
21.01.2022 227/4257/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 січня 2022 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., при підготовці до розгляду справи, яка надійшла від заступника начальника Добропільського відділу податків та зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, керівника ГО «АП СОЦЕКОНОМРОЗВИТКУ СУБРЕГІОНУ «ВЕЛИКЕ ДОБРОПІЛЛЯ», місцезнаходження юридичної особи: 85001, Донецька обл., місто Добропілля, вул.Залізнича, будинок 36, квартира 60,-
яка притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , займаючи посаду керівника ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «АСОЦІАЦІЯ ПІДТРИМКИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУБРЕГІОНУ «ВЕЛИКЕ ДОБРОПІЛЛЯ» ЄДРПОУ 41913929, порушила строки подання (несвоєчасне подання) податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 2 квартал 2021 року, чим порушено норми п.49.18 ст.49 р.ІІ, п.51.1 ст.51 р.ІІ, п.176 «б» розділу IV Податкового Кодексу України. Граничний строк подання звітності за 2 квартал 2021 року 09.08.2021 року, фактично звітність подано до Добропільської ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області 30.08.2021 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась. Про день та час розгляду справи була належним чином повідомлена за адресою місцезнаходженням юридичної особи. Причини неявки суду невідомі. Будь-яких заяв від неї про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Вiдповiдно до ст.268 КУпАП, за таких обставин, справа може бути розглянута за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, з таких підстав.
Відповідальність за ч.1 ст.163-4 КУпАП настає за:
неутримання до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів,
неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів,
перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством),
неповідомлення повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян,
несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до п. 51.1. ст.51 розділу 11 Податкового кодексу України, платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов`язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
При цьому термін подання податкової декларації із базовим (податковим) періодом календарний квартал визначено пунктом 49.18 статті 49 Кодексу, зокрема згідно з підпунктом 49.18.2 така декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Аналогічну норму зазначено в пункті 1 розділу II Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року N 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 грудня 2020 року N 773). Відповідно до вказаної норми, розрахунок подається до контролюючих органів за основним місцем обліку.
Відповідно до Порядку, податковий агент – це податковий агент визначений підпунктом 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.
Відповідно до підпункту 14.1.180. пункту 14.1 статті 14 ПКУ, податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов`язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме, протоколом про адміністративне правопорушення від 27.10.2021 року № 124/05-99-24-12, актом про результати камеральної перевірки від 22.10.2021 року, витягом з реєстраційних даних ГО «АП СОЦЕКОНОМРОЗВИТКУ СУБРЕГІОНУ «ВЕЛИКЕ ДОБРОПІЛЛЯ», з якого вбачається, що організація перебуває на обліку в ГУ ДПС у Донецькій області, Добропільська Державна податкова інспекція (м.Добропілля).
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
За правилами пункту 7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, накладання адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що правопорушення ОСОБА_1 вчинено 30.08.2021 року.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Враховуючи, що адміністративне правопорушення було скоєно ОСОБА_1 30.08.2021 року із цього часу сплинули строки притягнення до адміністративної відповідальності (3 місяця), тому суд вважає за необхідне провадження адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП, закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладання адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, 163-4, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП провадженням закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладання адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.В. Здоровиця
The court decision No. 102642521, Dobropillia City and District Court of Donetsk Oblast was adopted on 21.01.2022. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful data conveniently.
This decision relates to case No. 227/4257/21. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: