідно до яких, ОСОБА_1 під час проходження огляду на стан сп`яніння, продуття приладу "Драгер" на табло висвітився показник 0,83% проміле. Диск з відеозаписом з місця події.
Доводи ОСОБА_1 про те, що він не керував транспортним засобом спростовуються матеріалами справи. Так з відеозапису переглянутому в судовому засіданні вбачається, що ОСОБА_1 не заперечує факт керування транспортним засобом в станні алкогольного сп`яніння, більш того повідомляє поліцейському, що вживав алкоголь, оскільки має працювати в полі на тракторі цілу ніч. Крім того, під час перевірки документів ОСОБА_1 , знаходився в кабіні транспортного засобу на місці водія, при цьому двигун трактора був у заведеному стані.
Необхідно зазначити про те, що ОСОБА_1 не оспорює дійсність даних зафіксованих на відеозаписі.
Відповідно до п.1.10 Правил дорожнього руху, водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
Всебічно, повно і об`єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини вчинення правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, відношення останнього до скоєного, суд, вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки, він, керуючи транспортним засобом, порушив Правила дорожнього руху і його вина повністю підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків та самого ОСОБА_1 , відеозаписом.
Відповідно до ч.1 ст.8КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Оскільки за обставинами справи, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, враховуючи суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, особу порушника, ступеня вини, майнового та сімейного стану, відсутності обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, доцільно піддати порушника адміністративному стягненню у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами у передбаченому законом порядку.
Судовий збір, відповідно до ст.40-1 КУпАП, підлягає стягненню з особи, яка вчинила правопорушення на користь держави у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ч. 1 ст. 130, ст. 283-285 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір",
П О С ТА Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 коп. отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету- 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання на протязі трьох місяців.
Суддя: А. А. Русіна
The court decision No. 104051021, Novoukrainka District Court of Kirovohrad Oblast was adopted on 21.04.2022. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find key data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary data easily.
This decision relates to case No. 396/1555/21. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: